Coco (2017)

Pekne, hlavne celkom originalny rodinny pribeh, spojeny s tym uprimne peknym mexickym sviatkom. Aj ked trochu predvidatelne, tak vesele, farebne, nenudi, s peknou myslienkou. [#16/2018]

Noční hra (2018)

Dost v pohode komedia, jedna z tych lepsich, i ked uplne ma nezabila. Ale kosil som sa riadne na akoze hororovych scenach so skvelym Jesse Plemons-om (inak mrte mi pripominal Matt Damon-a). Urcite fajn na kuknutie. [#15/2018]

Rudá volavka (2018)

Dako som si pri tomto filme uvedomil, ze nie som uplne na spionske filmy. Okrem Bourne-a, samozrejme :) Rozbeh je slusny, aj 'akademia' volaviek, a celkovo pribeh je vpohode (i ked trochu si pomaha erotickymi scenami), ale mozno aj dlzka sposobila, ze k zaveru ma to uz nedokazalo uplne bavit. Akoze pamatam si niektore zaujimave scenky, ale ako celok mi to skor vysumelo z hlavy. [#14/2018]

S láskou Vincent (2017)

U mna velmi prijemne prekvapenie. Bal som sa, ci to nebude cele stat len na tej forme, ale dostalo sa mi aj zaujimaveho pribehu, kedze som o VVG nic nevedel. Na konci filmu som bol spokojny. Ano forma uplne vytrcajuca, ale aj ako zivotopisne dielo a podarena pocta maliarovi, paradicka. [#13/2018]

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Spielberg je veliky rutiner, ale ostatnych 15 rokov uz pre mna nema to nieco genialne navyse. Stale vie nadpriemerne budovat pekne sceny a kvalitne dialogy. Ale co sa tyka stylu, a aj pribehu, o triedu viac mi sadlo Spotlight. [#12/2018]

Tvář vody (2017)

Pekne farebne, plus natocene tak klasicky, priamociary dej, happy-end jasny.. co ale vobec nevadilo. Taka uplne ze rozpravka pre dospelych. Ale ci The Best Picture, nepovedal by som. Inak opat raz uplne skvely Michael Shannon (sup ho do oblubenych hercov). [#11/2018]

Svět podle Daliborka (2017)

Neni lahke ohodnotit, ked to vlastne neni ani jednoznacny dokument. Tazko povedat, kolko vystupov bolo uplne autentickych. Ale natocene je to zrucne, urcite zaujimave pozeranie. Sice trochu ako do panoptika. Daliborek nebyt jeho nazorov a zalub, neni vobec nesympaticky, dokonca prekvapivo vtipny. Zaver mi vobec nevadil. Bohuzial aj takuto dobu, a s podobnymi ludmi zijeme. [#10/2018]

Cizinec ve vlaku (2018)

Hmmmmm, nevidel som uz taketo nieco? :D Non-stop cez kopirak, len horsie. Vo vsetkom. Viac preplacane, viac pritiahnute za vlasy a strasne nerealne. Akoze uplne tukanie na celo. Ani neviem, za co som dal tu druhu hviezdicku, asi ze aj ked som uz dopredu vedel, ze to bude slabota, tak ajtak za ten atraktivny namet. Inak si to neviem vysvetlit. Nechapem, ze sa Liam Neeson stale dokola ukeca na tuto jednu rovnaku rolu. A JC-S tiez strasne rovnake stale toci.. No co, v autobuse by to este bol celkom challenge, nie? ;) [#9/2018]

Všechny prachy světa (2017)

Rozhodne zaujimavy pribeh, plus retro atmosfera, ale vyslovene zazivnych bolo len par scen. Zvysok, respektive ten vysledny pocit, je taky skor mdly, ani neviem preco. A zaver, ktory by to mohol skor posunut k vyssiemu hodnoteniu spravil presne opak. Velmi priemerne 3 brmbolce. [#8/2018]

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Martin McDonagh ma dobry styl, istym sposobom sa mi pacili uz aj jeho 2 predosle kusky, ale nedokazali ma velmi zaujat. Ale tuto o to viac, celkovo super zazitok. Smutno-vesely pribeh, americke vidlakovo, drsny cierny humor, ale hlavne geniaaaalne postavy (hadam vsetky) a dialogy. Silna scena s Woodym pride mozno trochu skoro a zaver by som chcel asi tiez viac vygradovat. Povodne som nemal najvyssie hodnotenie, daco malo mi tam stale k dokonalosti chybalo. Ale po istom case je to fakt jeden z tych najlepsich originalnych kuskov. [#7/2018]