KarKulA

okres Praha

Twitter: KarKulA

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 19.4.2020  12:10
    Princ a chuďas (TV film) (1971)

Úžasně atmosferická věc se správným dobovým kouzlem a nezapomenutelným hereckým obsazením.

• 19.4.2020  08:57

Moc povedená středověká detektivka s hezkým hereckým obsazením.

• 14.1.2020  21:51
    Svobodný mládenec (TV film) (1993)

Trochu netypický díl Holmesovské série s Brettem, ale má své kouzlo.

• 6.1.2020  22:35
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Pokračování počinu z roku 2017 už se mi líbilo o něco méně. U historických výpravných filmů určitě nebazíruji na akurátním ctění všech historických faktů - trocha té přidané hodnoty a fantazie tvůrců je určit třeba, nicméně v druhé části pokračování se z mého pohledu pustili až na příliš tenký led. Další slabinou je výměna hlavní představitelky - kdyby se pokračování odehrávalo o 10 let později (a ne pouze několik měsíců), nebylo by této výměně asi co vytknout - toto ale bylo krapet příliš. Hlavní představitelka navíc na tu původní příliš nenavázala, a namísto mladé odhodlané dámy tu zbyla jen lehce korpulentní fňukna. Ideální též nebyla ani výměna některých herců ve vedlejších rolích. Jinak vizuál, kostými a výprava stále velmi dobré, oproti prvnímu filmu i lepší dialogy postav. Naštěstí vedle hlavní představitelky zbylo ještě mnoho vedlejších postav které jsem si oblíbila, a díky kterým se film v mých očích udržel ještě na té slušné úrovni - i když tak trochu s přivřenýma očima.

• 6.1.2020  22:06
    Obřad (2011)

Ponuré s tou správně temnou atmosférou ze které mrazí, výborným Hopkinsem a několika zapamatovatelnými scénami, které se vryjí pod kůži a nahánějí strach.

• 4.1.2020  22:50
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Pro mě velké překvapení. Nádherné kostýmy, nádherná výprava. Na ústřední duo jsem si musela chvíli zvykat, ale postupem času mi jejich představitelé tak nějak přirostly k srdci, a navíc vedle nich plno velmi dobrých vedlejších postav a dobrých hereckých výkonů. Co bohužel tento film sráží jsou dialogy - místy opravdu peklo - jejich autoři si mohou pogratulovat, neboť se jim podařilo tendle jinak povedený majstrštik srazit o několik latěk dolů. Z pohledu historie pro mě žádná tragédie - základní fakta a milníky to ctí - a to že si to s některými historickými detaily trochu pohraje aby pobavilo diváka, nu co - pokud chci znát historicky akurátní fakta, musím se kouknout na dokument a ne na výpravný film. Za mě po dlouhé době něco, co sem si užila.

• 26.11.2019  23:24
    Salt (2010)

Angelina bez debat cool, bohužel zápletka filmu ničím neoslnila - výsledkem je tak sice koukatelná, ale velmi průměrná podívaná.

• 20.9.2019  21:04
    Hastrman (2018)

Karel Dobrý jako vodník bezkonkurenční, vizuál perfektní. Pojetí postavy Katynky mě moc nezapadalo do dané doby, a místy až rušilo. Námět dobrý, bohužel ne úplně dotažený - šlo z toho určitě vykřesat více. První dvě jmenované věci ale na mě zapůsobili tak, že jsem v celkovém dojmu ty nevydařené odpustila. Netradiční a zajímavá záležitost.

• 28.7.2019  22:46

Mělo to bezesporu své kouzlo a příjemné herecké obsazení. Minusem bohužel zbytečná roztahanost.

• 5.6.2019  00:23
    Dům (2011)

Obyčejný příběh, který je ale ve skutečnosti výborným rodinným dramatem - uvěřitelné a výborně zahrané. Skoro se mi ani nechtělo věřit že jde o česko-slovenskou tvorbu. Smysluplné dialogy, nikdo nepřehrává (herecké obsazení v čele s Krobotem nemá jedinou chybu), skvěle vybrané prostředí a dobrá kamera.

• 28.4.2019  22:52
    Bandolero! (1968)

Zajímavý western s příjemným hereckým obsazením. Navíc moc pěkně natočen.

• 21.4.2019  21:44

Fajne rodine drama, takřka shakespearovské. Spencer Tracy jako drsná hlava rodiny a vládce svého dobytkářského impéria výborný.

• 16.3.2019  21:01
    Bídníci (2012)

Čiré utrpení ....

• 3.1.2019  00:35

Výhradně z velké úcty k Audrey a Seanovi 1*, protože nic dobrého k tomuto filmu říci nejde - počínaje naprosto tragickým scénářem (ne, toto opravdu nemělo vzniknout), konče otřesnými kostýmy - vše mezi tím ani nebudu zmiňovat. 70-desátkový pokus o historicko-dobrodružný filmy ve své nejhorší podobě.

• 2.1.2019  23:47
    71 (2014)

Drsnej příběh a ponurá tísnivá atmosféra ve mě rozhodně zanechala velký dojem a ještě pěknou chvíli po dokoukání filmu jsem měla o čem přemýšlet - asi jsem si nikdy moc neuvědomila, co se vlastně v Severním Irsku ještě poměrně nedávno dělo a obávám se, že tvůrci ani nijak moc nepřeháněli. Co mi bohužel celý film kazilo, a proč nehodnotím výše, byla kamera - chápu že její epileptická rozcukanost tomu měla dodat dramatičnost a autentickou, takřka dokumentární atmosféru, ale pokud něco takového sledujete skoro po celou dobu filmu, a je navíc notně prokládané necelistvými záběry (záběry na prostředek těla či půlku hlavy nebyly nic neobvyklého) a většina filmu se navíc odehrává ve tmě či pološeru, zjistíte, že toho z filmu vlastně moc nevidíte a místo dojmu z hereckých výkonů a příběhu ve vás zůstane vlastně jenom ta atmosféra.

• 2.1.2019  23:02

Ať už s otcem nebo bez otce, od Vratných lahví to jde podle mě se Svěrákem jenom dolů. Dobrá kamera, hezké kostýmy a malebné obrázky se tomu sice upřít nedají, ale jinak je to naprosto o ničem - taková špatná vykradačka vlastních předchozích děl, která nemá kloudný děj a plácá se ve své nudné poetičnosti ode zdi ke zdi. Jediná scéna která opravdu pobavila byla ta s kradením vánočního stromečku - tedy pardon, s "prosvětlováním" :-D - té jsem se opravdu od srdce zasmála.

• 1.1.2019  03:44
    Godless (TV seriál) (2017)

Parádní oprášení westernového žánru s velmi dobře napsanými postavami a neskutečně povedeným castem kterému bez debat vévodí jak perfektně propracovaný záporák v podání Jeffa Griffina, tak Jack O'Connell který je mu tady protipólem - O'Connel byl pro mě po dlouhé době někdo kdo dovedl své postavě vdechnout to správné charisma westernového hrdiny, jako třeba starý dobrý Clint. Po filmařské stránce velmi kvalitní (vévodí zejména velmi dobrá kamera), kdy na jednu stranu dokázalo využít typické moderní trendy které dovedou seriál udělat atraktivní i pro dnešního diváka, aniž by ale ubralo klasické westernovosti a nechalo zvítězit formu nad obsahem, jak je v dnešní době velmi často stává. Vše podtržené nádhernou hudbou. Děj diváka bez debat vtáhne - některé věci jsou předvídatelné, některé překvapivé, nicméně vše neomylně míří k velkému závěrečnému finále. Samozřejmě to má svoje chybky, největší pro mě byla občasná roztahanost, která je zjevně důsledkem skutečnosti, že bylo celé původně zamýšleno jako film. Závěr ale vše vynahradil. Moc ráda bych se dočkala nějakého pokračování.

• 28.12.2018  09:30

Fanda zfilmovaných biblických příběhů příliš nejsem, protože se mnohé z nich mění v nabubřelou patetickou nudu. Tento film jel ale udělán dobře a poutavě. Má to spád, je to vcelku napínavé, solidně zahrané (v čele s Benem Kingsleym) a podtržené pěknou hudbou.

• 18.12.2018  23:01

Vcelku slibný začátek, který se rozplynul v naprostou marnost. Nemyslím že hlavním problémem filmu je chybějící krása a velkolepost (jak píše Tom) - to že není natočeno jako blockbuster by tomu člověk i milerád prominul - co se ale z mého pohledu rozhodně prominout nedá je naprosté potlačení toho "pirátského" příběhu a dobrodružství někam do pozadí (a ta jedna chabá bitevní šaráda na konci filmu to nezachrání) na úkor jakési pseudo romantické linky mezi kapitánem Paxtonem a Meg, která bohužel zabrala, alespoň z mého pohledu, většinu filmu. Ochotnický výkon Létície Román snad ani nebudu řešit, nicméně zbytek hereckých výkonů neurážel. Po filmařské stránce průměr své doby, který sice zklamal, ale vysloveně neurazil. Horší 3*.

• 12.12.2018  22:58
    Král Krysa (1965)

Král krysa je jednou z mých nejoblíbenějších knih. Film v žádném případě není špatný, nicméně po jeho zhlédnutí ve mě v žádném případě nezůstal takový dojem, jaký ve mě zanechala kniha. Ač se vcelku drží knižní předlohy, nepodařilo se podle mě úplně vystihnout atmosféru a postavy.

• 24.11.2018  23:56

Tož po dlouhé době jsem slavnostně vyrazila do kina, a to s naší zarylou fandovskou partičkou ze základky, a v naprosto pečlivě zvolený den 24.11. - stylovější způsob jak uctít Freddieho památku už snad ani není :-). 3 týdny po premiéře kino stále narvané do posledního místa, a až na pár jedinců zůstal celý sál sedět do konec titulků, což se dnes již příliš nevidí. Jako velký fanda jsem si samozřejmě chrochtala blahem - Freddie jakožto Mozart současnosti - na jednu stranu geniální a zvrhlý, na druhou stranu nejistý, citlivý a zranitelný. Nebudu zastírat že je "kapánek" poupravené a idealizované, na druhou stranu se ale netopí ve zbytečném patostu, je to svižné, vtipné, místy neuvěřitelně autentické a s naprosto geniálním obsazením v čele s Malekem. Myslím, že Freddie by měl radost.

• 10.11.2018  20:43
    V Bruggách (2008)

Tak bohužel s tímto filmem sem se příliš "nepotkala". Herecké obsazení sice nemělo chybu, bylo tam i plno věcí kterým jsem se zasmála, ale s filmem jako celkem jsem měla problém - dost zvláštní tragikomedie, jejíž největší slabinou byl pro mě děj.

• 10.11.2018  20:19
    Milada (2017)

Milada Horáková je postava naší historie, která si svůj film rozhodně zaslouží - ale tento tedy v žádném případě ne!!! Po mnoha stránkách (rozbor těch hrůz dělat nebudu, opakovala bych jen jiné komentáře zde) doslova filmařská tragédie.

• 10.11.2018  20:12
    Ladíme! (2012)

Podprůměrná teenagerovská záležitost. Děj s ničím novým nepřichází, a herci nic moc.

• 10.11.2018  20:11

Drákula začal bohužel ztrácet dech a krapet pokulhávat. Vyslovená tragédie to není, ale kvalit předchozích dílů určitě nedosahuje.

• 4.11.2018  13:39

Hvězdné obsazení, krásná hudba, kouzelná zimní atmoféra - bohužel ten příběh .... ač se tam chvílema objevují i hezká místa, jako celek je to jeden velkej "sněhovej" marast.

• 14.10.2018  00:11

Na film jsem narazila v televizi zcela náhodou - nic jsem neočekávala, ale začátek mě vcelku zaujal, tak jsem byla zvědavá jak dopadne, a vydržela až do konce. Jedna podzemní garáž, herce by šlo na prstech jedné ruky spočítat, scénář chvilkama slabší, ale na druhou stranu sem tam i zajímavá scéna, no a kamera docela mile překvapila - takže suma sumárum - výkvět kinematografie to není, ale vyslovená tragédie také ne. Slabší 3*.

• 13.10.2018  23:53
    Hrbáč (1997)

Osobně jsem nikdy moc nepochopila, co bývá pohnutkou točit remake něčeho, co je již jednou kvalitně filmově zpracováno - v tomto případě klasika s Maraisem. Výsledek zde sice není úplně špatný a tvůrci se vysloveně nemají za co stydět - kouzla a kvalit té původní verze z roku 1959 to ale bohužel nedosahuje. Průměrná televizní podívaná.

• 25.8.2018  22:38
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Věc ke které jsem zprvu přistupovala dosti obezřetně, abych jí záhy naplno propadla. Neuvěřitelně dobře udělaný seriál z období raného středověku, ve kterém perfektně funguje propojení mezi fiktivními a reálnými dobovými postavami a událostmi. Správně středověce surový dobrodružný příběh který má jasnou hlavní dějovou linii, akci a spád, vedle hrdinství cti a odvahy nechybí také intriky, boj o moc a konfrontace mezi průkopníky křesťanství a "pohany". Dobré kostými, výborné bojové a bitevní scény a herci, kteří "rostou" s každým dílem. Druhá série dle mě tu první i krapet překonala. Kam se hrabou Vikingové ….

• 20.8.2018  22:14

Naprosto zbytečný film - nuda, nuda, nuda.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14