Mrazivá past (2021)

Neeson, jakožto akční jistota posledních let vytahuje další rutinní jízdu (brát doslovně). Samotnej námět mě docela překvapil, o něčem takovém, jako jízdy kamionem přes led jsem neměl ani páru, a i sem tvůrce podezíral, jestli si to náhodou celé nevycucali z prstu, ale kdo ví, Kanada je Kanada... Film stlačuje od začátku do konce penál až na podlahu, a hlavně první polovina je až skoro výborná, a velmi nápaditá. Ne že by se scénáristi nějak překonávali, ale v podstatě přesně ví, co divák chce, a to mu servírují v atraktivním zimním prostředí a nápaditém kamioňáckem prostředí.

Zaklínač - Drak (2002) (epizoda)

Zatím jasně nejlepší díl, což se příčitat tomu, že se tu v podstatě doslovně přepisuje jedna z nejlepších Zaklínačských povídek. Marigold je teda další tvůrčí děs, stejně tak jako některé epizodní postavy, ale celkový příběh, který patří opravdu k tomu nejlepšímu, co lze v Zaklínačském světě najít, to utáhne i tak.

Mise Condor (2016)

Řekl jsem, že je čas zkusit i nějakého toho Seagala, jehož filmy se mi tak nějak furt vyhýbají. Tohle mi přišlo z těch jeho nových filmů jako největší bizár, a řekl bych, že jsem se ve svém prvním úsudku dost trefil. Seagal tu sice ani moc není, a když tu je, tak trousí dialogy (monology) které nedávají ani v nejmenším jakýkoliv smysl, a celé působí jak kdyby byli namixované ze zenové zahrádky někde u Kadaffiho. V podstatě to je ten typ filmu, u kterého se bavíte, protože to je tak moc blbý, až je to vtipný. Příběh se nedá reálně vůbec pochopit, ale tvůrci se ani naštěstí moc nesnaží, a celý děj slouží jenom jako berlička pro posloupnost akčních scén, které bych řek, že jsou v rámci těchto filmů docela solidní, a v některých momentehc dost brutální, což je asi jediná silnější stránka filmu. Totální úlet pak příjde na konci se dvěma Seagali, což se dostanem do momentu, kdy už se fakt válíte smíchy na zemi, pač už to přestane dávat jakoukoliv možnost na pochopení toho, co jste to vlastně viděli. Ale těch 80 minut se to dá vydržet, upřímně jsem čekal nějakou šílenou nudu po vzoru nových Willisů, ale tohle fakt dokáže za(po)bavit.

Přiznání - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Hnízdo u nás doma vcelku zabodovalo, takže jsme se rozhodli i ke sledování pokračování tohoto seriálu. A právě naroubování na Hnízdo mi zatím příjde jako největší problém. Ta návaznost na některé původní postavy je z části opravdu dost umělá, a je vidět, že to tvůrci používají hlavně jako pojítko s původním seriálem, ale příběhy už chtějí vyprávět jiné. Radši měli udělat komplet nové postavy, a ne tam nuceně rvát postavy z dřívějška. Ty nové linky určitě mají potenciál, uvidíme, kam se to rozvine.

Dr. No (1962)

První Bondovka, která nám představuje asi nejslavnějšího agenta všech dob. Svým způsobem dost netypická, spíš až detektivní, víc odtažitá filmová práce. Skoro žádné vychytávky, velká akce či takové věci, spíš klasická kriminální práce. V podstatě těch Bondovských věcí tu opravdu moc není. Pro mě je tohle jedna z těch slabších Bondovek, která ale položila základ velkému "impériu".

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Atmosféra je o dost ponurejší,než v původních Případech, a všechno působí tak nějak víc beznadějně. Výborné vyobrazení dobových gangsterů (Jonák!). Úplně odvázaný nejsem z obsazení mladíšch verzí kriminalistů (Mikluš a Beneš mají do svých starších podob hodně daleko, a Finger vypadá tak max o 10 let mladší, než Polívka v Případech). Závěr působí dost zmateně, takže to bude asi pokračovat příště? Nebo to zůstane jakože nevyřešený? Technicky bezchybné, dobové reálie a atmosféra jedna z nejlepších, co tu byli kdy ukázány.

Zaklínač - Člověk - první setkání (2002) (epizoda)

Podle úvodu se dá soudit, že tenhle díl bezprostředně navazuje na předchozí, a pohybuje se tu stále postava toho starého zaklínače, který je víc Vesemirem, než byla zde postava prezentovaná jako Vesemir.... V tomto díle dojde k propojení hned několika povídek, kdy z povídky s Renfri si to bere tu část, ve které teda Geralt vůbec nemá bít, ale co už no... Každopádně vyobrazení trpaslíků je další šílený úlet, a člověku je tady za tvůrce až stydno. V druhé části se přesouváje dějově úplně jinam a působí to, jakoby to byli v podstatě dva díly v jednom. Druhá část je znatelně lepší, a emočně silnější, než první půlka, a adaptuje povídky ohledně Brokilonu, ačkoliv dost svérazným způsobem, ale v rámci provedení funguje docela dobře.

Tenkrát v Kalifornii (2017)

Tak jsem zase po čase zatoužil po nějakém tom novějším Willisovi, a výběr padl zrovna na toto, což mělo být podle ohlasů asi to nejstravitelnější, co Willis v posledních letech natočil. Neni to vyložená hrůza, ačkoliv Willisův dublér v scénách, kde musí napínat svaly (i ty pánevní) byl již samozřejmostí, a jeho herecký projev dost bídný (naštěstí to vytahuje český dabing, který jede v modu, jako když byl Willis stále na vrcholu), a s tím chomáčem vlasů vypadá jak nějaký děda od vedle. Občas se tu procedí nějaká ta hláška, Momoa je správně ujetej, potěší taky pár známých xichtu ve vedlejších rolí, ale když víte, jak Bruce válel dřív, a jaké pecky natáčel, tak si jen řeknete, proč má tohle zapotřebí.

Zaklínač - Učednická léta (2002) (epizoda)

Druhý díl je ještě horší než první, a pokud to tady někdo se sledováním vzdal, tak se vůbec nedivím. Obecně jsou první dva díly dost k ničemu. Chápu snahu tvůrců tak nějak představit Geralta (první díl) a jeho osobnost (druhý díl), ale šli na to úplně špatně. Zaklínačka Adéla je další šílená facka vůči předloze, a celá parta Zaklínačů (plus druidů, alchymistů...) je totálně k smíchu, a pojatá úplně ve všem zle. Stejně tak vztahy mezi Zaklínači jsou dost prapodivné, kdy fungujou jako dost neurovnaný spolek.

Svět v plamenech (2019) (seriál)

Mám rád tyhle ze širokého pohledu pojaté dobové díla, která se nezaměřují na jeden příběh na jednom místě, ale snaží se to všechno pochytit tak nějak co nejvíc komplexně. Tu jsme v Polsku, pak Paříž, Německo...A všude je to trochu o něčem jiném. Škoda absence většího rozpočtu, která neumožňuje uskutečnit tu akční stránku, kterou by určitě spousta lidí ráda viděla. Snad už brzo se k nám přinese druhá řada, aby to nezůstalo tak nějak bez závěru.