Válka Roseových (1989)

Začíná to jako velká láska. Dva mladí lidé se do sebe hluboce zamilují. Vezmou se a mají ideální manželství. Jenže se všechno zvrtne. Láska se promění ve spalující nenávist. Z manželů se stanou protivníci na život a na smrt. Jejich dům se stane bojištěm, kde nejsou stanovena žádná pravidla. Scéna na lustru se nedá zapomenout. Pokaždé, když se o filmu někde mluví, tak si vybavím právě tuto scénu. Dannymu DeVitovi se povedl natočit parádní kousek.

Baba na zabití (2003)

Ben Stiller a Drew Barrymore si mysleli, že konečně našli pravé hnízdečko lasky, krásný a velký dům. Má to však háček, v domě je ještě jedna nájemnice, taková milá, stará dáma, která jim pěkně zatopí. Hezky vydařená oddychovka.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

První sci-fi film z dílny George Lucase, který ve mě probudil lásku k žánru sci-fi. Do slova a do písmene revoluční snímek. Film nasadil trikařskou laťku hodně vysoko a rozpoutal hotovou mánii. Efekty neměly obdoby. Taky blázním a to dost často. Star Wars jsou pro mě kultovním filmem, obrovským fenoménem. V pokoji mám dokonce zarámovaný plakát, který mi visí nad postelí. Samozřejmě se zde objevuje geniální doprovod legendárního Johna Williamse. Ten nemá chybu. Úplně mě z té hudby mrazí v zádech.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Legendární sága se nám tedy uzavřela. Nějak jsem si nechtěla připustit, že už je konec. Konec něčeho neuvěřitelného a uchvacujícího. Takhle nějak jsem si to představovala. Jasně muselo dojít k velkému zvratu, který by z Anakina udělal Dartha Vadera. Ten zvrat přišel a zasáhl ho na jeho nejslabším místě. Zlo dokázalo zvítězit velmi rychle. Docela mě to překvapilo. Ale i tak jsem byla s Epizodou III velmi spokojena.

Stupeň 7: Konec světa (2005) (TV film)

Klimatické změny způsobující bouře po celém světě. Příroda se asi pomátla. Banda teroristů, která vyhrožuje. Zajímavá kombinace. Na dva díly to bylo moc roztahané, stačil by jeden. Ujíždím na katastrofických filmech, pořád mě přitahujou. Řekněme, že jsem znovu objevila Ginu Gershon, kterou jsem na čas ztratila z dohledu.

Once (2007)

Jsou filmy, kterým se dlouho vyhýbám a nakonec jim stejně neuteču. Once je jeden z nich. Celá mánie okolo filmu mi přišla skoro až nesmyslná. Proč kolem toho dělat takový humbuk, vždyť o nic nejde. Ano, o nic nejde, film je jednoduchý, křehký, prostý a ke všemu ještě neoriginální. Možná proto má takové kouzlo, kterým své diváky zláká.

Anděl na horách (1955)

Gustav Anděl dostal za odměnu dovolenou, ale nechce ji v zimě. Ještě by se mohl nastydnout. Ale když zjistí, že je tam rekreačka v Tatranské Lomnici, tak se příliš přemlouvat nenechá. Chce si trošku pohlídat milou svého syna a taky mu otevřít oči. Jenže se zmýlil. Ve vlaku potká také starého kamaráda Vyhlídku. Ten už se stačil oženit. Zimní příroda je kouzelná,dodává filmu patřičné kouzlo. Anděl na horách má pro mě sentimentální hodnotu, protože tady jsem se jako malá taky pohybovala a užívala si jarní dovelenou přímo v Zotavovně Morava. Pak tu fotku nějaký dobrák ukradl a poslal do Blesku, kde to otiskli i s patřičným komentářem v jednom seriálu.

Anděl Páně (2005)

"Ježíšku, ty lumpíku." Petronel je průšvihář, proto je za trest poslán mezi smrtelníky. Doprovází ho poťouchlík čert Uriáš. Petronel bloudí zasněženou Šumavou. Musí napravit jednoho hříšníka, aby neskončil v pekle,ale to není tak jednoduché. Lidé se totiž od nadpozmských bytostí dosti odlišují. Moc hezká vánoční pohádka.

Angelika, markýza andělů (1964)

"Ó, Joffrei, miláčku jak jsem mohla být tak hloupá .... "První díl romantických příběhů o krásné angelice, o velké lásce, která překoná všechny možné nástrahy. Michele Mercier se jednou pro vždy zapsala jako krásná Angelika. I když je film už skoro půl století starý, pořád má jisté kouzlo, které dokáže naprosto ohromit ženské osazenstvo. Film si sice z knižní předlohy vzal jen to nejnutnější, nicméně to hlavní. Celé generace žen šílí po charizmatickém hraběti Joffrey de Peyrac. Představují si, že jsou na místě Angeliky.