Ultimátum - Epizoda 7 (2022) (epizoda)

Je vidět, že se blížíme do finále, takže tempo se zrychluje, a všechno se začíná propojovat. Ačkoliv je vidět, že na jednu stranu tvůrci museli vypomoc všelijakými vedlejšími linkami, ale na druhou jim počet dílů nestačí, a všechno se nejspíše rychle sfoukne ve finále, a určitě toho spousta nebude dávat smysl a nebude řádně vysvětleno....Akční stránka stále ok, líbila se mi atmosféra noční honičky, akorát škoda, že samotné svržení auta bylo natočené dost hrozně, a stejně tak Brázda se choval dost nelogicky, a amatérsky se nechal takhle nabourat, ačkoliv se to dalo určitě vyřešit pro něj nějak lépe. Tah s falešným srdcem byl docela snadno prokouknutelný. Z doktorů se mezitím stala banda nesympatických egomaniáků, kdy si budete přát, aby je všechny Korňan odpálil.

Eurovision Song Contest 2022 (2022) (pořad)

Jak se dalo čekat, tak okamžitě po skončení se na internetu objevila hromada expertů na ESC, kteří soutěz zají skrz naskrz, ví o čem je, jak funguje, co propaguje, koho odsuzuje, kdo tam vystupuje....Aby ve výsledku neviděli ani jedno vystoupení. Je výhra Ukrajiny spravedlivá? - Pravděpodobně ne, ale výsledky už nezměníme? Fandil jsem Ukrajině? - Nefandil.... Co udělá s ESC výhra Ukrajiny u nás? - Popularizaci pochopitelně nepomůže, protože se všichni akorát utvrdí v tom, že je to propagandistická fraška.............Co naplat, není to první, a nejspíše ani poslední politicky ovlivněné vítězství, uvidíme, jaké to bude příští rok. Těch 300 milionů diváků co to sleduje, a dělá to z toho nejsledovanější kulturní událost světa, nejsledovanější mimosportovní TV pořad světa, a má počet diváků mnohem větší, než značný počet filmů v kinech u toho bude nejspíše i za rok, a i za rok se bude tvrdit, že to nikdo nesleduje.

Tajný deník call girl (2007) (seriál)

Asi jsem měl o seriálu, který pojednává o prostitutce trochu jiné představy...Prvotní představa byla taková, že tvůrci do hlavní role vyberou někoho, kdo je opravdu přitažlivý a působí svůdně, vyzívavě...Což prostě Billie Piper nesplňuje. Seriál spíš ukazuje všemožné bizardnsoti, na které lze narazit, než že by nabídl nějaký kvalitní ucelený příběh. Hlavní postava je také v průběhu seriálu stále více nesympatická, a postupem času se ukazuje, že není prostitutkou kvůli penězům, ale z vlastního přesvědčení a díky své vlastní povaze, a že je takovou prostitutkou i povahově. Těžko říct, co vlastně chtěl tenhle seriál ukázat...Není to ani komedie, ani sociální drama, ani kritika společnosti, ani funkční vztahovka.

Vyhlídka na vraždu (1985)

Po několika slabších postavách dostáváme konečně pořádného záporáka, a Christopher Walken si ho svým slizským způsobem dává opravdu na výbornou. Tvůrcům už také konečně došlo, že není dobré předstítar, že Moore může absolvovat nějaké zběsilé akční scény, takže krom úvodu na lyžích, který Moore určitě neodehrál se akční scény odehrávají v takovém duchu, aby mohl Bond být v autě či podobně. Velkým plusem je tu určitě mužatka Grace Jones a jeji May Day, zvedající chlapy jak třísky na oheň, potažmo je zkopávající ven z letadel. Asi si tvůrci mysleli, že je třeba jí vykompenzovat nějakou playmate, akorát smůla, že Tanya Roberts a její herecké schopností mají do vědkyně opravdu hodně daleko.

Tajný deník call girl - Série 4 (2011) (série)

No tak se ve výsledku ukázalo, že Hannah je ve skutečnosti spíš Belle, než své pravé já, a je ku*vou jak pracovně, tak i povahově. Její i Benův charakter mi v téhle řadě dost vadili, stejně tak jako snaha tvůrců dostat na Belle co nejšílenější vlasové a módní kreace, které minimálně ve mě žádné touhy nevzbuzovali.

Chobotnička (1983)

V Chobotničce jakoby se protly dva základní problémy Bondovek s Moorem. Z prvních dvou si bere takovou vláčnost, a z pozdějších zase viditelně přeslujícího hlavního představitele. Přitom jsou tu výborné scény (Zneškodnění bomby v cirkuse - výborný herecý výkon od Moorea). Obecně je vidět, že tam, kde Moore už nestíhá fyzicky, tak herecky se snaží vyhradit co se dá. Indie zas nabídne pohled do zajímavého prostředí, který občas až trochu parodicky schodí klasický humor těchto Bondovek (Bond v džungli srovná všechna možná zvířata takovým způsobem, že by i Bear Grylls nechápal...Nemluvě o tom, že na všechna narazí asi během minuty). Vlaková honička pak až moc připomíná První velkou vlakovou loupež.

Jen pro tvé oči (1981)

Asi první Bondovka, u které je vidět, že už tehdy byl ten pravý čas na výměnu Moorea za jiného Bonda. Akční scény jsou stále super, ale Mooreovi už prostě nelze věřit, že je absolvoval sám. Úvodní scéna opět potvrzuje teorii, že Mooreův Bond je ten samý člověk, jako u Conneryho a Lazenbyho, ačkoliv jí hned následně dost nabourá výstup s Bloofeldem, který působí jako nějaká nechtěná parodie. Ve zbytku filmu určitě zaujme výborně zpracované zimní prostředí, průřez olympijskými disciplínami je super. Přesun do teplejších krajich film trochu zbrzdí, stejně tak, jako nástup hlavního záporáka, který patří spíše k těm slabším. Naštěstí ho vyvažuje jeho chráněnkyně, hloupoučká naivna Bibi, zamilujícíc se do o několik generací staršího Bonda...

Případy 1. oddělení - Laborant (2014) (epizoda)

V podstatě takovej případ-nepřípad. Ideální věc, jak dostat do popředí posledního z kriminalistů Víťu "Bzzzz" Sršně, jakožto outsidera týmu, s určitým pocitem méněcennosti, který se pak snaží nahradit falešným sebevědomím při poradách či výjezdech. Díl jinak spíš taková vtipná vsuvka v seriálu. Ať už scény ve fotolabu, nebo linka s Jastrabanem. No v závěru bych to těm frackům snad i napálil, ale Vašek se teda dobře udržel. Minimálně takovýmhle nechat proplatit všechny faktury, i za prokopnutý dveře.

Ultimátum - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Ééééé, takže policajti jdou proti policajtům, aby pomohli únosci?! Už minule mě naštvalo, že Bahúl tu sestřičku nezabil, a nakonec z něj teda tvůrci udělají nejčestnějšího únosce historie. K tomu se na něj pochopitelně nabalila parta super spravedlivých policajtů, kteří se bez ohledů na následky, vlastní bezpečí a cokoliv dalšího rozhodli mu pomáhat. Tady už asi tvůrcům začali při psání scénáře docházet nápady, tak je napadlo, že je třeba přidat další klišé, to porod těhotné postavy.

Mumie (1999)

Když v osmdesátkách vznikl Indiana Jones, tak se postupem let vyrojila spousta variací na něj. Mumie patří bezesporu k těm nejlepším, a dokáže i po letech spolehlivě zabavit. Správně vykompenzovaný mix akce, dobrodružství a hlášek, osolený špetkou hororové atmosféry. Egyptologové budou asi z pohledu na Egyptskou historii páchat hromadné sebevraždy, ale ruku na srdce, kdo z nás je tu odborník na starověký Egypt? Však my si to přece užíváme kvůli tomu tomu, jak Rick zaměstnává Ihmotepa, Jonathann luští knihu živých, a Evelyn vysvětluje, jak je hrdá knihovnice. Vzpomínám, že jako dítě jsem se poté fakt bál, že někde v hrobkách či jeskyních obživně nějaká ta mumie...A ještě něco, po smrti vážně nechci mumifikovat.