Comeback (2008) (seriál)

Nejlepší český sitcom? Asi to tak bude.

České století (2013) (seriál)

1. Díl: Možná trochu moc utahaný, přitom byla vynechána řada klíčových věcí, moc rychlý konec a nesmyslnost scény, kdy byla ne zcela dobrou češtinou vytýkána perfektní čeština ve skutečnosti německy mluvícímu. Jinak paráda, herci hrají, a ne jen odříkávají namemorované monology a dialogy. 2. Díl: Oproti prvnímu dílu výrazné zlepšení (zřejmě dáno i tématem, zobrazovaným obdobím, které dodnes budí vášně), metafora s okleštěním státu, proti kterému nelze moc dělat - nahým Benešem, se povedla. Landa občas sklouzával do přehrávání, ale celkově druhý díl za plný počet. Navíc se tam autorům podařilo propašovat i trochu humoru.

Elysium (2013)

Jak začít...Elysium je pro mě zklamáním roku. Ale možná si za to můžu sám, protože jsem se na tento film (jakožto fanoušek District 9, který mám v TOP10) tak moc těšil. __________ Nebudu tady, jako mnozí, řešit nějakou ideologii, protože to je podle mě zbytečné a nemám rád jednoduché nálepy typu "levičák" x "pravičák". __________Trailer mě navnadil více než dost. Ale v kině...Už začátek mi přišel příliš popisný. Vše důležité bylo ukázáno už na začátku filmu, film tak nějak vygradoval v první půlce a nedostavoval se žádný "wow effect". Připadá mi to trochu jako promarněná šance. Z toho natočeného materiálu by šlo dle mého názoru udělat skvělý film, ale "na cestě" se někde něco pokazilo a výsledné puzzle sice pasovalo do sebe, ale připadalo mi, jako by byly některé dílky násilně vecpány někam, kam nepatřily, jen aby to sedělo. Efekty, herecké výkony, řemeslná práce, to je, stejně jako u District 9, klidně i za těch 5 hvězd. Ale ty logické lapsy, to už je horší. Když pominu to, že by pro oligarchii budoucnosti bylo jednodušší nechat pracovat místo lidí androidy ("Stroje vyrábějí stroje, jak perverzní!"), zbavit planetu zbylých lidí (s deportací, neposkytnutím zdravotní péče, sestřelením, nemají - až na výjimky - problém), vyčistit životní prostředí a časem vybudovat Elysium přímo na Zemi, tak proč musí v rámci obrany, probůh, aktivovat nějakého agenta na Zemi, aby ten sestřelil svými raketovými udělátky lodě směřující k orbitální stanici, místo toho, aby umístili na tu stanici několik výkonných děl, odrážecí silové pole, automatický deportační mechanismus...cokoliv. A takových chybek a podnětů k přemýšlení je tam víc. Zamrzí to, protože tohle mohl být stejně skvělý film, jako District 9.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

1. řada: Nemuseli by plnit tu kvótu s písní v každném díle a Nvotová by mohla mluvit slovensky. Jinak je to ten koukatelnější ze současných českých seriálů. // EDIT 7. 11. 2013 - 2. řada měla sestupnou tendenci a 3. řada je už totálně ... ano, TAM. Ubírám jednu hvězdičku, už je to nekoukatelné.

Zachraňte Willyho! (1993)

Willy je nádherná kosatka uvězněná v příliš těsné nádrži Tichomořského severozápadního vodního parku. Zachraňte Willyho!

District 9 (2009)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Kvality již zmínili jiní, mě nedá, než se pozastavit nad odpady a slabými hodnoceními některých zde i na fdb.cz. Musím se fakt smát. Někteří lidi prostě jsou pouhými konzumenty (a sami se tak o sobě vyjadřují) filmů, potřebují jeden žánr, jednoho ultraklaďase a happy end ala Hollywood. Navíc nedávají pozor a kritizují něco, co bylo ve filmu vysvětleno nebo přinejmenším naznačno. A běda, kdyby postavy nebyly černobílé! Běda, kdyby ve filmu byly i nějaké myšlenky! A běda, kdyby chtěl režisér po divákovi, aby se třeba i trochu zamyslel!