Mládí (2015)

Zřejmě bych potřeboval být o pár desítek let starší, abych docenil ten příběh. Ne, že bych tomu nerozuměl, ale myslám, že starší bych v tom našel více. Nicméně musím ocenit frajery Harveyho a pana Caina. Opravdoví borci. K nim se na dvě scény přidala legendární Jane Fonda a výborně jim sekundují Rachel Weisz a Paul Dano. Herecky je to paráda. Dále je tu neskutečná kamera, která nabízí jedinečné záběry, jedinečné scenérie. Tohle Sorrentino prostě umí a je to úchvatné. Hudba také nádherná, okolí Švýcar krásné.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Drží si to svůj stále stejnou kvalitu. I proto jsem viděl zatím všechny díly a musím říct, že bych se vůbec nebránil dalšímu. Není to nic, co vás vystřelí, ale je to zábavné. Uspokojí to. Rowan Atkinson je prostě neskutečný borec a tohle umí jako nikdo další. Jedinečný typ komika. Zde se přidala ještě krásná Olga Kurylenko a zábavná Emma Thompson. A musím vyzdvihnout naprosto fantastickou taneční scénu!

Funny Games USA (2007)

Jen proto, že je to velmi odvážný film neznamená, že je to dobrý film. Původní verzi jsem neviděl, ale když to člověk jen trošku sjede pohledem, tak americká bude zřejmě velmi solidní kopií. Nápad je to vlastně velice dobrý. Psychologická hra funguje. Dokonce natolik, že člověk, který se mnou koukal, to po 30 minutách vzdal, protože to bylo moc. Dále je nutné říci, že herecky je to neskutečné! Všemu vévodí Michael Pitt, který předvádí svoje "best". K tomu úžasná Naomi Watts a zlomená Tim Roth. Potud je vše v pořádku a dobře. Problémem filmu je klesající zábavnost a kvalita. Jde to dolů a dolů až z toho nezbude víceméně nic. Navíc nemohu opomenout neskutečně nudnou část, ve které zmizí oba "tyrani". Věřím, že Michael Haneke v sobě něco má a doufám, že toto není jeho nejlepší počin.

Vražda na jachtě (2019)

Ne, že bych čekal něco extra. Ale nejúspěšnější film Netflixu, Sandler, Aniston, Evans, Arteton, Stamp, tak jsem myslel, že by to mohla být alespoň taková ta klasická, zábavná blbinka. Chvilkama to tak i bylo, ale potom se to začínalo nesmyslně překrucovat a hrát si na něco víc, než co by od takového filmu člověk čekal. Oceňuju tu snahu a ten nápad. Oceňuju prostředí a herce. Ale příště by to chtělo zaměřit se více na vtipy než na to pozlátko.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Řekl bych, že to bylo stejně dobré jako jednička. Moc podobné si to nebylo, ale kvalitativně to sedí. Výborné psycho, to musím uznat. John Goodman je naprosto famózní! M.E.Winstead je neustále vykulená, ale vlastně nijak zásadně v roli nepřekáží. Bradleyho role je velmi úsměvná, ale potěší to, i když v dabingu se to asi ztratí. Trošku mi vadil boj těsně před koncem, to byla docela blbůstka, ale jinak kvalitní, dobrý film.

Leprechaun: Origins (2014)

To byla zase zbytečná kravina. Jsme zvyklí, že produkce WWE studios nevydává zrovna nejlepší kousky, ale někdy se najdou pozitiva. Tohle to ale není. Neviděl jsem původní filmy, ale nepředpokládám, že by byly horší než tenhle "origin"! Špatně je asi úplně všechno. Příběh, postavy, efekty. Všem přejete smrt, některým horší, některým rychlejší. Jejich jednání a chování je nepochopitelné. To bývá u těchto filmů často, ale tady jsou to ještě stupidnější situace než obvykle. Zajímalo by mě, co na tuhle kravinu říkaji Irové. A kde ksaksu byl Hornswoggle?

Formula 51 (2001)

Zajímavá sranda, co mi byla dlouhou dobu utajena. Samuel ve své nejlepší formě, výborný anglický burák Carlyle, jemná vražedkyně Mortimer a parádní magor Ifans. Má to velmi dobré chvilky a velmi nudné chvilky. Připadal jsem si jak na houpačce. Chvilku s ekrálovsky bavíte a pak přijde naprosto nulová desetiminutovka. Kdyby se těch několik hluchých míst vyplnilo, tak je to parádní ujeťárna.

Ztracená minulost (2019)

Celý film jsem si říkal, proč to má tak nízké hodnocení? 49%? Vždyť je to docela zábavé krimi s parádním obsazením. Potom ovšem přišlo celé rozuzlení a vy zjistíte, že je to orpavdu kravina se spoustou děr. Nicmén ěobsazení bylo opravdu skvělé. John Travolta a Morgan Freeman byli tradičně suproví. Femke Janssen, Peter Stormare a Robert Patrick velmi potěšili. Brendan Fraser je teda strašný. Nechápu, co se s tím chlapem stalo. Škoda ho. Trochu mě mrzí, že jsem nikde nepostřehl Cladiu Gerini, ale nevadí. Herecky to bylo skvělé, scénář a režie byly slabé.

Trezor (2017)

Škoda. Ten nápad by nebyl vůbec špatný, ale tahle verze je příšerná. Nesmyslný scénář, dementní charaktery postav a vlastně i špatné herecké výkony. James Franco vlastně nezahraje vůbec nic. Přijde mi je byl moc sjetý na to, aby něco předvedl. Taryn Manning je fakt nechutná, což vlastně asi do role sedí. Ovšem Francesca Eastwood, to je materiál. To je neherečka až to bolí. Navíc dostala postavu, kterou chcete zabít od první minuty. Velké zklamání.

Souboj s rodinou (2019)

Jako velký fanoušek WWE mám možná trošku zastřený náhled na tento film. Moc se mi to líbilo. Florence Pugh byla Paige nečekaně podobná jak vzhledem, tak i mluvou a to rozhodně není jednoduché. Příběh je to celkem známý a nijak extrémně originální, ale určitě pobavil. Vedlejší herecké role byly naprosto parádně obsazeny. Rock je jasnačka v takovém filmu, ale Vince Vaughn a Lena Headey moc potěšili. Člověk zaznamenal Big Showa, Sheamuse, Mize a Zelinu, takže musím být spoko. Jediná věc, která mě trochu mrzí, a která mi celkový dojem zkazila je fakt, že je ten film neskutečně přikrášlený a pohádkový. Paige, když přecházela z NXT do RAW, tak už byla obří hvězda, kterou fanoušci milovali.