KarKulA

KarKulA

Červená Karkulka

okres Praha

Twitter: KarKulA

18 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 12.12.2018  22:58
  Král Krysa (1965)
  ****

  Král krysa je jednou z mých nejoblíbenějších knih. Film v žádném případě není špatný, nicméně po jeho zhlédnutí ve mě v žádném případě nezůstal takový dojem, jaký ve mě zanechala kniha. Ač se vcelku drží knižní předlohy, nepodařilo se podle mě úplně vystihnout atmosféru a postavy.

  • 24.11.2018  23:56

  Tož po dlouhé době jsem slavnostně vyrazila do kina, a to s naší zarylou fandovskou partičkou ze základky, a v naprosto pečlivě zvolený den 24.11. - stylovější způsob jak uctít Freddieho památku už snad ani není :-). 3 týdny po premiéře kino stále narvané do posledního místa, a až na pár jedinců zůstal celý sál sedět do konec titulků, což se dnes již příliš nevidí. Jako velký fanda jsem si samozřejmě chrochtala blahem - Freddie jakožto Mozart současnosti - na jednu stranu geniální a zvrhlý, na druhou stranu nejistý, citlivý a zranitelný. Nebudu zastírat že je "kapánek" poupravené a idealizované, na druhou stranu se ale netopí ve zbytečném patostu, je to svižné, vtipné, místy neuvěřitelně autentické a s naprosto geniálním obsazením v čele s Malekem. Myslím, že Freddie by měl radost.

  • 10.11.2018  20:43
  V Bruggách (2008)
  ***

  Tak bohužel s tímto filmem sem se příliš "nepotkala". Herecké obsazení sice nemělo chybu, bylo tam i plno věcí kterým jsem se zasmála, ale s filmem jako celkem jsem měla problém - dost zvláštní tragikomedie, jejíž největší slabinou byl pro mě děj.

  • 10.11.2018  20:19
  Milada (2017)
  *

  Milada Horáková je postava naší historie, která si svůj film rozhodně zaslouží - ale tento tedy v žádném případě ne!!! Po mnoha stránkách (rozbor těch hrůz dělat nebudu, opakovala bych jen jiné komentáře zde) doslova filmařská tragédie.

  • 10.11.2018  20:12
  Ladíme! (2012)
  **

  Podprůměrná teenagerovská záležitost. Děj s ničím novým nepřichází, a herci nic moc.

  • 10.11.2018  20:11

  Drákula začal bohužel ztrácet dech a krapet pokulhávat. Vyslovená tragédie to není, ale kvalit předchozích dílů určitě nedosahuje.

  • 4.11.2018  13:39

  Hvězdné obsazení, krásná hudba, kouzelná zimní atmoféra - bohužel ten příběh .... ač se tam chvílema objevují i hezká místa, jako celek je to jeden velkej marast.

  • 14.10.2018  00:11

  Na film jsem narazila v televizi zcela náhodou - nic jsem neočekávala, ale začátek mě vcelku zaujal, tak jsem byla zvědavá jak dopadne, a vydržela až do konce. Jedna podzemní garáž, herce by šlo na prstech jedné ruky spočítat, scénář chvilkama slabší, ale na druhou stranu sem tam i zajímavá scéna, no a kamera docela mile překvapila - takže suma sumárum - výkvět kinematografie to není, ale vyslovená tragédie také ne. Slabší 3*.

  • 13.10.2018  23:53
  Hrbáč (1997)
  ***

  Osobně jsem nikdy moc nepochopila, co bývá pohnutkou točit remake něčeho, co je již jednou kvalitně filmově zpracováno - v tomto případě klasika s Maraisem. Výsledek zde sice není úplně špatný a tvůrci se vysloveně nemají za co stydět - kouzla a kvalit té původní verze z roku 1959 to ale bohužel nedosahuje. Průměrná televizní podívaná.

  • 25.8.2018  22:38
  The Last Kingdom (TV seriál) (2015)
  *****

  Věc ke které jsem zprvu přistupovala dosti obezřetně, abych jí záhy naplno propadla. Neuvěřitelně dobře udělaný seriál z období raného středověku, ve kterém perfektně funguje propojení mezi fiktivními a reálnými dobovými postavami a událostmi. Správně středověce surový dobrodružný příběh který má jasnou hlavní dějovou linii, akci a spád, vedle hrdinství cti a odvahy nechybí také intriky, boj o moc a konfrontace mezi průkopníky křesťanství a "pohany". Dobré kostými, výborné bojové a bitevní scény a herci, kteří "rostou" s každým dílem. Druhá série dle mě tu první i krapet překonala. Kam se hrabou Vikingové ….

  • 20.8.2018  22:14

  Naprosto zbytečný film - nuda, nuda, nuda.

  • 16.8.2018  22:30

  Bez debat řemeslně velmi dobře natočený film s nadprůměrným vizuálem a uvěřitelnými hereckými výkony, snad až na Petera O'Toola, jehož postava mi moc nesedla a přišla mi poněkud toporná. Problém který jsem s tímto filmem měla ale byla jeho obsahová povrchnost a velmi zjednodušený a útržkovitý pohled na určité etapy císařova života (zejména z válečného období) a až chaotické přeskakování od jednoho "výjevu" z minulosti k druhému.

  • 9.8.2018  23:54

  Bravůrně natočený námořní kousek s úžasně vystiženou atmosférou a výbornými hereckými výkony, kterým dominuje zejména ústřední duo "Obi-Wan Kenobi" Guinness a Bogarde. Bezesporu nadprůměrné drama odehrávající se na palubě válečné lodi jejího veličenstva z období napoleonských válek.

  • 29.7.2018  00:46
  Švadlena (2015)
  ***

  Několik dobrých a zapamatovatelných scén (a úžasných šatů samozřejmě :-)), jistá dávka originality se tomu také nedá upřít, ale jako celek jedna velká slátanina a nevkusný mix žánrů.

  • 29.7.2018  00:25

  Geoffrey Horne v dvojroli dvojčat a Gerard Barray protentokrát v roli záporáka. Samozřejmě že z dnešního hlediska se jeví chování romantických postav nepochopitelné, až úsměvné - ale jako celek mi bylo sympatické a mělo své kouzlo.

  • 28.7.2018  16:47

  Historicko - dobrodružná věc z napoleonského období, inspirovaná skutečnou postavou korzára Sarcoufa (1773-1825, známý též jako Král korzárů; bratr Nicolas je též skutečnou postavou). Ukazuje Sarcofouvu cestu ke korzárskému řemeslu, postu kapitána a slávě - no a samozřejmě nechybí dilema mezi 2ma milujícími ženami, sokové v lásce, námořní bitvy a souboje. Velmi dobře řemeslně odvedená historická filmová klasika.

  • 27.7.2018  23:11

  Velmi hezká odlehčená historicko-dobrodružná zábava s Gerardem Barraym v hlavní roli. Jednoduchý a svižný příběh ve kterém nechybí udatní muži, krásné ženy, rychlí koně a kordy, no samozřejmě nádherné kostýmy. Kouzlo těchdle starých francouzských filmů prostě miluju - a drobné chybky ráda odpustím .

  • 27.7.2018  00:49
  Pirát Vallo (1952)
  ***

  Příjemná oddychová komedie v pirátském hávu - s klasickými gagy a akrobatickými kousky (postava Vallova němého parťáka Joja tomu dává místy punc starých grotesek). Snad jen ty kostýmy byly chvílema až kapánek moc - např. Burtovi pruhované kalhoty a zlatý páseček - no ufff :-)

  • 26.7.2018  22:27
  Sparrowhawk (TV seriál) (2011)
  *

  Miluji historicko- dobrodružné filmy a seriály, miluji staré lodě a příběhy o pirátech, no a vzhledem k tomu že se věcí z tohodle žánru točí v poslední době jak šafránu, jsem ochotna ledasco odpustit - někdy to ale nejde, a zkrátka co je moc, to je moc. Scénář se plácá odezdi ke zdi, dialogy tragický, herecké výkony povětšinou opravdu slabé, bojové scény a kamera spíše podprůměrné, a to vše doprovázeno nevkusným hudebním doprovodem. Suma sumárum vražedný koktejl, který sem měla problém dokoukat až do konce - hlavní dějová linie by přitom nebyla až tak špatná. Za docela ucházející kostýmy a pár, ale opravdu jen pár, světlých míst dávám alespoň 1* a ptám se - opravdu to Francouzi, dříve to mistři tohoto filmového žánru, dotáhli až sem???

  • 24.7.2018  00:15

  Černý korzár je jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství - což se bohužel o tomto filmovém kousku v brutálním 70tkovém hávu říci nedá.

  • 22.7.2018  21:02

  Pokračování snímku Tygr sedmi moří z téhož roku rozhodně není špatnou dobrodružně-historickou podívanou, dokonce v první polovině filmu, kde je korzár Surcouf pověřen získáním tajných dokumentů z bývalé francouzské pevnosti, tou dobou drženou Angličany, by mě ani nenapadlo že dám méně než 4*. Vedle mnoha dalších postav se v tomto filmu vrací i Sarcoufův starý známý lord Blackwood, úplně širou náhodičkou pověřený velením oné pevnosti, do které musí hlavní hrdina proniknout - no a po boku Blackwooda samozřejmě i lady Blackwood - Margaret - bývalá Sarcoufova láska. Válečné nepřátelství se tu tak protíná s osobním nepřátelstvím mezi oběma muži. Bohužel úkol byl splněn již v polovině filmu, a ta další se stala naprosto zbytečnou. Také jsem měla kapánek problém se přehoupnout přes světle modré kabáty britských vojáků v pevnosti - co vím, tak modrou tou dobou na straně Britů nosilo pouze námořnictvo, nicméně se jednalo o tmavě-modrou. Kdyby to byla pohádka, asi by to bylo v pořádku, ale pokud použiji skutečnou historickou postavu, asi by to chtělo trochu té historické korektnosti.

  • 22.7.2018  02:19
  Scaramouche (1963)
  ****

  Hezká historická klasika plná barevných kostýmů a kouzlem toho správného dobrodružství. Dobro zvítězilo, zlo bylo potrestáno - co víc si lze přát :-)

  • 8.7.2018  11:07

  Jeden z těch filmů, který mám s každým dalším zhlédnutím ráda více a více, a doceňuju jeho nesporné kvality. Kromě bezpochyby výborných hereckých výkonů a řemeslně velmi dobrého filmařského zpracování (včetně dokonale vystihnuté dobové atmosféry amerických 60tek), má totiž příběh - příběh který má hlavu a patu a stojí na ústředních postavách kterým člověk fandí od začátku do konce.

  • 24.6.2018  22:02

  Někdy by to holt chtělo vědět, kdy skončit …..

  • 20.6.2018  00:21
  Lucifer (TV seriál) (2016)
  ***

  Lucifer je pro mě ukázkový seriál jehož neuvěřitelný potenciál (série 1) dovedla ruka scénáristova přes slábnoucí, ale stále koukatelnou 2hou sérii, až téměř na samotné scénáristické dno (série 3). Série 1**** mě bez debat chytla a udělala ze mě fandu seriálu. Originální, zábavné a plné dobrý hlášek. Tom Elis v roli Lucifera takřka geniální (on zkrátka Lucifer je :-D). Vytknout šlo snad jen naivnější detektivní zápletky a postupem času stále stejné opakující se situace, ve kterých kapánek ubývalo i těch "ďábelských" nadpřirozených akcí, na kterých to vlastně stálo. Série 2 *** bohužel v pozvolném slábnoucím trendu pokračovala, i když problémy "božské" rodinky v čele s výbornou matkou v podání Tricii Helfer z ní stále ještě udělaly ucházející zábavu, a to i přes sílící trend všemožného řešení vztahů, které si v ničem nezadalo s jihoamerickou telenovelou. Série 3 se pro mě bohužel zvrtla již v tu v nefalšovanou telenovelu (Esmeralda "hůl hadr" - chyběl tu snad už jen José Armando a osleplá Chloé Decker), která navíc servírovala tak plytké a naivní zápletky, že jsem chvílema přemýšlela na jako věkovou skupinu je vlastně mířeno. Až na pár dílů vymizelo z Lucifera vše co ho dělalo Luciferem - a poslední díl ten průser nezachránil.

  • 27.5.2018  23:19

  Po vizuální stránce dobré, po té obsahové se ale pro mě jedná o něco doslova nekoukatelného.

  • 19.5.2018  22:12

  Vcelku hezky udělaná fantasy pohádka.

  • 14.5.2018  22:45
  Stážista (2015)
  ***

  Naivní sluncem zalitá pohádka, která se v druhé polovině stane až tak moc pohádkovou, že by se z toho i pohádkové bytosti samou pozitivní energií zamotala hlava. Nelze tomu ale upřít že je řemeslně natočeno dobře a De Niro je ve své roli "pohádkového dědečka" zkrátka dobrý (a Hathaway také nebyla úplně špatná).

  • 7.5.2018  11:56

  Ani moc dobré akční scény, ani moc dobré vtipy - a až na starýho dobrýho Garyho, který si tu vyšvihl výborného záporňáka, se zbytku "castu" jejich postavy moc věřit nedaly. Celek působí jako průměrná televizní zábava která vysloveně neuráží, ale v žádném případě nijak zvlášť nenadchne. Slabší 3*

  • 7.5.2018  11:40

  Mám z toho dost smíšené pocity - barevné šedesátky s ne příliš přesvědčivými hereckými výkony a sem tam dobrou vtipnou scénkou. Velký souhlas s komentářem ORINa. Slabší 3*

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace