• Krátkometrážní

Kameňák 2 (2004) odpad!

O trochu horší než první díl, u tohohle jsem se neusmíval vůbec. A taky si nepamatuju, o čem to vlastně celý bylo...(nejspíš o ničem)

Kameňák (2003)

Kravina na n-tou, tu hvězdičku dávám za 2 vtipy, u kterých jsem se pousmál(jinak jsem jen tupě koukal jak se moji kamarádi smějí)..

Pánská jízda (2004)

Mě to vůbec, ale vůbec nepřišlo vtipný. A jak to dopadne je průhledný jako čistá sklenička...

Ranč U Zelené sedmy (1998) (seriál)

Další kvalitní seriál z produkce ČT. Tadyto by na Nově natočit nedokázali, pohoda na pondělní večer... A přitom stačí tak málo. Seriálová "cesta z města" s příměsí humoru, dramatu atp. Základní pravidlo - tj. variabilita postav a alespoň 3 děti je zde pochopitelně zachována. V konkurenci ostatních pořadů ČT lehce zaostává, nemluvě o zahraničních variacích (leč o žádné nevím, ale určitě by se našla) ale v rámci ostatních českých televizích docela pohodově dominuje. Ovšem i tak doteď nechápu, proč nemohl Miro Noga mluvit normálně slovensky, proč ho musel dabovat Petr Rychlý. Rok vzniku není přeci až tak vzdálen rozdělení republik.

Šílená jízda (1997)

Celkem lehce přečtitelný příběh vyvažuje (a spíš převažuje) mrtě kung-fu soubojů, vtipných dialogů a veskrze hodně "gagů". Výborný akčňák. Dnes již proslavený Mark Dacascos a nechvalně proslulá (budiž jí země lehká) Brittany Murphy a u nás neznámý Kadeem Hardison - to je ústřední kladná trojka (asi vás zklamu, ale na porno zde nedojde), která ve filmu zažije lecjaké dobrodružství, ono už tuším několikrát použité spoutání dvou protikladných postav fyzickým předmětem (pouta, opět - žádné porno) ve filmografii je oblíbené. Do toho roztomile ztřeštěná Brittany Murphy a krom partičky sekundárních záporáků i ten jeden hlavní. Stopáž je tak akorát, hudba občas lehce pokulhává, ale to zde ani zdaleka není rozhodující faktor. Škoda distributorů, kteří tenhle film řadí mezi obyčejná béčka a televize ho zařazují do snadno minutelných pozic (pozdě v noci nejčastěji).

Aljaška v plamenech (1994)

Další kravina, ostatně jako další, ne, všechny Seagalovy filmy. Osobně se divím, že se v tom snažím rýpat, že přeci nejsem cílovka (ale čím to, že ostatní akční filmy mě náramně baví?) a že nedokážu docenit kvalit herců, jakým je Steven "SS" Seagal. Z tohoto filmu už se i těžko dá dělat sranda při sledování, herec-režisér špatně zoral půdu a ta vůbec není úrodná. A když už by něco být mohlo, podkopne tomu Seagal nohy svým toporným herectvím. Schválně se koukněte na tuhle tabulku emocí SS - http://www.primitive.co.za/blog/wp-content/uploads/2008/08/steven-seagal-emotion-chart.jpg A teď si pusťte nějaký film s ním a můžete porovnávat, jak moc se obrázek liší od skutečnosti (skrytá odpověď - vůbec v ničem)

Josef a jeho skvostný plášť (1999)

Opravdu skvostné dílko, jeden z mých nejoblíbenějších muzikálů. A to už je co říct, když je to podle biblického příběhu... Mé oblíbené sousloví se tu i do jisté míry dá použít, tak ho napíšu - audiovizuální orgie. Navzdory inscenaci na prknech a před davem školáků, je zde prostor nejen pro základní biblický příběh, ale i pro svéráznou adaptaci různých částí, obsazení kvalitními herci a i původně zamýšlený pedagogický podtext. Trochu mě ale zklamává velice malá rotace v českých televizích a na internetu.

Čarodějky (1998) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších fantasy seriálů. Některé díly sice stojí za *píp*, ale kvůli tomu zbytku ten seriál sleduju. A ta třetí hvězdička je za H.M.Combs. Důležité je taky hodnotit jednotlivé série zvlášť. Bez mučení přiznám, že jsem na konci 4. série dobrovolně ukončil sledování. Vykrádání zápletek je neomluvitelná chyba. Do té doby to byla kvalitní jízda, zejména první dvě série a blížící se konec té 3. s pseudokoncem, kdy seriál měl údajně skončit, leč byl revitalizován. Rose McGowan už mi nepřišla tak sympatická, ale i tak vede nad otravnou Alyssou Milano, která ani nemá pořádné schopnosti. Závidím Leovi.

Plastická chirurgie s. r. o. (2003) (seriál)

Tak tenhle seriál mě moc nezaujal. Herecké výkony jsou hezké, ale (jak napsala ingrid) Julian patří spíš do Čarodějek... A navíc ve stejnou dobu dávají Six feet under. Zpětně komentuji a divím se, že si tento seriál vydobyl byť jen pár fanoušků. Pro někoho atraktivní prostředí plastické chirurgie (na kterou predestinovaně chodí smetánka, čili výdělky zaměstnanců jdou též k výšinám) mě osobně nechává ledově chladným. Těžko tento seriál někam řadit - pořádně doktorský seriál to rozhodně není, cokoliv jiného taky ne. Zavádějící označení Drama / Komedie (novácky oblíbená dramedie) pak zaráží poslední hřeb do pomyslné rakve, plastové krabičce s DVD s díly Nip/Tuck, které by nemělo již spatřit světlo světa.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Nesmrtelné. Nač se omezovat realitou, když můžete chudákovi seriálovému manželovi nasadit pitomou manželku, ještě vymaštěnější dcerku a ujetého synátora. K tomu ještě pochopitelně nějací ti sousedé a kamarádi a legendární koktejl je umíchán. Netřeba doufám popisovat průlomové kvality, které tento seriál přinesl do našich televizí a kolika hercům odstartoval kvalitní kariéru. Anebo radši ano - Ed O'Neill po změti různých slabších filmů momentálně kotví v mnou oblíbené Modern Family, taky pološílená rodinka, Katey Sagal má pevnou pozici v Groeningově Futuramě a Christinu Applegate asi známe všichni, jak dobyla Hollywood. Jediný, kdo tak trochu ostrouhal je David "Bud" Faustino. I tak ale poměr 3/1 je kvalitní, jen si vzpomeňme, kolika hercům se podařilo prolomit "seinfeldovskou kletbu".