Gran Torino (2008)

Dobře se na to dívá, Clintův škleb je ukázkový, postava dobrá, sympatická, opět zručně natočené. Je to taková romantická pohádka o drsném chlapovi. 7/10

Smrtonosná past 4.0 (2007)

O-ou... to se nevyvedlo jak by mělo. Asijská kung-fu terminátorka mi byla nesympatická hned od začátku, doufal jsem v drsnou smrt. Timothy Olyphant, coby hlavní záporák, mi taky nesedl. Hacker, který s notebookem odrovná obranu USA, ale při Výprodeji umí jen blbě kecat, házet drsné pohledy a hrát si na ukřivděného, jak on vlastně tím prokazuje službu lidu. Poslední McClaneovo dobrodružství je tupější a trapnější než jindy a nabízí málo prostoru pro zžití se se starým známým. Nejslabší díl. Ke konci mě to už opravdu přestávalo bavit. Dobrý koment.: Cival. Z úcty k Willisovi a McClanemu, 5/10.

Životy těch druhých (2006)

Bravurně točený, nenadchl, nenudil, jako ti, co hodnotí 3* a méně jsem nevěřil Wieslerově měkotě, kam se poděly audio záznamy ze sledování (ty snad musely být), jaktože při oslavě v bytě byl při puštěné hudbě a povídání hostů dobře slyšet konkrétní rozhovor (dobře, štěnice byla u pohovky, ale přesto), jak to Wiesler zamýšlel udělat s Christi-Marií? I přes skutečnost, že téma psychologie postav mě moc nezajímá, 6/10.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Jsem nekuřák a dění ve filmu mě míjelo, jako celá pointa. Myslím, že tam byla spousta hloupostí, ale po skončení se mi skoro celý film vykouřil z hlavy, takže nic konkrétního nevypotím. Jeden z filmů, po jehož zhlédnutí s překvapením zjistím, že jeho stopáž je výrazně kratší, než se mi při sledování jevila. Tohle mi prostě nic neříkalo, když někdo kouří, vědomě si škodí, nerad to vidím, ale když to chce dělat... ale ne mě pod nos. Co na tom dál řešit? Možná velkorysé 4/10.

Vzhůru do oblak (2009)

Začátkem jsem to už už řadil k "normálním" dětským filmům, pak mě překvapil nedětský prvek nenaplněného snu a promarněné příležitosti. Pak jsem se podíval, jak dlouho ještě zbývá do konce a to jsem byl překvapen podruhé - ještě půlka filmu! U tohoto animovaného filmu běží čas pomalu. Po skončení jsem myslel, že trval tak 2,5h. I když tam byla sympatická zvířátka a životní reálie, znovu to vidět nemusím. 5/10

Pád do tmy 2 (2009)

Naštěstí se nevyplnilo moje očekávání. Poněkud světlejší survival horrorové pokračování nám znovu nabízí pocity stísněných jeskynních prostor, jež jsou příbytkem krvelačných humanoidních bytostí, nyní s mírně komicky působícími gore prvky a nutností dořešit účty. Lekačky nefungují jako prvně, zkrátka není to tak precizní. I tak jsem pociťoval příjemné svědění u žaludku a napětí se mi dostávalo také v hojné míře. Ten konec, ten bych nečekal. Nebylo to špatné, i přes zřejmý béčkový kabát nedělá ostudu původnímu Descent. Klidně znova zhlédnu a budu se těšit někdy u trojky. 7/10

Temná voda (2002)

Konec by se dal označit za zajímavý, jinak to nestálo za nic. 3/10

Zrcadla (2008)

Bohužel musím na adresu tvůrců říct, že to kromě jedné velmi vydařené scény, která jakoby patřila do jiného filmu, nestojí za to. Kiefer nehraje špatně ale takový film se herectvím utáhnout nedá. Finální třetina se nese v duchu letargie, z níž vás nevyvede ani hlavní bos. Jednoznačně zklamání. Předchozí Ajovy počiny byly lepší. 5/10

Čtvrtý druh (2009)

Pochybuji o pravosti použitého materiálu. Velmi doporučuji knihu Grahama Hancocka - Hledání nadpřirozena. Film sráží nevěrohodnost a bohužel také Milla, které prostě nevěřím. Tvář psycholožky však vyvolává slušný děs, stejně jako nepopsatelná hrůza a útržkovité oznámení neznámého vetřelce skrze zhypnotizovanou psycholožku. Tohle mě baví, jelikož však o tom mám něco načteno, nepropadám. Lehce nadprůměrně 6/10

Funny Games USA (2007)

Těžká psychická nálož, která vás přiková k obrazovce a po jejímž shlédnutí se s vámi potáhnou nepříjemné vzpomínky ještě několik dní. Rodinná idylka s nečekanou změnou hudby přesně uvozuje, co se bude dít dál...a bude to nářez.