Fair Play (2014)

Nevim, co na děj tohohle filmu říkají třeba nakorbená Jarmila Kratochvílová či další naše tehdejší atletky, ale pravdou je, že tento styl dopingu byl v té době opravdu běžný. Stejně tak běžné je to, jak výborní skladby Meky Žbirka skládal, a jak v tomto případě krásně jeden z jeho nejlepších songů doplňuje děj filmu. Judit Bárdos tu má první větší roli v našem filmu, a hned je jasné, jak velký talent v ní je. Jsem rád, že vznikají takovéto dobovky, které zas ukazují něco  trochu jiného a zároveň i něco z toho klasického života.

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Po čtyřce si řekli tvůrci DOST! a konečně přišli se změnou konceptu a tvorbou nových fórů. Zredukoval se počet postav, odpadli vedlejší tváře z předchozích dilů a zůstala převážně jen stará parta, okořeněná o novou hlavní tvář, náhražku Mahoneyho, který je vesměs stejně jak Mahoney, takže to ani není moc pocítit. Hlavní úlohu tentokráte poprvé přebírá samotný Lassard. Musim říct, že ta linka se únosci se povedla, hlavně díky obsazení samotného hlavního únosce, určitě jeden z nejlepších záporáků v rámci série. Nemá to pochopitelně už tu údernost prvních dílů, vtipy jsou většinou tak průměrné, ale oproti čtyřce je to určitě krok nahoru. "Bacha dědek, ten dědek nosí smůlu"

Volha - FOXTERIÉRY (2023) (epizoda)

Voe jako většinou vydržím celý díl, než něco napíšu, ale vole tohle vypadá jako super průser. Voe jako Hádek je dobrej herec, ale fakt se vole nehodí na buranského kundolapa. Voe vtipy typu "Kdyby mrzlo, tak ti nachčiju klouzačku" jsou jakože xDDDDDDDDDDDDDD. Ne voe, to snad nebylo vtipný ani v těch šedesátkách. Plus Pachl voe klasicky dotáhl svou grupu herců, které protáčí ve všech svých projektech, že jo voe? Moc o tý televizi to neni co voe? Jakože Lanďák a pak banda no name vymyšlenejch jmen vole...A nějaký rádoby retro záběry voe, nic moc technická vychytávka vole. A voe, když máš v záběru řvoucí děcka a řvoucí pionýry, tak to voe neni otravný jen pro ty postavy tam, ale i pro diváka vole, to si zapamatuj ty vole...Stejně tak voe, neumíš to nazvučit tak, aby tam nemuseli všichni řvát??? Divák má sluch v pořádku voe...

Star Wars: Vadná várka - Série 2 (2023) (série)

Podobně jako další SW projekty posledních let, tak i druhá řada Vadné várky trpí na to, že vlastně nemá na to, aby utáhla celý děj a je jen výplní a náplastí různých období a také chyb tvůrců z předchozích děl, a tak se tu zalepuje co se dá, aby vše dávalo smysl. Aby se náhodou nezapomnělo, že jsme u Disney, tak minimálně půlka epizod musí vypadat tak, že jsou určeny pro věkovou kategorii tak 0-6 let...Na druhé straně to pak vyvažují epizody, kdy se jde opravdu do plných a opět se ukazuje, že i animák dokáže u diváka vzbudit pořádné emoce.

Stalo se v Montaně - Deadly Trails (2022) (série)

Už se nám z toho stalo klasická spotřebka. Do děje byli namixovány epizodní případy, které jsou zpravidla dost ujeté, hlavní děj bohužel zpravidla nikam neposouvají a klasicky navozují dojem, že na jinak idylickém místě se musíte ohlížet za každý roh, aby vás někdo nezabil. Třetí řada si sice přináší svůj nový podtitul, ale jelikož se pohybujem v rámci klasické TV produkce, tak žádnou velkou turistickou výpravu nečekejte, opět se omezíme převážně na interiéry...Kvalitě moc nepomáhá ani to bezmyšlenkovité střídání postav, kdy po druhé řadě z děje nesmyslně  vypadlo velké množství postav, jsou odesláni někam pryč a jejich osud se dál neřeší.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Jediným větším kladem čtyřky je návrat Harrise, který je v podstatě hlavní postavou filmu a také jedinou zárukou kvalitních vtipů v tomto díle. Jinak je stará parta mnohdy dost upozadněna a takový Hightower, Hooksová ale i Mahonney mají na plátně kolikrát dost dlouhé pauzy. Tady to vypadá, že už tvůrci moc nevěděli kam dál. Opět přibrali několik nových charakterů, částečně kopírují děj trojky, ale nové charaktery prostě nefungují a jsou nesympaticky přestřelené (agilní důchodkyně...). Furt tu jsou nějaké berličky, které fungují vždy - Modrá ústřice, ale jinak je tu prostě viditelná tvůrčí únava. "Pohyb, pohyb, pohyb"

Terapie pravdou - Série 1 (2023) (série)

Nevim no, popravdě jsem od účasti Forda v seriálovém projektu čekal více, než naprosto snadno zaměnitelou vztahovku, kterých v USA ročně vyprodukují desítky. On už ten název je zavádějící, o terapie tu v podstatě vůbec nejde. Je to taková ta klasická Americká rutina, trochu rasové problematiky, trochu sexuálních menšin (v extrémně klišovitém podání), trochu rodinných problémů...No ale vlastně nic, co vás nějak vtáhne. Komedie to neni z toho důvodu, že tu nejsou vtipné momenty a drama to taky neni, protože tu chybí něco silného.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Čtvrtý díl už se vpravdě ani nesnáží předstírat, že je něčím víc, než čistokrevnou videoherní akcí. Opravdu, v některých scénách i kamera vypadá, jakoby vypadla z nějaké akční hry, kde rubete jednoho nepřítele za druhým. John tu v rámci jednotlivých lokací střídá finálové bossy a jejich scriptový komparz, netrefící ani z metru vůbec nic, jako jednotlivé levely, aby se propracoval k tomu závěrečnému, nejklíčověšímu z celé série a celé to definitivně ukončil. Nebo ne? No uvidíme... Technická stránka filmu je opět na špičkové úrovni, tvůrci tentokráte sáhli do známých jmen z řad těch, které v rámci žánru opravdu něco umí a na choreografích soubojů je to opravdu znát a i takto tak série působí jako jakési vyvrcholení. Není třeba si nic nalhávat v tom, že celý zločinecký svět má extrémní množství scénáristických a logických děr, ale když mohl Arnold v Komandu vyrubat celej ostrov jen tak bez mrknutí oka, tak lze přežít v rámci žánru klidně i toto.

Policejní akademie 3 (1986)

Trojka je velmi, velmi podobná jedničce, akorát teda obrácí celý původní koncept a z kadetů jsou najednou instruktoři. Stejně tak je tu mnoho, mnoho fórů z předchozích dílů, ale vlastně to nijak nevadí, protože to pořád všechno funguje. Opět dorazí několik nových tváří, které ale nejsou moc výrazné, z kadetů tak vyčnívá hlavně bývalý záporák Zed, který tentokráte bude čichat plyn či pojídat boty...Každopádně, jsou věci, které se neomrzí a Modrá ústřice prostě pořád funguje tak jak má. "Rundu pití pro všechny - Pití je tu zdarma, vy idiote"

Policejní akademie 2 (1985)

Dvojka je o něco šílenější, než jednička, ale v tom dobrém smyslu, a dost možná je to vlastně i nejlepší díl celé série. Tentokráte už naši "All stars" partičku z prvního dílu vidíme komplet v akci a Hightower tak může házením míče uzemňovat soupeře, Johnson předstírat zvuky vrtulníku a samopalu. Náčelník Lassard si tentokrát bere na většinu času volno a dostaneme místo něj tak jeho bratra, ačkoliv jejich společná scéna v restauraci je dost možná nejlepší z celého filmu "Ta ryba se vaří - Chcete jí smaženou?". Nedorazil ani poručík Harris a místo něj dostaneme podobně laděného Mausera, kterému Mahonney pořádně zatopí. Hofně povedenej je přihrátej poskok Proctor, kterej teda splňuje všechna možná klišé dané postavy, ale pobaví dobře. "Až budu kapitán, budu potřebovat asistenta. A víš koho? - Ne - Tebe, ty vole". Záporák Zed je totálně přestřelenej, nejvíc by obstál jako dvojník Slávka Boury, ale do kontextu filmu skvěle zapadá. Celkově hodně dobré pokračování, které dokázalo využít silných stránek jedničky, vytáhnout do dalšího dílu většinu nejlepších postav a zbavit se některých s menším potenciálem.