Legie (2010)

Jsem zklamanej. Čekal jsem béčko, ale kvalitní béčko. Tohle mělo pár hustejch scén, ale u zbytku sem usínal. Kdyby byl scénář napsanej líp, mohl to být kvalitní film.

Teorie chaosu (2008)

Příběh o životě, o lásce a o tom jak se to může všechno pěkně zamotat. Všechno má nádech lidskosti a hlavně autencity, tudíž se nemusíme bát, že se budeme dívat na nějaký přeslazený román o ničem. Pointa filmu možná někomu otevře oči a možná taky ne, ale o tom to není :) Nikdy sem si nemyslel že se tři zánry dají takhle pěkně zpracovat, protože jsem se pobavil perfektně.

Triangle (2009)

První hodinu je film docela průměrný a i nudný (až na pasáž s přicházející bouřkou a některé další krátké momenty), ale snad až posledních 19 minut je nejlepších, a u mě zvedlo hodnocení filmu o 2 hvězdy. Posledních 30 minut jsem tušil, ale stejně mě film dokázal překvapit a donutil mě se na ním zamyslet a zamyslet se i nad tím, co je vlastně po smrti. Zemřeme-li mi tragickou smrtí, ve které přijdeme o ty které milujeme, je možné že nás čeká smyčka, námi zachycené poslední momenty? Možná se máme pokusit něco změnit, možná jsme to my kdo se máme změnit a možná, možná máme jen trpět v nekonečných mukách... Abych se vrátil k filmu; mohl být určitě natočen jinak, možná i líp, ale mělo by to nějaký smysl na konečný výsledek? :)

Cesta (2009)

Depresivně natočený post-apokalyptický film, o cestě životem v prostředí které nás může za nedlouho čekat... Nemam moc rád depresivní filmy a už vůbec né ty které končí klasickým americkým dojákem. Vím že pro hodně lidí tohle bude super film, pro mě má pár negativů a chybí mu ta šťáva - 65%

Otčím (2009)

Atmosféricky první hodina je super (i když se už začínají vyskytovat ony nelogické neduhy a chyby) a až na sice úplně předvídatelnej ale pěknej konec, je to prostě film kterej ničím nezaujme. A nezachrání to ani ex House, ani plastický chirurg z Nip / Tuck a už vůbec nádherné tělo Amber Heard. Ne ne, Mr. Brooks je profesionální práce :)

Box (2009)

"There is something wrong on this movie..." bylo to první, co jsem si uvědomil krátce po začátku. Ale myslel jsem to v tom pozitivním smyslu. Nemyslím si že je špatný tak jak ho tu většina popisuje, troufám si tvrdit že by rozhodně neměl patřit do průměru a už vůbec do toho šedého. Ale na druhou stránku je to film, kterej asi né každý spolkne a proto má (a myslím že i bude mít) takové rozporuplné hodnocení tady na csfd. Toto je velmi zvláštní kousek, který se vidí jednou za čas. Každopádně, mě se líbil. p.s.: Hodilo by se doplnit do žánru: Mysteriózní

V pasti (2005) odpad!

Obsahuje spoilery... Hard Candy, dělá čest svému jmenu. Nelogičnost v chování postav je tak extrémně blbá, že se nad tím každej inteligentní člověk musí pozastavit. Do doby než zjistil že mu koule neufikla, bych to tak nějak zkousnul. Zbytek je už jen hollywoodskej nesmysl, řekl bych spíše sci-fi. Vzorovej odpad na kterej se nachytaj massy, stejně jako u avatara. Za mě odpad

Mr. Brooks (2007)

Briliantní, dokonalé. Bez výjimky, pro mě nejlepší film za rok 2007 (a kdo ví, ...).

Zázraky se nedějí (2008)

Když jsem vybíral na dnešní večer druhý film, nečekal jsem že místo nějaké druhořadé komedie (plakát tak vypadal) zkouknu velmi povedené drama. První polovina filmu mě tolik nevzala, i když sem tušil jak to celé nejspíš skončí, ale až v druhé polovině se mi rozsvítilo a já věděl že tohle není jen tak nějaký film a už vůbec komedie. Abych to zkrátil, výborné drama, perfektní herecké obsazení (nádherná Radha Mitchell, sympatický Luke Wilson který mi svojí morousivní náladou připoměl mě samotného, roztomilá Morgan Lily, a další...), možná trochu kýčovitý nápad se "zázrakem" ale i tak, velmi silně emotivní film který mě opravdu dostal a po dlouhé době dávám 5/5. Díky za tuhle zkušenost :)

Animatrix (2003)

Pokuď jsem si dobře všimnul, jedná se o neoficiální vysvětlení některých nejasností, či alternativní cesty hrdinů ve světě matrixu, poskládané do devíti příběhů. Oficiálně anime/manga moc nemusím, ale protože v tomhle případě se mělo jednat o příběhově Matrixu podobný počin, udělal jsem výjimku. Některé z příběhů mi vyloženě nesedly, ale díla jako Beyond (ve kterém se dozvíme jak se vlastně došlo k probuzení prvního z prvních), A Detective Story, The Kid's Story a Matriculated byly naprosto perfektní a odrovnávající. Všem fanouškům žánru Sci-Fi/Mystery doporučuju, pro skalní fandy Matrixu (hlavně prvního dílu) je Animatrix nutností. Po druhém zhlédnutí, tleskám - výborný počin.