Rabbits (2002)

Po tom, co jsme se s dívkou dodívali, jsem byl v pokušení mrsknout odpad s komentářem "Ještě jsem se nezbláznil", ovšem po 24 hodinách jsme usoudili, že na tom šíleném, bizarním i obskurním něco je a v divákovi to zanechá jistou stopu, jelikož se jedná o něco tak vybočujícího z toho, co považujeme za normální, že to nelze jen tak přejít. Jak pak ale takový výtvor hodnotit?

Změna stavu (1980)

Tak to je bomba. Námět o hledání pravdy je pro mě velký tahák, k tomu náboženské motivy, skvělí herci, podařené efekty, obrazové tripy jako v 2001: Vesmírná odysea. Doporučuji knihu Hledání nadpřirozena, jež pojednává o změněných stavech vědomí, jeskynních malbách, UFO, a dalších. Kvalitní dílo.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Něco takového se často nevidí. Film je tak příjemný a zábavný, že mu některá šlápnutí vedle po skončení rádi odpustíte.

Sedmá pečeť (1957)

Zajímavé. Jiné od dnešních filmů. Tuším, že tento film zraje s dalším zhlédnutím. Po prvním nemám moc co komentovat, ale zapůsobilo.

Centurion (2010)

Zlé to nebylo, ale prázdné. Hlavy se odsekávaly příliš lehce, chladný obraz mi neseděl, hudba ničím nevynikající, no první liga to není.

Východní přísliby (2007)

Podařené, pomalu ale jistě vtahující. Jako by to byla kniha. Velmi dobří herci, ostatní zvládnuté, nic nevyčnívá. Sauna výborná. Proč oranžová krev?

Pod kůží (2008)

Slabší kvalita efektů a proto rychlé trhané záběry. Atmosféra se nějaká najde, nápad dobrý, ale jinak to není film na zapamatování. Klon The Thing.

Věc (1982)

Výjimečné dílo. Geniální hudba, hustá atmosféra, bizarní Věc, efekty na tu dobu neskutečné, herci jak do takového filmu patří a vynikající role pro Kurta Russela. Nezapomenutelné.

Hlas moře (2004)

Povolit nebo nepovolit euthanasii... A kdo ji provede?