KarKulA

Twitter: KarKulA

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 12.12.2018  22:58
    Král Krysa (1965)

Král krysa je jednou z mých nejoblíbenějších knih. Film v žádném případě není špatný, nicméně po jeho zhlédnutí ve mě v žádném případě nezůstal takový dojem, jaký ve mě zanechala kniha. Ač se vcelku drží knižní předlohy, nepodařilo se podle mě úplně vystihnout atmosféru a postavy.

• 24.11.2018  23:56

Tož po dlouhé době jsem slavnostně vyrazila do kina, a to s naší zarylou fandovskou partičkou ze základky, a v naprosto pečlivě zvolený den 24.11. - stylovější způsob jak uctít Freddieho památku už snad ani není :-). 3 týdny po premiéře kino stále narvané do posledního místa, a až na pár jedinců zůstal celý sál sedět do konec titulků, což se dnes již příliš nevidí. Jako velký fanda jsem si samozřejmě chrochtala blahem - Freddie jakožto Mozart současnosti - na jednu stranu geniální a zvrhlý, na druhou stranu nejistý, citlivý a zranitelný. Nebudu zastírat že je "kapánek" poupravené a idealizované, na druhou stranu se ale netopí ve zbytečném patostu, je to svižné, vtipné, místy neuvěřitelně autentické a s naprosto geniálním obsazením v čele s Malekem. Myslím, že Freddie by měl radost.

• 10.11.2018  20:43
    V Bruggách (2008)

Tak bohužel s tímto filmem sem se příliš "nepotkala". Herecké obsazení sice nemělo chybu, bylo tam i plno věcí kterým jsem se zasmála, ale s filmem jako celkem jsem měla problém - dost zvláštní tragikomedie, jejíž největší slabinou byl pro mě děj.

• 10.11.2018  20:19
    Milada (2017)

Milada Horáková je postava naší historie, která si svůj film rozhodně zaslouží - ale tento tedy v žádném případě ne!!! Po mnoha stránkách (rozbor těch hrůz dělat nebudu, opakovala bych jen jiné komentáře zde) doslova filmařská tragédie.

• 10.11.2018  20:12
    Ladíme! (2012)

Podprůměrná teenagerovská záležitost. Děj s ničím novým nepřichází, a herci nic moc.

• 10.11.2018  20:11

Drákula začal bohužel ztrácet dech a krapet pokulhávat. Vyslovená tragédie to není, ale kvalit předchozích dílů určitě nedosahuje.

• 4.11.2018  13:39

Hvězdné obsazení, krásná hudba, kouzelná zimní atmoféra - bohužel ten příběh .... ač se tam chvílema objevují i hezká místa, jako celek je to jeden velkej marast.

• 14.10.2018  00:11

Na film jsem narazila v televizi zcela náhodou - nic jsem neočekávala, ale začátek mě vcelku zaujal, tak jsem byla zvědavá jak dopadne, a vydržela až do konce. Jedna podzemní garáž, herce by šlo na prstech jedné ruky spočítat, scénář chvilkama slabší, ale na druhou stranu sem tam i zajímavá scéna, no a kamera docela mile překvapila - takže suma sumárum - výkvět kinematografie to není, ale vyslovená tragédie také ne. Slabší 3*.

• 13.10.2018  23:53
    Hrbáč (1997)

Osobně jsem nikdy moc nepochopila, co bývá pohnutkou točit remake něčeho, co je již jednou kvalitně filmově zpracováno - v tomto případě klasika s Maraisem. Výsledek zde sice není úplně špatný a tvůrci se vysloveně nemají za co stydět - kouzla a kvalit té původní verze z roku 1959 to ale bohužel nedosahuje. Průměrná televizní podívaná.

• 25.8.2018  22:38
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Věc ke které jsem zprvu přistupovala dosti obezřetně, abych jí záhy naplno propadla. Neuvěřitelně dobře udělaný seriál z období raného středověku, ve kterém perfektně funguje propojení mezi fiktivními a reálnými dobovými postavami a událostmi. Správně středověce surový dobrodružný příběh který má jasnou hlavní dějovou linii, akci a spád, vedle hrdinství cti a odvahy nechybí také intriky, boj o moc a konfrontace mezi průkopníky křesťanství a "pohany". Dobré kostými, výborné bojové a bitevní scény a herci, kteří "rostou" s každým dílem. Druhá série dle mě tu první i krapet překonala. Kam se hrabou Vikingové ….

• 20.8.2018  22:14

Naprosto zbytečný film - nuda, nuda, nuda.

• 16.8.2018  22:30

Bez debat řemeslně velmi dobře natočený film s nadprůměrným vizuálem a uvěřitelnými hereckými výkony, snad až na Petera O'Toola, jehož postava mi moc nesedla a přišla mi poněkud toporná. Problém který jsem s tímto filmem měla ale byla jeho obsahová povrchnost a velmi zjednodušený a útržkovitý pohled na určité etapy císařova života (zejména z válečného období) a až chaotické přeskakování od jednoho "výjevu" z minulosti k druhému.

• 9.8.2018  23:54

Bravůrně natočený námořní kousek s úžasně vystiženou atmosférou a výbornými hereckými výkony, kterým dominuje zejména ústřední duo "Obi-Wan Kenobi" Guinness a Bogarde. Bezesporu nadprůměrné drama odehrávající se na palubě válečné lodi jejího veličenstva z období napoleonských válek.

• 29.7.2018  00:46
    Švadlena (2015)

Několik dobrých a zapamatovatelných scén (a úžasných šatů samozřejmě :-)), jistá dávka originality se tomu také nedá upřít, ale jako celek jedna velká slátanina a nevkusný mix žánrů.

• 29.7.2018  00:25

Geoffrey Horne v dvojroli dvojčat a Gerard Barray protentokrát v roli záporáka. Samozřejmě že z dnešního hlediska se jeví chování romantických postav nepochopitelné, až úsměvné - ale jako celek mi bylo sympatické a mělo své kouzlo.

• 28.7.2018  16:47

Historicko - dobrodružná věc z napoleonského období, inspirovaná skutečnou postavou korzára Sarcoufa (1773-1825, známý též jako Král korzárů; bratr Nicolas je též skutečnou postavou). Ukazuje Sarcofouvu cestu ke korzárskému řemeslu, postu kapitána a slávě - no a samozřejmě nechybí dilema mezi 2ma milujícími ženami, sokové v lásce, námořní bitvy a souboje. Velmi dobře řemeslně odvedená historická filmová klasika.

• 27.7.2018  23:11

Velmi hezká odlehčená historicko-dobrodružná zábava s Gerardem Barraym v hlavní roli. Jednoduchý a svižný příběh ve kterém nechybí udatní muži, krásné ženy, rychlí koně a kordy, no samozřejmě nádherné kostýmy. Kouzlo těchdle starých francouzských filmů prostě miluju - a drobné chybky ráda odpustím .

• 27.7.2018  00:49
    Pirát Vallo (1952)

Příjemná oddychová komedie v pirátském hávu - s klasickými gagy a akrobatickými kousky (postava Vallova němého parťáka Joja tomu dává místy punc starých grotesek). Snad jen ty kostýmy byly chvílema až kapánek moc - např. Burtovi pruhované kalhoty a zlatý páseček - no ufff :-)

• 26.7.2018  22:27
    Sparrowhawk (TV seriál) (2011)

Miluji historicko- dobrodružné filmy a seriály, miluji staré lodě a příběhy o pirátech, no a vzhledem k tomu že se věcí z tohodle žánru točí v poslední době jak šafránu, jsem ochotna ledasco odpustit - někdy to ale nejde, a zkrátka co je moc, to je moc. Scénář se plácá odezdi ke zdi, dialogy tragický, herecké výkony povětšinou opravdu slabé, bojové scény a kamera spíše podprůměrné, a to vše doprovázeno nevkusným hudebním doprovodem. Suma sumárum vražedný koktejl, který sem měla problém dokoukat až do konce - hlavní dějová linie by přitom nebyla až tak špatná. Za docela ucházející kostýmy a pár, ale opravdu jen pár, světlých míst dávám alespoň 1* a ptám se - opravdu to Francouzi, dříve to mistři tohoto filmového žánru, dotáhli až sem???

• 24.7.2018  00:15

Černý korzár je jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství - což se bohužel o tomto filmovém kousku v brutálním 70tkovém hávu říci nedá.

• 22.7.2018  21:02

Pokračování snímku Tygr sedmi moří z téhož roku rozhodně není špatnou dobrodružně-historickou podívanou, dokonce v první polovině filmu, kde je korzár Surcouf pověřen získáním tajných dokumentů z bývalé francouzské pevnosti, tou dobou drženou Angličany, by mě ani nenapadlo že dám méně než 4*. Vedle mnoha dalších postav se v tomto filmu vrací i Sarcoufův starý známý lord Blackwood, úplně širou náhodičkou pověřený velením oné pevnosti, do které musí hlavní hrdina proniknout - no a po boku Blackwooda samozřejmě i lady Blackwood - Margaret - bývalá Sarcoufova láska. Válečné nepřátelství se tu tak protíná s osobním nepřátelstvím mezi oběma muži. Bohužel úkol byl splněn již v polovině filmu, a ta další se stala naprosto zbytečnou. Také jsem měla kapánek problém se přehoupnout přes světle modré kabáty britských vojáků v pevnosti - co vím, tak modrou tou dobou na straně Britů nosilo pouze námořnictvo, nicméně se jednalo o tmavě-modrou. Kdyby to byla pohádka, asi by to bylo v pořádku, ale pokud použiji skutečnou historickou postavu, asi by to chtělo trochu té historické korektnosti.

• 22.7.2018  02:19
    Scaramouche (1963)

Hezká historická klasika plná barevných kostýmů a kouzlem toho správného dobrodružství. Dobro zvítězilo, zlo bylo potrestáno - co víc si lze přát :-)

• 8.7.2018  11:07

Jeden z těch filmů, který mám s každým dalším zhlédnutím ráda více a více, a doceňuju jeho nesporné kvality. Kromě bezpochyby výborných hereckých výkonů a řemeslně velmi dobrého filmařského zpracování (včetně dokonale vystihnuté dobové atmosféry amerických 60tek), má totiž příběh - příběh který má hlavu a patu a stojí na ústředních postavách kterým člověk fandí od začátku do konce.

• 24.6.2018  22:02

Někdy by to holt chtělo vědět, kdy skončit …..

• 20.6.2018  00:21
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Lucifer je pro mě ukázkový seriál jehož neuvěřitelný potenciál (série 1) dovedla ruka scénáristova přes slábnoucí, ale stále koukatelnou 2hou sérii, až téměř na samotné scénáristické dno (série 3). Série 1**** mě bez debat chytla a udělala ze mě fandu seriálu. Originální, zábavné a plné dobrý hlášek. Tom Elis v roli Lucifera takřka geniální (on zkrátka Lucifer je :-D). Vytknout šlo snad jen naivnější detektivní zápletky a postupem času stále stejné opakující se situace, ve kterých kapánek ubývalo i těch "ďábelských" nadpřirozených akcí, na kterých to vlastně stálo. Série 2 *** bohužel v pozvolném slábnoucím trendu pokračovala, i když problémy "božské" rodinky v čele s výbornou matkou v podání Tricii Helfer z ní stále ještě udělaly ucházející zábavu, a to i přes sílící trend všemožného řešení vztahů, které si v ničem nezadalo s jihoamerickou telenovelou. Série 3 se pro mě bohužel zvrtla již v tu v nefalšovanou telenovelu (Esmeralda "hůl hadr" - chyběl tu snad už jen José Armando a osleplá Chloé Decker), která navíc servírovala tak plytké a naivní zápletky, že jsem chvílema přemýšlela na jako věkovou skupinu je vlastně mířeno. Až na pár dílů vymizelo z Lucifera vše co ho dělalo Luciferem - a poslední díl ten průser nezachránil.

• 27.5.2018  23:19

Po vizuální stránce dobré, po té obsahové se ale pro mě jedná o něco doslova nekoukatelného.

• 19.5.2018  22:12

Vcelku hezky udělaná fantasy pohádka.

• 14.5.2018  22:45
    Stážista (2015)

Naivní sluncem zalitá pohádka, která se v druhé polovině stane až tak moc pohádkovou, že by se z toho i pohádkové bytosti samou pozitivní energií zamotala hlava. Nelze tomu ale upřít že je řemeslně natočeno dobře a De Niro je ve své roli "pohádkového dědečka" zkrátka dobrý (a Hathaway také nebyla úplně špatná).

• 7.5.2018  11:56

Ani moc dobré akční scény, ani moc dobré vtipy - a až na starýho dobrýho Garyho, který si tu vyšvihl výborného záporňáka, se zbytku "castu" jejich postavy moc věřit nedaly. Celek působí jako průměrná televizní zábava která vysloveně neuráží, ale v žádném případě nijak zvlášť nenadchne. Slabší 3*

• 7.5.2018  11:40

Mám z toho dost smíšené pocity - barevné šedesátky s ne příliš přesvědčivými hereckými výkony a sem tam dobrou vtipnou scénkou. Velký souhlas s komentářem ORINa. Slabší 3*

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14