• Romantický

Tristan a Isolda (2006)

Nevím proč pět hvězd, ale je tu takový pocit. Víte takový, který mám jen u pár filmů. A u tohoto vždycky brečím. Pro ten krásný příběh, pro ten konec, pro tu nádhernou hudbu. Navíc jsem moc ráda, že to s knihou má v podstatě společné pouze jména. Je to příběh o lásce, který je velmi uvěřitelný, u kterého se mi tají dech. A víte co? Sem jenom žena, při pohledu na Jamese Franca bojujícího, umírajícího, jakýhokoliv, jsem zapomínala dýchat.

Život jde dál (2006)

Ok, here's the thing. Timothy Olyphant byl (a pořád je) extrémně sexy chlap, se kterým bych chtěla provádět velice nemravné věci. Jaké? Ale i ty jeden, I´m a lady! Stačí, když tam byl. Film se mi líbil, příjemně mi uběhl. Postavy byly fajn, všechny, vedlejší postavy mě nedráždily, protože neměly dostatek prostoru, ale zase ne tak málo, aby si je člověk aspoň trochu neoblíbil (jak jen je to ve filmu možné). Happy end, samozřejmě, ale tak nějak uvěřitelný, který to netáhl na sílu, že to prostě jako musí skončit dobře, i kdyby to sakra nedávalo smysl, tohle přece diváci chtějí, hořký konce mají ve svých životech. A ten Timothy, uf..

Angel-A (2005)

Je to...ehm...divné. Chtěla jsem to napsat, ale víc už světu nesdělím. Nevím co. Je to prostě divný film.

Before Sunrise (2005)

Málokdy dávám kraťasům pět hvězd, ale tenhle je moc milý, příjemný, poutavý. Hezká animace doplněná moc pěknou hudbou. Podmanivé. I want a shadow friend too. /watch?v=Uuq8GunJjos

Chirurgové (2005) (seriál)

Jak já tenhle seriál zbožňuju! Je tak úžasnej, že se z tý úžasnosti asi rozplynu:) Skvělý postavy, humor, lékařské prostředí naprosto vyhovující. Jediné koho nesnášim je Meredithina matka. Brrr, děsná, nesympatická ženská. Po příšerným Dr.Housovi je tohle jako pohlazení po duši, protože tady se s pacienty nejedná jako s onucemi. Tenhle seriál mě několikrát rozbrečel, neustále mě rozesmává a Cristina? Myslim, že už po první sérce se zařadila do Top mých best postav. Welcome Cristina Young and třikrát Aleluja!-)

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Do 5 serie fajn a vtipne. Pak to šlo z kopce, ale ještě se na to dalo koukat. Devátá serie je otřesná a naprosto a totálně zabiji cely seriál.

Posel ztracených duší (2005) (seriál)

Ne špatný seriál, kde je plus hlavní sympatické postavy a hezké, šťastné manželství Jennifer a Davida. Seriál, který si pouštím k jídlu, ale nemohla bych ho sjíždět po seriích, protože se pak více prokáže, jak stereotypní a stále stejný dokola opakující děj to má. Příjemná oddychovka.

Pýcha a předsudek (2005)

Můj film na bolavou duši. Ani po třicátém zhlédnutí mě nepřestal bavit a při každé projekci si vychutnávám takřka každý záběr či slovo. Nemůže být lepší pan Darcy než jakým byl Matthew MacFadyen, lepší a kouzelnější Elizabeth než Keira Knightley. I love you Pride and Prejudice, most ardently! Mr.Darcy je přesně tím mužem, kterého bych chtěla, Elizabeth je přesně ta žena, kterou bych se chtěla stát. You have bewitched me, body and soul and I love, I love, I love you...

Sahara (2005)

Dokáže jedna věta zachránit nevalný film? Ano! ,,Nebojte příteli. Jste v Africe a Afrika stejně nikoho nezajímá." Plus Steve Zahn, kterého mám ráda už hodně moc dlouho:)

Univerzální uklízečka (2005)

Uf, konečně film, kde jsem Rowana Atkinsona nechtěla zašlapat do země! Role vážného faráře mu sedla a konečně jsem si ho mohla hodit i do postavy, kde ze sebe nedělá pitomce (ano, Mr. Beanovi nefandím). Je to hezky anglické, humorné, milé, ne trapné. A Grace, která řeší problémy po svém, jo, ta byla jakože dost dobrá :-)