• Romantický

Australia's Got Talent (2007) (pořad)

Tyhle soutěže mám ráda. Zahraniční tedy, ty mají nějakou úroveň a lidi je tam děsně baští, takže je i nějaká odezva a to je nápor na moje emoce (hih:D) ale Australská je děsná. Můžou za to špatně vybraní porotci. Asi jako u nás. Takovej boybanďák Brian McFadden umí velký prd a je tudíž dost trapný aby hodnotil i ty největší loosery. A třebas taková Dannii Minogue nikdy nevystoupila ze stínu své slavné sestry a tak mi přijde, že si to tímhle kompenzuje. Vyměnit porotce a pak se za ně třeba u takového Owena Campbella nebudu muset stydět.

Taxikář (1976)

Tohle je ten slavnej Taxikář? Zklamání, vztek, zloba! Atmosféra hrozná, hlavní hrdina vyšinutej po celou dobu filmu, takže o ňáký přeměně nemůže být řeč, potkává nějaký lidi, postavičky, ale ty mě vůbec nezajímají, jsou to jen děsně nezajímavý osoby a to nejhorší v tomhle filmu byla hudba. Jak z lacinýho porna. Další důkaz, že sem trochu jiná než převážná část csfd. Neva, otřesný zážitek.

Julie a Julia (2009)

Nejdřív sem dala čtyři hvězdičky. K dokonalosti potřebuju mít pocit. Nemůžu napsat více objasňující informaci k mému ´pocitu´, protože nevím jak bych ho popsala. Ale po třetím zhlédnutí opravuji na pět. Za prvé za Meryl, která je dokonalá a skvostná. Nikdy se mi v žádném filmu tak nelíbila jako tady a se Stanleyem Tuccim tvořila krásnou dvojici. Zahrála Juliu Child úplně přesně jak jí znám z videí. Za druhé, film není trapný ani hloupý a je velmi lidský, Amy Adams je příjemná a u její postavy chápu všechny její pocity. Za třetí se mi líbí dvě příběhové linie, které víceméně nikdy nesplynou, jakože spolu spíš koexistují, nenarušují se navzájem, ale obě jsou stejně zajímavé. Za čtvrté miluji jídlo a nejen jako jeho konzument (to mi jde asi stejně dobře jako Julii Child:)) ale ráda si o něm čtu, povídám, dívám se na něj a v neposlední řadě moc ráda vařím. Po každém zhlédnutí sem měla nepopsatelnou radost a chtěla sníst kostku másla. Nebo holandskou omáčku. Nebo humra. Nebo Boeuf Bourguignon. Nebo čokoládový dort!_______Po přečtení knihy bych nejraději zvedla hodnocení (což nemůžu). Hlavní hrdinka, tedy i autorka knihy je špindíra špindíratá, která neumí psát. Autorka je nesympatická blbka, která měla dobrý nápad s tím, že uvaří za celý rok podle knihy Julie Child. Ale to je jen nápad, knížka je hloupá, otřesně napsaná, ještě se mi nestalo, abych se ve větě v beletristické knížce ztratila, něco nakousne a už to nedopíše, zaobírá se svýma pitomýma kamaráda a pitomýma problémama, je zlá, sprostá a protivná. Nora Ephron byla génius, když z takového hnusu vytvořila něco tak pěkného. Asi poprvé tedy přiznávám, že film je stokrát ne-li tisíckrát lepší než kniha, která je prostě otřesná. Už jsem alespoň pochopila, proč se skutečná Julia Child nechtěla setkat s Julií Powell. Já bych se s ní setkat taky nechtěla.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Vlezte mi na záda, Aj lav it! Zamotané, správně romantické, naivní, drsňácký. Elena se chová nelogicky jen málokdy(kromě toho, že ta koza nechce Damona, kterej je tak sexy, že chci objímat monitor), není to jen vymletá blbka a sakra, ikdyby to mělo trvat deset serií, já si na ten sex mezi Elenou a Damonem počkam! Oblíbená postava: Damon. Postava kterou nemam ráda: Pitomá Bonnie.-------------Začala jsem čtvrtou sérii, ale už sem jí nedokoukala. Sice si Elena s Damonem konečně zaskotačili, ale scénáristická bezradnost a hlouposti dělající hlavní postavy jsou trochu moc. Možná se vrátím, hodnocení tedy prozatím nechávám stejné.

Before Sunrise (2005)

Málokdy dávám kraťasům pět hvězd, ale tenhle je moc milý, příjemný, poutavý. Hezká animace doplněná moc pěknou hudbou. Podmanivé. I want a shadow friend too. /watch?v=Uuq8GunJjos

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Něco trochu jiného než z minulých dvou dílů. Teď už aspoň definitivně vim, že fandim Lycanům. První film, kde se mi Michael Sheen líbil. Ať jak hrál, jakou postavu ztvárnil i vzhledově. Škoda za tu ošklivou lokaci a za sex hlavních hrdinů, který byl vyloženě směšný a působil jak ze špatný telenovely.

Underworld (2003)

Víte jak máte s něčím spjatou nějakou dobu svého života? Nebo třeba jen zážitek. Vůně ovocného koláče vám evokuje prázdniny u babičky kdy jste měli věčně odřená kolena a poškrábaný nohy; když prší, vzpomenete si na svojí první pusu kterou jste dostali v dešti, zablácený boty vám připomenou když ste jezdili na tábor a tak dále. Víte o čem mluvím ne? Tak je to asi trochu banální, ale tenhle film mi připomíná mě jako dvanácti-třináctiletou bezstarostnou slečnu chodící na základku, jejíž jediný problém bylo, že jí Jarda ze sedmé bé nemá rád. A já se občas ráda vrátím do té doby. A pokud je tenhle film jako prostředek na chvíli se stát tou holkou, nemohu ho brát jen jako hloupou fantazy slátaninu. Nedostatky mi nevadí, tenhle film se mi líbí.

Prstýnek (1944)

Láska, pořád láska. Už je mi to slovo protivné. Docela nic moc film no.

Tescoma s chutí (2009) (pořad)

Má to deset minut a vaří se tam. Co se vám nelíbí?