Agatha Christie: Plavý kůň - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Zatím to do sebe moc nezapadá, ale věřím, že druhý díl přinese nějaké pořádně rozuzlení. Na to, že je to dvoudílné, tak to nemá moc velký tah na branku, chtělo by to trochu přidat na tempu.

1864 - Epizoda 1 (2014) (epizoda)

Z prvního dílu si divák odnese hlavně nechutnou scénu se spermatem, u které vůbec nechápu její smysl a zařazení do jakéhokoliv pořadu. Trochu zmatené a zatím zbytečné střídání časových linií (k čemu je linka ze současnosti???).

Kobra 11 - Extrém (2004) (epizoda)

S odchodem Jana ze seriálu je to o něco složitější, než u většiny ostatních parťáků. Tenhle díl se vysílal jako závěrečný v Německu, ale u nás nikoliv. Zajímavé dramaturgické rozhodnutí, jelikož jeho odchod od policie po tomhle díle dává docela smysl. Máme tu jeden z mála dílů, který nekončí klasickým zatčením pachatele. Jan se tu zamiluje do podezřelé, která se nakonec ukáže jako opravdu vinná, ale než aby se nechala chytit, tak raději sjede autem ze skály... To už je důvod pro to, abyste to u policie zapíchly.

Samotáři (2000)

Bez Macháčka by to bylo prostě poloviční. Toho zhulence prostě nemohl takhle zahrát, on jím byl a furt je..."To je krásná muzika, co to je..."; "Koukni na ty baráky"... . Víc je zbytečný psát.

Šťastný nový rok (2019)

Typická červená knihovna, zaobalená do kýče Vysokých Tater. Škoda, čekal jsem vánoční (či silvestrovskou) žánrovku, ale film je doslova utopený ve všech možných klišé a většinou málo povedených vtipech.

Snowboarďáci (2004)

S tímhle filmem si procházím už několik životních období. Prvně jsem ho viděl jako cca 10tileté létě, pak s ním prošel pubertou, a kouknu na něj i teď, v dospělosti. Oproti mnoha jiným teenagerským komediím tato (A i Rafťáci) mají tu výhodu, že mě dokáží a dokázali pobavit ve všech obdobích, ve kterých jsem je sledoval. Nejsou tu jen dobové hlášky nactíletých (Stříkej!; Děláš tlaky?...) ale i komplexně povedené scény (vlek, vánoční večeře, tahání z jámy, cokoliv s Tomicovou...). Na to, jaká je tedy cílová skupina, tak se film drží při zemi s fekálním humorem, přehnaným množstvím sexu a dalšími věcmi, které jsou dnes typické pro teen komedie. Scénář není žádný klenot, ale jako nositel děje to bohatě postačí. Taky je tu jedna z nejznámějších nepovedených scén: https://youtu.be/ef-6aVR9_p4?t=597

Božena - Epizoda 1 (2021) (epizoda)

Zatím klasický životopis, kterých se u nás v poslední době vyrojilo mraky. Nikde se nezajde víc do hloubky, do popředí se tak dostávají hlavně vztahy mezi postavami a až moc to má tendence sklouzávat k dobové vztahovce. Hlavní postava zatím nepříliš sympatická, a divák si tak nachází vztah spíše skrze známé jméno, než působivý charakter.

Rasputin (2011) (TV film)

Notoricky známý příběh, který inspiruje filmaře již po léta se dočkal FRANCOUZSKÉHO zpracování v mrazivém RUSKÉM prostředí. Extrémně vypasený šedesátník Depardieu zde hraje čtyřicátníka Rapustina. Vzhledem k jeho životnímu stylu si říkáte, že do té role vlastně docela pasuje. Rasputin jako film asi nemůže nijak překvapit. "Tajemnou aurou" obklopený Rapustin vykonává "zázraky" a několikrát zázračně přežije svou vraždu. Větší komplexní propojení s Romanovci a jejich osudem by asi dané látce prospělo.

U mě dobrý (2008)

Dlouho jsem se tomuto filmu vyhýbal, jelikož ke mě ze všech stran přicházely zprávy o tom, že se nejedná o moc dobrou podívanou. K mému překvapení je však film absolutním ztělesněním počátku devadesátek. Nejedná se o nějakou humornou vřavu, nebudete se lámat smíchy, ale budete si připadat, že jste se vrátili v čase o 30 let zpátky. Všechny postavy a scény jsou přesně tím, jak jsem si toto období představoval.

Učitelka (2020) (seriál)

Očekával jsem hutné drama, které bude umět pracovat s (sexuálním) napětím mezi oběma hlavními postavami, ale toho se tu dočkáte jen v pár dílech. Spíš než minisérie mi to přišlo jako takové tři řady klasického seriálu nahňácané do deseti dílů. Hodně se skáče mezi událostmi, a až moc často má divák pocit, že musel vynechat několik dílů, kde se odehrála hromada věcí. Mara je tu sice nádherná, a jako učitelku by jí určitě chtěl každý puberťák, jenže tvůrci s tímhle konceptem oproti prvotním očekáváním až tolik nepracují, a mnohem více je to tak spíše o tom, jak se jednotlivci dokážou s nastalou situací vypořádat. Ve výsledku tu tak není nic moc originálního, ani moc významných důvodů, proč se dívat opakovaně.