• Krátkometrážní

Akumulátor 1 (1994)

Na české poměry velice vydařená scifi komedie. Filmy podobného ražení (světové) nějak často nevyhledávám, ale jelikož šlo o Svěrákův film, dal jsem tomu šanci a absolutně nelituju. Akumulátor 1 mě učaroval převážně na svou dobu slušnými triky a hlavně tou výukou Tantry. Jelikož jsem chlap, tak tohle bych si určitě nechal líbit. No a to pokoukáníčko na sestřičky…Edita Brychtová – pro mne až dosud neznámá herečka si nevedla vůbec špatně. Každopádně bych si od ní zub vyvrtat nechal (a to nesnáším zubaře). Jinak co se neokoukaného nápadu – nebo lépe řečeno celého scénáře týče, tak k němu nemám sebemenší připomínky. Je jasné, že tohle není podívaná pro všechny, ale já byl doslova učarovaný. Alespoň už vím, proč se nemám dívat na Telku. Už v té době věděli, že se jedná o ZLO a to ještě neviděli dnešní reklamy.

Akvária na míru (2011) (pořad)

Taky nějak zvlášť neholduju podobným „kutilským“ pořadům, ale tihle pánové si zaslouží můj obdiv. Pár dílů jsem viděl a nestačil jsem zírat na to, co dokázali stvořit za opravdu „umělecké skvosty“. Prostě paráda a klobouk dolů. Nemám sice doma žádné akvárko, ale mít prachy, tak bych si taky nechal od nich něco udělat. Tohle se vážně povedlo a rozhodně to není ztráta času. Naopak jde o příjemný relax.

Aladdin a lampa smrti (2012) (TV film)

Kdo by neznal orientální pohádku o Aladdinovi a kouzelné lampě. Kromě animovaných verzí existuje i celá řada hraných filmů a samozřejmě nesmí chybět ani zástupce v hororovém žánru. Maltský režisér Mario Azzopardi ve spojení se společností Syfy však v žádném případě nestvořili film, na který byste nedokázali velmi rychle zapomenout. Tahle céčková podívaná vám totiž nenabídne ani zajímavý příběh, ani okouzlující triky a už vůbec ne špičkové herecké výkony. Spíše budete mít co dělat, abyste u toho neusnuli. Společně s našim hrdinou budete svědky nejen velké zrady a několika bláhových přání, které zlověstný džin velice rád splní (samozřejmě pěkně po svém), ale i chabých akčních soubojů, nezáživných dialogů a pokusů navodit alespoň trochu hororovou atmosféru. Ta se tu skutečně několikrát ukázala, ale stejně rychle se dokázala i rozplynout v oblaku marnosti a zmaru. Přitom se z toho dalo určitě vytěžit mnohem více. Úvodní digitální dvouhlavý had nevypadal zas až tak špatně, ale zápletka se bohužel točila okolo džina – jehož podoba byla vyloženě tragická. Samozřejmě se vše neobešlo ani bez stupidního chování většiny postav, ale to už je u podobných filmů zažitá klasika. 20%

Alarma! (2009)

Dokument, jenž vám ukáže, ale hlavně popíše Mexiko z jeho temnější stránky. Davy turistů každoročně okupují tamní nádherné pláže, surfaři si přijdou taky na své, ovšem žít tam by ve skutečně chtěl asi jen málokdo. Každoročně tam umírá a mizí spousta lidí a police většinou jen nečině přihlíží – kdo by se taky chtěl postav tamním bossům, kteří mají všechny pod palcem. Chudí by rádi zdrhli do Ameriky – což se samozřejmě USA nelíbí a já se jim ani nedivím…každopádně Alarma! Dělá svou práci dobře, nebojí se lidem ukázat, co se děje v ulicích. Souhlasím však s uživatelem Slasherem, že v tomto dokumentu mohli klidně mnohem víc přitvrdit, více toho ukázat, protože se tu hlavně kecá…

Albino Farm (2009)

Stupidní chování naší čtveřice teenagerů stojí za pousmání již po prvních minutách, protože jde o klasickou sbírku primitivů s velmi malým IQ ( to mají být vysokoškoláci?). První setkání s místními však lehce napraví snímku jeho reputaci a nuda začne pomalu ustupovat do pozadí. Dopomoci k tomu měl i poněkud tvrdší hudební doprovod z dílny Scotta Rockenfielda, který v určitých chvílích skutečně navodil zajímavou atmosféru. V kombinaci s nepříliš přesvědčivou kamerou a trhanými záběry tak diváci sice místy ztráceli přehled co se děje na obrazovce, ale svůj účel to splnilo. Pomalé poodhalovaní děsivého tajemství farmy i obyvatel nám nabídne chvílemi opravdu krvavou podívanou. Dementní postavy začnou dostávat pořádnou lekci a mord scény byly místy opravdu rozmanité. V těchto chvílích začala mít atmosféra konečně slušné tempo a já se dostával do varu. Samotné masky mutantů totiž nebyly vůbec špatné ba naopak. Je jen velká škoda, že někteří z nich nedostali více prostoru. Teď trochu odbočím, ale ty pobožné kecy mě místy pěkně srali a přestože se na konci dočkáme vysvětlení, tak si to mohli tvůrci odpustit. Potěšila mě však účast wrestlera Chrise Jericha, který patří v WWE k mým nejoblíbenějším a to dlouhé bílé háro mu dokonce slušelo.

Alexander Veliký (2004)

Několik velmi pěkně natočených scén a hlavně až děsivá stopáž. To jsou přesně věci, které mi na hodně dlouhou dobu utkví v paměti při vzpomínce na tento historický kousek. No a pak samozřejmě svůdná leč proradná Angelina. Asi nejvíc se mi líbily ty válečné scény, které byly nejen pěkně krvavé, ale v případě části odehrávající se v Indii i dech beroucí. Já tu omáčku okolo jednoho z nejslavnějších vojevůdců / dobyvatelů zas až tolik nežral, ale dokázal jsem si hlavně vychutnat tu exotiku a rozmanitost míst, které si během svého tažení podrobil a nebo se o to pokusil. Colin Farrell nikdy nepatřil mezi moje největší oblíbence, ale tady předvedl slušný výkon, za který se rozhodně stydět nemusí.

Alexia (2013)

Kur*a to se mám na co těšit, až si budu chtít smazat svůj profil na FB. Ještě že ho stará nemá…Argentinci občas dokáží překvapit, ale tohle byla jen klasická kopírka již několikrát viděného – nicméně na jejich poměry jakžtakž zvládnuté po technické stránce. Ovšem podobných krátkých videí je na youtube plno.

Alfasamice (2011) (amatérský film)

Já teda nevím, kolik toho děvčata natočila, ale našel jsem pouze tři díly. Jediný důvod proč jsem se na to chtěl podívat je fakt, že si budu moci v klidu odškrtnout celou filmografii Rosany Zvelebilové, dát ji sbohem jednou provždy a tajně doufat, že si konečně už našla pořádného chlapa a nemá čas na blbosti typu zaplavování Československé „filmové“ databáze podobnými shorty…

Alfred J Hemlock (2017)

Poslední dobou začínám dost často narážet na stále více australských blbostí – což mi ještě nedávno přišlo pomalu nemyslitelné. Je ale vidět, že i v jejich řadách je hromada paskvilů (převážně v krátkometrážní tvorbě). Tenhle kousek je bohužel jedním z nich – ale tak napůl. Na jednu stranu mi byla ona entita Alfred nesympatický až běda, na druhou stranu zas dívku vystresoval natolik, že jí vlastně dodal sebevědomí a kuráž. První půlka hrůza, ta druhá už o něco lepší.

Alice Cooper: He's Back (The Man Behind the Mask) (1986) (hudební videoklip)

Zpěvák Alice Cooper patří mezi moje oblíbence, takže když už je tento jeho hudební videoklip označen i jako „horor“, samozřejmě jsem si ho nenechal ujít. Náš milý zabiják Jason se sice objevil i v lepších dílech, ale i tady mu to slušelo. ON celkově ten klip byl vcelku dobře provedený, takže i já se připojuji k nadprůměrnému ohodnocení.