Blade Runner (1982)

Tak to je celkem nudné, necítím potřebu druhý den dosledovat zbývajících 20 minut. Chabý děj.

Počátek (2010)

No není to blbost? Jistě že je. A ten konec? Samoúčelný podraz bez nápadu. No tak copak je na tomto projektu tak významného? Zcela mi uniká smysl. Dlouhé a nezábavné. Mám-li obdivovat technické finesy jako pohyby při změně gravitace a borcení snu, budiž, ale to nedělá film pro mě zajímavým. Herci dobří, hudba dejme tomu, film jako celek vratký, bez nutnosti přemýšlení. Je to bída a vysokým hodnocením jsem zaskočen, ba i zarmoucen. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal.

Heavy, Left-Handed and Candid (2002) (koncert)

No jedno z mých oblíbených hudebních těles... Danimu to trochu ujíždí a hudební projev skupiny je celkově divočejší a není tak precizní jako na albech do doby tohoto koncertu, což může někoho zaskočit.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Snesitelné, bez hloubky, citelné zbožštění hlavní postavy, přebytečná hudba, Cate Blanchet ve zbroji tak bude možná jediné, co si budu pamatovat.

Nosferatu - Fantom noci (1979)

Boj s nudou, vleklé, často groteskní, půvabná Isabelle Adjani, některé upírské scény jsou příjemné, ale vampiristické orgie to zdaleka nejsou.

Magnolia (1999)

J. Moore a T. Cruise fakt výborní. Jinak prostě "Takové věci se stávají". No normálka, život.

Piráti na vlnách (2009)

To bylo ku*va cool! Wow! Pa-rá-da! Pro ty, jimž koluje rock'n'roll v žilách takřka povinnost!

Lost Highway (1997)

Kdo by čekal "normální" snímek? Lost Highway stačí vnímat, sledovat účinkují herce, poslouchat vynikající zvukovou kulisu, následovat výbornou práci režie, kamery i střihu, nechat se vtáhnout sugestivní atmosférou... a možná že se závěrečnou písní a titulky dojdete k závěru, že to bylo sakra dobré, i když možná nemá smysl zabývat se myšlenkou, ale tak co, když jde o takové dílo. Každý film musí jednou skončit a u tohoto jsem si ke konci přál, aby to ještě nebylo.