Michael Clayton (2007)

Velmi rozpačitý thriller, kde na jednu stranu exceluje skvělým výkonem George Clooney, ale naproti tomu stojí utahaný a předvídatelný příběh, který se rozjede až poslední půl hodinu, nutno podotknout, že ta stála za to. Film chvílemi skvěle funguje, nicméně často spadne do takového nic neříkajícího prostoru, u kterého jsem se šíleně nudil a bohužel ani zápletka není nikterak originální a podobných filmů už tu bylo poměrně dost. Bohužel ani herecký výkony dalších představitelů nejsou nikterak oslňující a vyniká pouze Tom Wilkinson. Moje hodnocení 65%

Domácnost naruby (2008)

Francouzská feministická komedie, která dělá z žen hrdinky všedního dne a z mužů povalující se grázly, co nevědí, jak to mají ženy těžké. Nicméně ono to docela funguje a přestože je to na komedii opravdu málo vtipné, tak Domácnosti naruby nechybí pohodová atmosféra, kterou u francouzských filmů miluji. Být to o deset minut kratší a vyhnout se natolik křečovitému konci, tak by to byla povedená oddechová záležitost. Každopádně za zmínku stojí herecké výkony hlavních představitelů a skvěle vybraný soundtrack. Moje hodnocení 45%.

Všiváci (2014)

Další z řady českých pokusů napodobit americké drsně laděné drama a pokolikáté již to dopadlo tak, že to celé působí jako epizoda podprůměrného televizního seriálu. Ona by vlastně ta vizuální stránka ani tak nevadila, kdyby to mělo ucházející příběh, který by se nesnažil říct všechno, ale přitom neřekne absolutně nic, navíc takovým tempem, že se hodinky stanou vašim největším nepřítelem. Chápu, že se pan režisér snažil z českých hereckých vod vytáhnout ta nejvíce profláknutá jména, nicméně krom Ondry Vetchého a Jiřího Langmajera, jsou herecké výkony dalších představitelů opravdu bída. Moje hodnocení 30%.

Nic k proclení (2010)

Povedená francouzská komedie prošpikovaná rasismem a xenofobií dvou celních oddělení, která si opravdu nebere servítky z Francouzů ani Belgičanů a jejich odvěké rivality a nenávisti. Ano, nejedná se o žádný zázrak, nicméně jako oddechová komedie, která obsahuje několik velmi zdařilých scén a gagů, to poslouží dokonale. Navíc na hlavních dvou představitelích Poelvoorde - Boon je patrné, že si svoje role velmi užívají a podávají opravdu skvělé výkony. Připočtu-li k tomu zdařilý soundtrack, tak se rozhodně jedná o to lepší, co ve Francii za poslední roky vzniklo. Moje hodnocení 60%.

Vejška (2014)

Shluk českých ne herců o partičce sprejerského ksindlu podruhé a bohužel ještě hůře než předchozí počin. Ono, jak to může asi dopadnout, když hlavní roli hraje někdo, kdo absolutně neumí hrát, doplňuje ho přehrávající Mádl a plejáda vysloužilých českých filmových hvězdiček. Je smutné, že nejlepší výkon podal David Vávra s jeho dvaceti sekundovou přednáškou. Nevím, kde Tomáš Vorel čerpal inspiraci a jak moc přesně chtěl zachytit život vysokoškoláků, ale každopádně výsledkem je pouze několik zarytých klišé, které se snaží být hrozně realistické a vtipné. Nicméně je to právě humor, který tento film absolutně postrádá a pokud se něco řadí mezi komedie, tak to je potom problém. Jediným pozitivem je soundtrack. Moje hodnocení 25%.

Hercules (2014)

Herkules je letos v kurzu, tak nám američtí tvůrci naservírovali už druhý film s tímto mytickým silákem, nutno podotknout nesrovnatelně lepší než první pokus, přesto velmi rozporuplný. Na jedné straně je skvělý Dwayne Johnson se svým antickým komandem, které hází jednu hlášku za druhou a já se opravdu nenudil. Vyzdvihnout musím zejména Iana McShana v roli bláznivého věštce. Na druhé straně je opravdu hloupý a čitelný příběh, nudné a dětinsky vypadající souboje, kde pár jedinců mává klacky a snaží se při tom vypadat hrozně drsně. Navíc na film, který stál 100 milionů dolarů, působí efekty a celé prostředí velmi amatérsky, což je škoda, jelikož lepšího představitele Herkula už tvůrci těžko najdou a nebýt Dwayna tak hodnotím daleko hůře. Moje hodnocení 55%.

Tři mušketýři (2014) (seriál)

Velmi rozpačitý britský seriál představující Dumasovi Tři mušketýry po svém, upřímně s předlohou to má společného jenom hlavní hrdiny a jejich charaktery, jinak se tvůrci pustili do vlastních příběhů a konspirací, s čímž problém nemám, přestože jsou očividně cíleně zakomponované dnešní problémy do tehdejší doby a leckdy to působí komicky, nicméně některé příběhy nejsou špatné. Bohužel jsou díly dosti nevyrovnané a zatímco půlka dílů je skvělá, ta druhá mě málem unudila k smrti. Na druhou stranu, přestože je na seriálu vidět nepříliš velký rozpočet, tak se může chlubit krásnými exteriéry z českého prostředí a tvůrcům se také podařil dobrý casting vedlejších herců a navození dobré dobové atmosféry. Největší předností jsou ale skvěle vybraní hlavní představitelé, kterým nechybí charisma a se svými rolemi se perfektně sžili, excelují zejména Santiago Cabrera v roli Porthose a Peter Cataldi coby úlisný Richelieu, kterého řadím snad k nejlepšímu představiteli této postavy ve všech mušketýrských filmech. Moje hodnocení 50%.

Fakjů pane učiteli (2013)

Nefalšovaný německý náklad skvělé zábavy, která sice nepřichází s ničím novým a jakoby z oka vypadl americké komedii Zkažená úča, nicméně místo nudné Cameron Diaz, zde válí skvělý Elyas M´Barek, který hází jednu hlášku za druhou. Na filmu je vidět, že se snaží zacílit i na mimo německé publikum a jako málokterému se to opravdu podařilo. Humor je díky tomu založený na velmi jednoduchých a nikterak originálních vtipech, ale tvůrci ho předkládají ve velmi snesitelném měřítku, takže jsem se královsky bavil, i když věřím, že některé vtipy zahraniční divák nepochopí, což dokazují závěrečné titulky. Jenom škoda že tvůrci přepálili stopáž, jelikož poslední půl hodinka výsledný dojem kazí. Moje hodnocení 75%.

Sex Tape (2014)

Nevtipné, nevkusné, hloupé a nudné, neboli tato čtyři slova se nejlépe hodí k tomuto novému počinu nepříliš zdatného režiséra Jaka Kasdana. Prvotní problém vidím v nevhodném castingu, přestože Cameron Diaz je nejspíše oblíbenkyní pana režiséra, tak na roli mladé matky, která má být neuvěřitelně sexy, už zkrátka nemá věk, což je patrné zejména v kontrastu s Jasonem Segalem, který vypadá jako její syn. Nicméně toto bych dokázal překousnout a věřím, že mnohým pánům tento výběr udělal radost. Co nedokážu překousnout, je fakt, že film postrádá absolutně nějakou logiku a ještě hůře alespoň špetku humoru. Místo slibované bláznivé komedie jsem dostal křečovitou reklamu na produkty od Applu, o kterých se sice dozvím, že jsou božské, ale to je tak asi všechno. Připočtu-li k tomu nevýrazné herecké výkony obou hlavních představitelů, tak se jedná o jednu z nejméně vtipných komedií letošního roku. Moje hodnocení 25%.

Turecky snadno a rychle (2012)

Poměrně netradiční německá komedie, která se nese v duchu zalíbení se i neněmeckým divákům, čímž se stává rozhodně snesitelnější než většina komedií pocházející z dané země. Turecky snadno a rychle rozhodně není špatnou podívanou, bohužel doplácí na hloupý příběh, divně poskládaný scénář, díky čemuž film působí dosti kostrbatě a vlastně ani nevím, do jakého žánru ho zařadit, jelikož na komedii je málo vtipný a na vše ostatní je příliš hloupý. Na druhou stranu, pokud se přenesete přes dané nedostatky, tak dostanete velmi nenáročný film, ve kterém hrají poměrně sympatičtí herci. Za zmínku stojí zejména Elyas M´Barek, který sice nepodává tak dobrý výkon jako v novějším počinu Fakjů pane učiteli od totožného režiséra, přesto celý film stojí zejména na něm. Moje hodnocení 45%.