Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Cesta vzhůru (1997) (epizoda)

Můj oblíbený díl s orbitálním výtahem. Bohužel prostředí je na něm to jediné zajímavé. Zápletka přímo žadonila o paranoidní detektivku, bohužel scenáristé se zmohli jen na přímočarou kriminálku s odkrytými kartami. Závěrečný boj je dost fraška.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Temná stránka (1997) (epizoda)

Kes má krizi středního věku a Doktor pokročilý rozpad osobnosti. Robert Picardo se vyřádil, a místy až nechutně přehrával. Přesto je osvěžující vidět ho i v jiné poloze.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Jednota (1997) (epizoda)

Odvážně se vydáváme tam, kde už před námi byli úplně všichni, díl 5. Vypadá to že kam se Voyager vrtne, zakopne o kousek Alfa kvadrantu. Námět je ovšem hodně fajn. Zdá se, že Borg je děsivý i když je "hodný".

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Horečka (1997) (epizoda)

Přelomová epizoda. První náznak že se Voyager blíží k teritoriu Borgu, ještě přebil začátek nesmělého sbližování B'Elanny Torres a Toma Parise. Čekají nás zajímavé časy.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Vůle (1997) (epizoda)

Kathryn Janeway umírá na povrchu nehostiné planety. Nebo už možná umřela, ale ještě ten fakt vnitřně nepřijala. Zápletka by se hodila spíš do Doctora Who než do Star Treku, ale budiž. Představa takové mrchožroutské rasy je docela děsivá.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Alter Ego (1997) (epizoda)

Sandra Nelson může, nebo nemusí být fyzicky sexy, ale její charakter je určitě intelektuálně stimulující. Alter Ego je průměrná epizoda. Scenáristé se k podobnému tématu ještě jednou vrátili, a zpracovali ho lépe a s větším dopadem na další děj.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Výhodný obchod (1997) (epizoda)

Neelix narazil na meze svých znalostí a pokouší se být užitečný, aby nebyl z posádky vyštván. To ho zavede až za hranu zákona a otestuje jeho oddanost principům Hvězdné flotily. Námět to byl zajímavý, ale potenciál byl spíše nenaplněn.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Makrokosmos (1996) (epizoda)

Temná, téměř hororová a překvapivě ačkní epizoda s netradičně bojeschopnou Kathryn Janeway. Nechronologické vyprávění atmosféře spíše škodí, protože kdyby byl příběh klasický survival bez vysvětlovacích pasáží, zážitek by mohl být ještě intenzivnější.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Jih proti severu (1996) (epizoda)

Já mám tuhle epizodu rád. Krásně ukazuje ambivalentní podstatu Q. Je neotesaný dobrodruh, nezodpovědný hazardér, ale i revolucionář, reformátor a neúnavný kritik rigidního systému potlačujícího vůli ke změně. Suzie Plakson si tady střihla svou třetí nejlepší postavu ve Star Treku. Říkám třetí nejlepší, ale i tak byla skvělá.

Star Trek: Vesmírná loď Voyager - Diktátor (1996) (epizoda)

Kes už měla epizody které se točily kolem ní, ale tahle je první - a předposlední, která předvedla potenciál Jennifer Lien. Zápletku radši hodnotit nebudu, protože bych sám sobě pokazil celkový dobrý dojem.