Iron Man 2 (2010)

Podruhé už to nefunguje jako prvně. Na akci se čeká, stejně to pak není nic moc. Hudba tentokrát slabá, ty AC/DC jsem neslyšel, prostě stylovost předešlého se tady vytratila a nevím proč. Škoda. Doufám v lepší pokračování.

Smrtihlav (1998)

No teda řádná utopie. A dlouhá. Ale Jennifer Connelly vidět můžu. Takový jiný Matrix.

V moci ďábla (2005)

Tato témata jsou mi blízká. A tento film byl natočen velmi pěkně.

Vlkodlak (2010)

A zas. Stylizace jak reklama na Colu, cool kamerové nájezdy a veškerý prostor vyplněný nenápaditou hudbou, v takových kolejích já nejedu. Vlkodlaci dobře, brutální, pěkně vyvedení, nemazlí se, ale chybí tomu jiskra, atmosféra sotva postřehnutelná. Už se schylovalo k finále a říkal jsem si, jestli to nenechám na druhý den. Nenechal, ale podle toho vypadá hodnocení.

Žízeň (2009)

Je to trochu něco jiného, není to špatné, ale druhý den bych si sám snad ani nevzpomněl, že jsem se na to díval.

Pohřbena zaživa (2007)

No... bylo to náročné. Neudržel jsem pozornost a poslouchal přitom hudbu ze sluchátek. Ale holky super. Tak za ně.

Ils (2006)

Malí bastardi běhají po kanálech a v lese, sem tam si někoho zabijí. A co? Možná se něco takového stalo, ale nevím proč o tom točit film, zvlášť když to nejdřív vypadá na mimozemšťany, trochu hororově a pak se z toho vyklubou (ne)obyčejní spratci. Nuda, zahozený čas.

Černé Vánoce (1974)

Atmosférická hudba a zajímavá kamera, neznámý psychopat s (ne)příjemným hlasovým projevem a nevysvětlení nakonec. No, šlo by to líp.

Jezero smrti (2008)

Agresivní tlupa retardovaných náctiletých idiotů ztrpčí život zamilovanému páru. Máme tu podobné téma jako Funny Games. Zde je to ovšem vyvedeno pro mě ne moc zajímavým způsobem. Na filmu jako takovém je vidět kvalitní filmařská práce, jako by to točil Marshall (můj oblíbený Descent), ovšem vysloveně překáží zbytečná hudba. Domnívám se, že bez ní by snímek více vtáhl a ještě zvážněl. Dále mi poněkud vadila scéna s vniknutím do cizího domu. To je jako normální lézt někomu do baráku? Tohle tam vlastně vůbec nemuselo být. Spratci byli odporní, zato Kelly Reilly je pěkná ženská se sexy hlasem. Dále jsem nepobral situaci s mobilem. Ještě předtím však útok psa. Proč se mu proboha omlouval? Vždyť ho na něj pustil! Takových situací by se ještě našlo. Abych se přiznal, měl jsem chuť to v půli vypnout, neměl jsem chuť sledovat přehnaný teror mladých vyvrhelů. Film mi spíše znechutil odpoledne. Film Descent mi to připomnělo i zdánlivým únikem a ocitnutím se zpět v jámě lvové. Jenom doufám, že k takovým extrémům se mládež nedopracuje.

Janghwa, hongryeon (2003)

Zmatené a nakonec ani ne překvapivé. Jednou jsem se opravdu lekl, přestože jsem to čekal. Hudba a některé scény jsou docela dobré ale jako celek je film spíše nezajímavý.