Obřad (2011)

Ponuré s tou správně temnou atmosférou ze které mrazí, výborným Hopkinsem a několika zapamatovatelnými scénami, které se vryjí pod kůži a nahánějí strach.

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Pro mě velké překvapení. Nádherné kostýmy, nádherná výprava. Na ústřední duo jsem si musela chvíli zvykat, ale postupem času mi jejich představitelé tak nějak přirostly k srdci, a navíc vedle nich plno velmi dobrých vedlejších postav a dobrých hereckých výkonů. Co bohužel tento film sráží jsou dialogy - místy opravdu peklo - jejich autoři si mohou pogratulovat, neboť se jim podařilo tendle jinak povedený majstrštik srazit o několik latěk dolů. Z pohledu historie pro mě žádná tragédie - základní fakta a milníky to ctí - a to že si to s některými historickými detaily trochu pohraje aby pobavilo diváka, nu co - pokud chci znát historicky akurátní fakta, musím se kouknout na dokument a ne na výpravný film. Za mě po dlouhé době něco, co sem si užila.

Saltová (2010)

Angelina bez debat cool, bohužel zápletka filmu ničím neoslnila - výsledkem je tak sice koukatelná, ale velmi průměrná podívaná.

Hastrman (2018)

Karel Dobrý jako vodník bezkonkurenční, vizuál perfektní. Pojetí postavy Katynky mě moc nezapadalo do dané doby, a místy až rušilo. Námět dobrý, bohužel ne úplně dotažený - šlo z toho určitě vykřesat více. První dvě jmenované věci ale na mě zapůsobili tak, že jsem v celkovém dojmu ty nevydařené odpustila. Netradiční a zajímavá záležitost.

Můj milý, můj drahý (2009)

Mělo to bezesporu své kouzlo a příjemné herecké obsazení. Minusem bohužel zbytečná roztahanost.

Dům (2011)

Obyčejný příběh, který je ale ve skutečnosti výborným rodinným dramatem - uvěřitelné a výborně zahrané. Skoro se mi ani nechtělo věřit že jde o česko-slovenskou tvorbu. Smysluplné dialogy, nikdo nepřehrává (herecké obsazení v čele s Krobotem nemá jedinou chybu), skvěle vybrané prostředí a dobrá kamera.

Bandolero! (1968)

Zajímavý western s příjemným hereckým obsazením. Navíc moc pěkně natočen.

Zlomené kopí (1954)

Fajne rodine drama, takřka shakespearovské. Spencer Tracy jako drsná hlava rodiny a vládce svého dobytkářského impéria výborný.

Bídníci (2012)

Čiré utrpení ....

Robin a Mariana (1976)

Výhradně z velké úcty k Audrey a Seanovi 1*, protože nic dobrého k tomuto filmu říci nejde - počínaje naprosto tragickým scénářem (ne, toto opravdu nemělo vzniknout), konče otřesnými kostýmy - vše mezi tím ani nebudu zmiňovat. 70-desátkový pokus o historicko-dobrodružný filmy ve své nejhorší podobě.