Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Pro mě naprosto uspokojivý crossover klasických filmů s vetřelci a predátory. Hudba výborná, s prolínáním původních motivů, mnohem lepší než v nových Predátorech, kde prostě nefunguje. Natočeno kvalitně, střety jsou velmi povedené, predátor je opravdu takový jako v prvním filmu, nevynechává z nepochopitelných důvodů jako ve výše zmiňovaném nejnovějším přírůstku do tohoto sci-fi světa. Masky mohu jedině chválit, herectví je v takové míře, v jaké se od takového filmu očekává, zajímavý konec, pokud mám znovu porovnat s Predátory, nezažívám trapné pocity z nelogičností, chyb nebo hloupostí, jež znevažují opakované sledování. Jeden z mých top filmů.

Funny Games (1997)

Americký remake má hezčí herce.

Terkel má problém (2004)

Velmi sprosté a brutální. Ale taky blbé, nudné a s divným dabingem.

Uvnitř tančím (2004)

Proto, že je to film o postižených na vozíku, nebudu nadhodnocovat, jak to tady vidím. Tím se z nikoho lepší člověk nestane. Nebylo to špatné, ale tak nějak o ničem. Existenční problémy postižených. Co vám mám k tomu říct, když jím nejsem a těžko to pochopím bez vlastní zkušenosti.

Otevři oči (1997)

Promyšlený, ale divácky docela špatně stravitelný, jelikož děj není jednoznačný a může chvíli trvat pochopení, někdo se toho možná ani nedobere. Amenábar taky mohl nějaké minuty ubrat. U tohoto filmu není dobré cokoliv prozrazovat.

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

A pátý díl je zase pěkný sešup! Ani stejná hrdinka nepomůže. Hudba už bohužel není taková jak minule, logika šla do háje, film se zase táhne jako trojka, co hůř, Freddy dostává na prdel. Masky a mutantní batole jsou sice pěkné, ale má to velmi slabou atmosféru.

Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu (1988)

Tohle já vidím na roveň jedničky. Má to logiku, Krueger oprašuje svůj klobouk a dostává velký prostor, hláškuje, sice zpočátku si bere svoje oběti méně zajímavými způsoby, ale později se to vynahradí. Několik dobrých nápadů, dobrá kamera i střih, správná hudba s klesajícími koncovkami, jež evokují, že brzy bude něco špatně, sympatické postavy. Takže mírně nadhodnoceně s jistou měrou nostalgie.