• Krátkometrážní

Chapadla (1977)

Příběh se odehrává v přímořském městečku, kde se z ničeho nic začnou ztrácet lidé, kteří jsou v blízkosti vody, nebo přímo na moři. Podobně jako tomu bylo například i v Čelistech příchod monstra na scénu ohlašuje mrazivá hudba. Nejen tento prvek si Tentacoli vypůjčili od svého kolegy. Chobotnice vypadá pod vodou celkem pěkně udělaná a vražedné scény jsou do jisté míry slušně natočené. Bohužel jakmile se vynoří hlava nad hladinu, tak je to katastrofa. Režisér se rozhodně z ničím nepáral a tak zde zařve mimo jiné i úplné novorozeně. 65%

Megažralok versus crocosaurus (2010)

Pokračování je zhruba stejně 'kvalitní' jako jeho předchůdce. Obě monstra a především Megalodon vypadají až moc digitálně, jednotlivé scény jejich útoků rovněž. Ani tentokrát se tvůrci nevyvarovali debilních scén typu letu žraloka a jeho ničení lodi ocasem atd... Ale jako komedie to u mě fungovalo.

Auto (1977)

Tohle je jeden z mála průměrných filmů, kdy jsem se v jeho průběhu vůbec nenudil. Příběh má totiž svižné tempo, skoro žádné slepé místa či nudné zdlouhavé pasáže. Divák musí být neustále ve střehu, odkud se zase objeví náš černý ďábel a někomu pěkně prožene šunky. Za jednu z nejlepších považuji honičku s policejními auty a to i přesto, že ten konec tvůrci trochu zmršili zbytečným přeháněním a nereálným způsobem likvidace protivníků. Ani zde nechybí romantický podtext, kdy je nám zde hlavní hrdina presentován jako milující otec dvou dcer a zároveň i milovník pěkných žen. Tyto pasáže jsou však jen módním doplňkem jinak tíživé atmosféry bezmocnosti a strachu. Nejlepším příkladem je scéna, z dětské přehlídky a následného úprku na místní hřbitov. V těchto chvílích jsem měl asi nejsilnější zážitek z celého filmu. Zvláště pak když se zvedala mračna prachu, sílil vítr a bezmocní lidé utíkali před smrtícími koly.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Asylum mě tentokrát celkem překvapilo. Film je sice podprůměrně natočený, ale vyložený odpad to není. Dokonce se přiznám, že v určitých pasážích se mi film líbil až moc. Horší už to bylo ovšem se scénámi, kde se objevili obě naše obří monstra. Zatímco Octopus ještě ušel a to asi i díky tomu, že jej tvůrci moc často nevyužívali až ke konci,- tak žralok byl katastrofální. Už jsem viděl hodně blbostí, ale aby sežral letadlo, most atd... to už bylo i na mne moc. Docela jim vyšel i tah s účastí dvou známých tváří, Lorenzo Lamase asi netřeba představovat a popovou zpěvačku Debbie Gibson rovněž.

Vetřelec vs. Lovec (2007)

Pod opravdu originálním názvem AVH: Alien vs. Hunter snad ani nikdo nemohl očekávat žádnou pecku a zvláště když to točí Asylum. Tahle společnost už natočila tolik sraček, že se to snad nedá spočítat. Naprosto otřesná kamera a postižení herci byli tím hlavním důvodem, proč tohle spadlo do odpadních vod a už po něm neštěkne ani pes. Oba tvorové vypadají tragicky, stejně jako český dabing. Těch 10% dám jen za Dedee Pfeiffer, kterou mám celkem rád.

Netvor (1985)

Já bych tento film moc s Vetřelcem nesrovnával. Oba filmy jsou naprosto rozdílné. Samozřejmě se zde dá nalézt několik podobností, ale jinak film směřuje úplně jiným směrem. Asi nejslabším článkem filmu je samotná nestvůra, která ač nejde moc vidět, tak vypadá hodně směšně. Především pak ve scéně, kdy škrtí kapitána lodi a jdou vidět lidské ruce v rukavicích. Jinak má však film klasickou atmosféru sci-fi hororů 80.let, která má místy docela zajímavé grády. Je ovšem taky pravda, že první polovina filmu je nudná jako prase.

Night of the Hell Hamsters (2006)

Bláznivý Paul Campion a další jeho skvostný short. Tentokrát zde hrají prim posedlí křečci, kteří dostali chuť na lidské maso. Docela povedený snímek, který mě na začátku sice dost nudil, ale potom už to byla jedna velká šílená jízda se vším všudy.

Eel Girl (2008)

Docela zajímavá pětiminutovka, který má určitě solidní myšlenku, bohužel jí však nedokázali tvůrci v tak krátkém čase naplno využít. Ten konec už byl lehce přemrštěný, ale oceňuju nápad.

Upíři (1998)

Carpenter se totiž pokusil diváky zaujmout především samotným příběhem, do kterého hodně investoval. Na rozdíl od nynějších EMO rádoby hororů to totiž moc nepřeháněl s nějakou romantickou zápletkou, přestože i zde se to bez ní neobejde a snažil se vyvarovat zbytečných klišé, kterých se právě v tomto upířím žánru dá nalézt mnohdy dost a dost. Bohužel se mu to místy moc nedařilo a některé pasáže vypadají opravdu hrozně. Hlavní doménou je však akčnost a především pak jednotlivé souboje. V neposlední řadě pak musím samozřejmě pochválit i akční scény, při kterých se Carpenter celkem vyřádil. Za pomoci solidní kamery a speciálních efektů dokázali natočit několik scén na které jen tak nezapomenu. Především pak Válkům příchod na scénu a jeho řádění v motelu. Zde se rozhodně krví nešetřilo a stejně jako tomu bylo i později (pokud tedy nepočítám ukopnutou hlavu), byly jednotlivé efekty docela ucházející. Tedy až na tu bitku s knězi. Ta mi přišla docela dost trapná. Jako plus beru i fakt, že se zde tvůrci rozhodli trochu vybočit ze standartu (vynechali česnek, svěcenou vodu a podobně zažité věci) a uspokojili se především se slunečním světlem. Tento způsob likvidace upírů se později uchytil ve spoustě dalších filmů. 7/10

Útok včelích panenek (1973)

Jediné co nám totiž bylo nabídnuto je docela zajímavý proces proměny ( který ovšem není nic světoborného) a pohled ze včelí perspektivy. Hlavní doménou filmu se totiž měla stát hlavně nahota. Tvůrci totiž nebyli asi zas tak blbí, jak se zdá. Když už nám po stránce děje, atmosféry a efektů toho moc nenabídli, tak se to pokusili napravit erotikou. Tedy lépe řečeno nahými ženskými, kterých je ve filmu k vidění dost a dost. Ne všechny by stály za hřích, ale rozhodně je na co se dívat.