Neviditelní (2014) (seriál)

Po prvním dílů to vypadá, že to nakonec bude tento seriál, který je ze všech těch podzimních novinek (ať už seriálových, nebo jiných formátů) všech televizí tím, na co se bude dát koukat. Zatím velice nadějné. Dokonce tam je i humor, a ne jen křečovité trapárny a pokusy o něj. Nechápu ty odpady. Tohle si odpad určitě nezaslouží.

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Ultrapragmatický prasopes Novotný jako produkt postmoderní doby. Posmutnělá manželka, která ví, že už není cesty zpět. Kristelová odhalující svou niternou podstatu. Bulvární pipina, která nezvládá, když je kamera namířená na ní. Velký kápo, který nechtěl být vidět, a který používá cukrářská šmelinářská přirovnání pro obhajobu své špíny (kdo to byl?). A malé dítě, které v tom všem musí vyrůstat...//Na rozdíl od předchozích počinů je to ale podle mě slabší.

Babovřesky (2013)

Tenhle film jsem si v době premiéry nepřál vidět. Po Kameňácích jsem už nad Troškou zlomil hůl. Světlá výjimka byla podle mě pohádka Nejkrásnější hádanka. Nyní jsem měl možnost toto dílo zhlédnout...a já se bavil, dokonce o mnoho více, než bych čekal. Jsem z toho překvapený, ale co se dá dělat. Jediné, co mi vadilo, bylo neustálé opakování totálně "generického" hudebního motivu...hraje to tam snad víckrát, než slavné "Relax" ve filmu Bony a klid. Co se zápletky týče, je to hodně jednoduchý film. Ale v rámci speciálního Troškova vesnického žánru mu to bohatě stačí. Pár věcí bych vypustil/udělal jinak, ale celkově je to mnohem, mnohem lepší, než jsem čekal. Pozn.: Při sledování jsem popíjel víno, snad to nemělo výraznější vliv na hodnocení.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Co jsem to sakra viděl? Namlsán Cirkusem B., kouknul jsem na druhý díl Čtvrté hvězdy (první díl mi unikl), protože jsem se těšil na další novinku od ČT, navíc mám rád Okresní přebor. Hraje zde spousta mých oblíbenců, o to více jsem byl zklamán. Trapnost, nevypointovanost, předvídavost, nuda, divnost. Pobavil mě mahjong Martina Myšičky, i když o mnoho lépe si v té roli dovedu představit Pavla Lišku. Vůbec nemám chuť se podívat na další díl.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Efekty překvapivě dobré. Příběh by potřeboval dopilovat.

Duch nad zlato (2013) (TV film)

Nechápu zdejší hodnocení. Po dlouhé době pohádka, která měla nápad, tempo, neměla zbytečně hluchá místa, nebyla trapná a nehýřila efekty na úkor příběhu. Jinak Bohdalka už v reálu mluví fakt jako Křemílek či Rákosníček.

Pán prstenů (1978)

Aruman, společenstvo jak hrom a k tomu tuskenští nájezdníci místo skřetů. To se musí vídět. Nicméně, některé animační prvky byly zajímavé a je pěkné se podívat, jak se asi nechal velký PJ inspirovat u některých scén.

České století - Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (epizoda)

Všichni si neustále stěžují na dialogy...přitom bylo už od začátku avizováno, že v Českém století nepůjde o megalomanské scény a akci, ale o pohled na významné osobnosti naší země ve významných okamžicích její historie, a na to, co se jim honilo hlavou a v jakém kontextu se asi rozhodovali atd.