Pátek třináctého (2009)

Tohle teda není nic moc, celkem zbytečný remake. Usmrcení byla většinou zbytečně unáhlená, atmosféra prachbídná, herci nejkrásnější, konec bohužel bez nápadu, snadný tip na přeživší, alespoň ty baby stály za to!

Dokonalý únik (2009)

Divák je 3/4 filmu tahán za nos. Pak už je to v negativním smyslu vtipné. Krásná příroda, příjemní herci, Milla Jovovich... a ten podraz na divákovi. Je to slátanina, ale díky obsazení, prostředí a příjemné sledovatelnosti nebude s odstupem času vadit další zhlédnutí. Ale za to mu nepřidám.

Smrtící parazit (2009)

Slušné napětí, připomíná Akta X či Krajní meze.

Útěk do divočiny (2007)

Idealista na základě načtené beletrie opouští civilizaci a uniká do přírody. Poté, co se nějakou dobu musí spoléhat jen na sebe, opět v knize nalézá prozření, ale v nesprávnou chvíli... Myšlenka soužití s přírodou se mi osobně velmi zamlouvá, scenérie jsou krásné ale tady to vypadá, jakoby náš cestovatel, přestože vysokoškolsky vzdělaný, neuměl sám myslet. Ale konec byl příjemně naturalistický, v souladu s drsnými zákony divočiny. Taktéž výstižné komentáře od Nathalie a kiddo.

The Runaways (2010)

Přiznám se, že až dosud pro mě byli The Runaways neznámou kapelou. Přestože jsem znal coververzi I Love Rock 'n' Roll od Joan Jett, písně skupiny The Arrows, nikdy jsem se o její tvorbu nezajímal a připravoval jsem se tak o porci rockové jízdy v podání zřejmě vůbec první ryze ženské rockové kapely!

Michael Jackson's This Is It (2009)

Michael Jackson. Mimořádně nadaný zpěvák, hudebník, tanečník. Jeho nahrávky mě dozajista ovlivnily. I když jsem se časem proposlouchal k metalu, tohoto umělce jsem si vždy vážil a jeho dílo nezavrhl. Zde v sestřihu materiálu z natáčení příprav na poslední plánované turné jsem občas pociťoval mrazení když z obrazovky sálalo Michaelovo nadšení, talent a cítění pro hudbu. Je velká škoda že už tu není, mohl ještě něco vytvořit. Nesmazatelně se však zapsal do hudební historie a nadále bude velkou inspirací pro všechny, které jeho tvorba oslovila.

Podivní (2010)

Dívá se na to trochu lépe než na originál, přidáno pár hororových scén pro efekt, drobné úpravy v ději. Jako u Romera i tady je to z mého pohledu zahozený čas.

Spojenec (2006)

Asi jsem zrovna neměl na tento film náladu, ale už velmi pomalý začátek mě nudil, po půl hodině jsem to vzdal a ani nemám chuť se k němu vracet.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Tento díl je pojatý jinak, zaměřuje se na psychologii postavy, kterou Freddy do značné míry ovládá. Film jinak není moc zajímavý, až obraz s bizarními psi a krysou ve Freddyho doupěti je úžasný, jen je škoda, že takových nápadů nebylo více.