Agora (2009)

Film ukazuje hloupost náboženství.Tím, že císař Konstantin na smrtelném loži přijal křesťanství, v domnění, že tak předejde válce, věřící již nebyli pronásledováni a křesťanská víra se rychle šířila, protože byla pokrokovější než v té době už zastaralé mnohobožství. Ale šířila se také silou. V Agoře vidíme zaslepenost věřících, netoleranci vůči jiným způsobům vyznání, rostoucí moc církve, štěpení uvnitř ní samotné, hraní si s výkladem Bible pro zájmy jejích představitelů, manipulace s lidmi, nesmyslné zničení do té doby nastřádaných znalostí soustředěných v Alexandrijské knihovně a mnoha jiných nenávratně ztracených pokladů, zdržení pokroku v myšlení, lež. Jak něco takového mohlo setrvat do dnešních dnů? Je důležité, aby lidé o víře přemýšleli, pochybovali o ní. Opět je to silný film především svým poselstvím.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Dost brutální, umocněno vědomím, že až tak daleko tahle taškařice od pravdy nebude mít. SSačky v černých uniformách zdobených umrlčími lebkami jsou velmi sexy, no a ta Ilsa! Takhle přepracování kdyby se někdo chopil.

Shutter (2004)

Dnes už nic překvapujícího, další crossover Kruhu a Nenávisti ale pár lekaček funguje, duch má dobré líčení, a závěr je uspokojivý.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Moc chytré to není, spousta vtípků a situací se točí kolem sexu, a často je to trapný humor, ale ujetost postav, zvláště Sheldona Coopera udrží diváka při sledování dalších dílů. Rozhodně to nepovažuju za nějaký zázrak, ale solidní nadprůměr.

Svítání (2009)

Určitě jeden z těch lepších a "chytřejších" upírských filmů. Nenudil jsem se ani neošíval u přihlouplých akčních scén, protože ty ve filmu nejsou. Dobrá hudba, chladný look, solidní atmosféra světa, kdy lidstvo je na pokraji vyhynutí a upíry sužuje hlad po krvi, hledání léku. Vidím to na lepší hodnocení, než těch současných 61%.

Dead Set (2008) (seriál)

Nejlepší zombie horror, co jsem viděl.

Noční můra v Elm Street (1984)

Když jsem to v 15 letech viděl, byl to nářez. Teď, když už jsem zvyklý na kdejaké zvrhlosti a viděl jsem spousty dalších filmů, bych to musel hodnotit dvěma až třemi hvězdami. Ale já to viděl tehdy a vím, jak to na mě zapůsobilo. Působivé zjevování se Kruegera, pruhovaný svetr, klobouk, nože, zjizvená tvář, hrubý smích jakoby z jiného světa, bizarní smrti mezi realitou a snem...

Vévodkyně (2008)

Dobrá ilustrace vlivu doby, prostředí, společenských konvencí a politiky na společenské vztahy v kruzích šlechty Anglie 18. století. Kvalitní kostýmy, dobová architektura a interiéry, solidní herecké podání. Zatímco vévoda by se mohl jevit jako bezcitný tyran, je nutnost podřídit se pravidlům doby právě tím, co jej nutí tak konat. Projevení jeho lidskosti je klíčovým momentem.

Hrdinové a zbabělci (2007)

V tomto filmu jde především o obsah. Herecké výkony a filmařina jsou odsunuty na vedlejší kolej a nejsou tolik podstatné. 7/10