Rambo: První krev (1982)

Postava Johna Ramba je jedna z nejslavnějších postav, kterou Stallone stvořil. Rambo je pro mě synonymem odvahy a síly. Není to žádný superhrdina, ale obyčejný člověk z masa a kostí. Taky jsem film prvně viděla jako špatnou kopii na VHSce s ještě horším dabingem, ale vidět Ramba, to byl prostě zážitek.

Duch (1990)

Nádherný romantický film se silným emotivnním nábojem. Hlavně scéna v závěru, ta mě dostane vždycky. Sam žije šťastným životem se svou milovanou Molly, jejich štěstí skončí ve chvíli, kdy je Sam zastřelen na ulici. Sam nemůže svou milovanou Molly opustit a tak ji provází a ochraňuje jako duch. Oda Mae v podání Whoopi Goldberg je prostě výborná, i když je trochu ujetá. Unchained Melody, která ve filmu zaznívá je jednou z neromantičtějších písniček všech dob.

Horečka sobotní noci (1977)

Tak jenom kvůli Travoltovi a muzice od Bee Gees. Tony v podání Johna Travolty předváděl na parketu neuvěřitelné taneční kreace. Skutečně radost pohledět. Příběh nestojí za moc, ale o ten tu asi nešlo. Nehledala jsem nic hlubokomyslného a dostala pořádnou dávku výborné muziky a tance. Nevím jak by to dopadlo bez Bee Gees a bez Travolty.

Mumie se vrací (2001)

Naši přátelé z prvního dílu, Rick a sladká Evelyn, jsou již manželé. Mají spolu osmiletého synka, který svým rodičům připraví horké chvilky. Synáček byl zvědavý a hrál si čím neměl. Nezmar Imhotep už zase získal lidskou podobu. Ten plešatý chlápek je vážně nezničitelný. Bojové scény jsou opět hodně svižné a povedené. Nesmí chybět samozřejmě nějaký ten vtípek. Takže, příjemnou zábavu.

Pomáda 2 (1982)

Jeden puntík je za Michelle Pfeiffer, mám jí velmi ráda, patří k mým nejoblíbenějším herečkám. V jedničce to byly auta, tady chtěli být o něco originálnější a tak přišly na řadu motorky.

Pomáda (1978)

Romantika se šťastným koncem. Díky tomuto filmu jsem se zamilovala do muzikálů. Danny byl skutečně frajer. Taneční čísla byly super a hudba taky. Kultovní film. Nevím, co bych měla ještě dodat. Snad, jedině to, že ji můžu vidět pořád a pořád. Vůbec se mi neomrzí.

Hříšný tanec 2 (2004)

Dvojka rozhodně nemůže mít takový úspěch jako předchozí film. I tady se ale dají najít světlé okamžiky, milovnící tanečních a hudebních filmů se určitě přijdou na své. Hlavně, že to hercům tančilo. Exteriéry byly zajímavé a neokoukané. Jenže HŘÍŠŇÁK JE PROSTĚ HŘÍŠŇÁK.

Cindy (1984)

Moderní představa pohádky o Popelce. Cindy se s matkou a jejími dvěma dcerami stěhuje do Říma. Po cestě se potká s opravdovým princem, aniž by tušila o koho jde. Zamilují se do sebe. Jejich rodiče lásce nepřejí. A jak už to v pohádkách bývá, i tady končí vše dobře. Skoro se mi chce říci: "A žili spolu šťastně až do smrti." Film je prošpikovaný výbornou muzikou.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Jackie Chan ten nemůže zklamat nikdy. Trochu bláznivé, ale zábavné. Zapomeňte na knihu, nesrovnávejte s ní, jen se bavte. Ono vám totiž nic jiného nezbyde.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Na světě nemůže být snad nikdo, kdo by tento legendární seriál neznal a alespoň jednu epizodu neviděl. Vůbec mi nedochází, že tahle žlutá rodinka je tu s námi už tolik let. Seriál nestárne. Oživení přichází v podobě celebrit, ze kterých si Simpsonovi dělají častokrát legraci. Český dabing je skvělý (Lábus, Dejdar, Štáchová). O seriálu už toho bylo tolik řečeno a napsáno, že už se nebudu dále rozepisovat.