Zaklínač - Svatyně Melitele (2002) (epizoda)

Opět několik povídek smíchaných do jedné. Vracíme se zpět až na začátek samotného Geraltova příběhu, ale že by to bylo nějak přínosné, to mi teda nepřišlo. Vytahuje to tady až samotný závěr, kdy je naznačen směr dalších dílů, a ve velkém se rozjede ta hlavní linka s Falwickem, ačkoliv motivace a chování Falwicka mi tady nepřišli moc logické. Škoda, že seriál úplně ignoroval zobrazení politické linky. Takhle se dozvíme, že celá válka už skončila, a my z ní neviděli ani kousek.

Devadesátky - Kleopatra (2022) (epizoda)

Tak už je asi jasné, jakým směrem se bude ubírat zbytek dílů, a že si asi v závěru seriálu půjdem zaplavat do Orlíku. Vedlejší příběh okolo Arménců (Albánců) působil vcelku nedůležitě, až v závěru naznačil mojí prvotní myšlenku, že Sokol bude hrát zkorumpovaného policajta, tak uvidíme, jestli to ustojí. Zatim nejlepší díl.

Všechnopárty (2005) (pořad)

Z dlouhodobého hlediska v podstatě jediná použitelná varianta ke Krausovi. Šíp na to jde jinak, staví se do takové pozice hloupého dědy, a jeho rozhovory určitě nejsou tak rejpavé, a pro hosty jsou tak víc příjemné. Myslím si, že obecně však nabízí kvalitní zábavu, pochopitelně ovlivněnou jako vždy i výběrem hostů, ale Šíp jako moderátor je léty prověřená kvalita, která nezklame.

Goldfinger (1964)

Řekl bych, že tohle je ta Bondovka, která udála směr celé série. Bond tu sází jednu hlášku za druhou, využívá všemožné vychytávky, představuje ikonické záporné postavy (klobouček jako zbraň je velkolepé). Bond girl se tu střídají jedna za druhou, a tvůrci se nebojí je rychle odstraňovat z příběhu velmi drsným způsobem (pozlacení). Bonda zároveň vidíme i v jiné poloze, zažítá tu mučení (super lasery) a není tu jen jako nepřekonatelný stroj na zabíjení. V Evropské části vidíme i spoustu krásné krajiny, a řekl bych i dost scén, které inspirovali pozdější Bondovky (automobilová honička v horách -> Zlaté oko....). Tahle Bondovka se opravdu povedla

Tajný agent Jack T. (1997)

Řekl jsem si, že když už jsem zkusil něco z novější Seagalovi tvorby (Mise Condor), tak na porovnání musím zkusit i něco staršího, kde ještě nehraje jen druhé housle. Volba mi nakonec padla na toto, hlavně kvůli velmi solídními obsazení vedlejších rolí. No nakonec je to právě samotný Seagal který posílá tenhle film totálně do kytek. Kdyby tam byl ten uvažovaný Willis tak je to podle mě mimimálně o stupeň lepší film. Jenže, Seagal hrající na kytaru, Seagal převlečenej za tesaře, Seagal zpívající, Seagal promlouvající do duše omladině, Seagal tokající na romantické večeři, Seagal bijící se za ochranu životního prostředí... To se prostě nedalo, Seagal je úplně příšernej herec, všude je furt stejnej, a nejde mu věřit jakákoliv emoce, a jediný, co se na něm dá vydržet, jsou jeho akční scény (tady dost lacině natočené) ale prostě všude jinde je úplně k smíchu.

Zaklínač - Rozcestí (2002) (epizoda)

Za mě asi nejlepší díl seriálu. Silná předloha tady dost pomáhá, povídka o Strize patří k těm nejznámějším, a příjde mi, že souboj ze seriáli následně hodně inspiroval známé intro z první Zaklínačské hry. Poprvé taky vidíme Geralta dělat zaklínačská znamení, o kterých dosud nepadlo ani slovo, a neznalý divák tak pravděpodobně vůbec nepochopí, co to Geralt dělá. Děj v Cintře zas výrazně posune dopředu hlavní dějovou linku okolo Ciri, takže se posouváme dál i v tomto ohledu. Pobavila mě tam narážka na to, že Calanthe už neměla v novém manželství další děti, jaké překvapení, když je tu vykreslena jako stára bába... :D

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kraus v životní formě, a nejlepší talk-show u nás. Ve své době tenhle pořad dokázal odbourat kariéru několika politikům, podnikatelům, celebritám...

Po životě - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

No já nevim, zase první díl, a zase jsem spíš zklamaný, stejně jako u prvního dílu první řady, a prvního dílu druhé řady. Zase mám pocit, že jsme zpět na začátku, Tony je zas kokot, a všem se snaží nacpat svoje pocity a podělat jim den.

Expanze (2015) (seriál)

Psal se rok 2015, a já vybíral, jestli začít se sledováním Expanze, nebo Stranger things. Volba padla na toto, a nakonec svého rozhodnutí nelituji. Po skončení seriálu lze říci, že asi nejlepší sci-fi poslední dekády (ne že by byla nějaká velká konkurence). Ne že by kvalita všech serií byla konzistentní, vrchol seriálu přichází už v 2. - 3. řadě, a postupně spíš začne kvalita upadat. Seriál také trpí jedním z nejhorších castingů posledních let, co jsem měl možnost vidět (Strait, Chatham, Aghdashloo, Jane... všechno céčkoví herci), což prostě něco na kvalitě ubere, s tim se nedá nic dělat. Ale Expanze jinak prostě výborně šlape, akce je natočená na jedničku, seriál výborně balancuje mezi znázorněním klasické vztahovky mezi postavavami, a řešením větších problémů. Vize budoucnosti za mě na jedničku, od veškerých technických vychytávek, až přes politické problémy. Za mě jen houšť, a klidně nějaký další seriál / film z tohoto světa.

Přiznání - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Tak ta určitá tendečnost v tom vidět je, to je jasné, ale Angelica Sbouli opravdu válí, a její postava je velmi sympatická, a nevidim to v zas nějaké přehrnané moralizování nebo tak něco, jak kritizují někteří jiní. Dá se čekat, že se bude celá série odehrávat v podobném duchu, tak snad to nepřekočí nějakou únosnou mez, a nespadne to do přehnané agitky.