Bláznivá noc (2016) odpad!

Lisa Addario, Joe Syracuse by měli zůstat u scénářů k animákům. Nebavil jsem se, nedodíval jsem se.

Instalatér z Tuchlovic (2016) odpad!

Proč tohle vůbec vzniklo? Nicméně jak je zjevné z hodnocení, filmy o nejrůznějších vidlácích si v Česku své obdivovatele najdou. A někdo to občas dokonce i považuje za vtipné... Za mě naprosto zbytečný film.

Matky na tahu (2016)

Pravda, moc zábavné to vlastně nebylo. Opět jsme se dočkali předstírané vášně pod L přikrývkou, která sahá chlapovi těsně pod pupek a jeho vášnivé partnerce pod bradu. Matky v tom filmu hojně chlastají a jenom tím lze vysvětlit, jak popisují neobřezané pánské přirození. Skoro se nechce věřit, že někdy viděly nahého chlapa i za střízliva.Hojným popíjením lze zřejmě vysvětlit i český překlad názvu z původního Bad Moms na Matky na tahu. A jako v mnoha jiných moralizujících amerických "komediích" i tady se prakticky všechny postavy chovají celý film jako svině, aby pak v závěru prohlédly, chytily se za ruce a odlétly do západu slunce vstříc lepšímu zítřku. Nejzajímavější jsou tak paradoxně až závěrečné titulky SPOILER, kde se objeví skutečné matky představitelek hlavních rolí.

Bezva ženská na krku (2016)

Tak jsem si letmo prohlédl hodnocení německých romantických komedii a vše se tam potácí v černých odpadech. A tahle naprosto stejná ptákovina je červeně úspěšná jen proto, že je česká? Humor chabý, příběh mnohokrát viděné klišé (a mnohokrát lépe natočené).Dal bych tak tři hvězdičky, ale vzhledem k udržování planetární rovnováhy, musím jít u tohoto nesmyslně přeceněného filmu alespoň o ty dvě hvězdy níž.

Temný Kraj (2017) (seriál) odpad!

Po dílu, kde autorské duo prezentovalo black metal jako nejstupidnější komunistická propaganda svého času klasické Black Sabbath, nelze napsat nic než, že toto je opravdový a naprostý "shit". Nechápu proč Prima vyhodila peníze za něco tak zoufalého.

Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2016)

Chápu, že dnes již málo mladých lidí ví, že se ustálené a vymácháné fotografie při klasickém procesu nesuší červeným světlem. Nicméně doufám, že jinak kravinu valná většina z nich pozná. Tento snímek neměl scénář, režii a nevyznamenala se ani kamera. Výsledný dojem? Hodně celebritálních rodinných příslušníků a kamarádů potřebovalo dosáhnout na nějaké finance ze státního fondů na kinematografii. A tak vznikl tento zcela zbytečný a nezábavný snadno zapomenutelný film.

Prázdniny v Provence (2016) odpad!

WTF? Vydržel jsem to čtvrt hodiny... Prosím někoho ze statečných - kteří "to" vydrželi do konce - o stručné info, jestli to byla stejná nezáživná kravina i po zbytek stopáže. Díky...

Dom Hemingway (2013)

Tak jo... Naservírovali nám banální příběh o kriminálníkovi, který hledá cestu k normálnímu životu, ale stále se přitom chová jako kriminálník a tak nutně sjíždí zase tam, kam nevyhnutelně patří. Zápletka mnohokrát viděná (a dodejme, že mnohem lépe zpracovaná) by nutně nemohla znamenat ani průměrný kasový úspěch. A tak vznikl tento nesourodý propletenec rádobycool scének a dialogů opisující pulpová stylová schémata Ritchieho a Tarantina (ovšem bez invence obou jmenovaných). Film, který "drsnými dialogy" nepříliš efektivně zakrývá absenci jakéhokoli zajímavého obsahu, pozvedá nicméně z hlubin "odpadu" svým nadprůměrným výkonem Judd Law. Ten si navzdory chatrnému scénáři a bezduchým dialogům svoji roli psychopata užívá a jeho nadšení bylo vpravdě to jediné, co mě přimělo dokoukat jinak naprosto nezajímavý film až do konce.

Než jsem tě poznala (2016)

Milé, příjemné, solidně natočené. Dobře vybraní hlavní představitelé. Jen žasnu nad některými zdejšími komentáři. Když jdu do kina na romantiku, dostanu lépe či hůře zpracovanou pohádku pro dospělé. V tomto případě dokonce výborně zpracovanou. Když chcete realitu, čumte z okna a když chcete depresi, navštivte biják ve Filmovém klubu. Je to, do prkýnka, tak těžké pochopit?!

Tři bratři (2014) odpad!

Film je čirý děs. Zajímavější jsou ovšem názory v diskuzi, "když to děti baví, je to jistě skvělá pohádka". Protože jsem z viděného filmového opusu pochytil poučení, že dívenka tak dementní, aby nerozeznala velkého černého a chlupatého vlka od malé růžolící bábinky, nutně nakonec skončí v rukou pedofila, zadumám se nad výše řečeným právě z tohoto hlediska. Při vyšetřování pedofilních trestných činů vyšlo najevo, že naprostá část dětí s pornografickým počínáním souhlasila a mnohé dokonce uváděly, že se "jim" to líbilo. Přijmeme-li logiku některých místních diskutujících nemohlo být tedy na onom natáčení pedofilního porna nic špatného a pokud se "to" dětem líbilo, mělo by se jim umožnit, aby se těmito aktivitami bavily i nadále. My dospělí tomu zcela zjevně nerozumíme a já bych byl tedy naprosto nepatřičně nervózní pokud by má dcerka před školkou rozdávala pusy cizím pánům a to i v případě, že by ty pusy byly "dětské" a "ne dospělé". Mám pocit, že by mě neuklidnilo dokonce ani to, kdyby mi dotyčný čtyřicátník slíbil, že si moji dcerku "časem vezme".Nejsem zkrátka na dnešní dobu dost "in" a byl bych celkem rád, kdyby se pohádky pro děti točily tak, aby si z nich naši potomci třeba zapamatovali i něco užitečného. Možná by se tak mohli dozvědět, že sympaťák holub (který sleduje vlka jako příslušník PS VB), je ve skutečnosti přemnožené a poměrně nebezpečné zvíře, které přenáší velké množství nepříjemných chorob, zatímco plachý vlk byl vlivem idiotských přesudků (za což můžeme poděkovat mimochodem i hororovým povídačkám bratrů Grimmů) v naší zemi vyhuben a dnes doufáme, že se podaří alespoň pár desítek těchto zvířat - které sem přišly ze severu - zachránit. Já pro své potomky dávám přednost poetickým a moudrým indiánským pohádkám před grimmovskými pouťovými odrhovačkami. Nebo se s těmi barvotiskovými morytáty alespoň Svěráci mohli pokusit naložit civilizovaně a inteligentně. Žel nestalo se...