Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Paráda. Nečekal jsem, že to opravdu je tak dobré, jak se všude píše. Ale bylo to velice dobré. Dokonce jsem uvažoval o 5*. Frances McDormand je hnusná, drsná, ostrá. Ideální do role, ale těžko jí fandit. Kdo ovšem toho Oscara dostat musel je Sam Rockwell! Ten předvedl životní výkon, kterým mě naprosto odboural. Příjemné je i obsazení menších rolí Woodym H., Peterem D. a nebo třeba Abbie C. V tomhle to bylo výborné. Příběh je také vlastně relativně originální a zábavný.

Humr (2015)

Yorgos to zase dokázal. Šokuje a baví zároveň. Parádní festivalový nápad, který podpořil neskutečným obsazením. Farrell, Weisz, Colman, C. Reilly a Seydoux. Obsazení za mě dokonalé. Herecky je to Lanthimosova klasika. Jediné, co mě trošku mrzí je, že se tady trochu vytrácí ta jeho řecká syrovost. Tváří se to už více hollywoodsky a to tomuto snímku nesedí.

Dvojitý milenec (2017)

Moje třetí setkání s režisérem Ozonem a musím říct, že po Jen 17 a Bazénu, je tohle jednoznačně zatím nejslabší. Přitom jsem od toho měl celkem vysoká očekávání, což byl možná problém. Nebudu tvrdit, že jsem konec znal dopředu, protože neznal. Ale že by mě to nějak vystřelilo z trenek a vyloženě překvapilo, to zase ne. Prostě se to jen stalo a já si řekl, že to není taková chujovina, jako byla do té doby. Těžko nějaké z postav fandit. Děvka, co si to rozdává s dvojčaty, jedno dvojče je sráč a druhé je přizdisráč. Nejvíc mě na tomhle filmu asi potěšilo, že ve Francii polovina národy zřejmě jezdí vozy Škoda.

Bruna Surfistinha (2011)

Nejdřív jsem si říkal, že to nemá na podobně laděný španělský film Princezny, ale postupem času jsem zjistil, že je to vlastně velmi silný a dobrý film. Je neskutečné, jak Deborah Secco dokáže vypadat nijak, sexy a hnusně ve 108 minutách a pravidelně se to střídá vlastně. A když jsem na konci zjistil, že je to skutečný příběh, tak jsem věděl, že musím dát 4*. Nečekaně povedený kousek a milé překvapení.

Kašpárek (1980)

Nepříliš fungující Belmondo. Přijde mi, jak kdyby scénář někdo osekal tak o hodinu. Strašně se ztrácím v milionu postav, které pronásledují namyšleného a přespříliš jistého blbce. Ne, že bych se párkrát nezasmál, to zase jo. Nicméně jsem od tohoto filmu čekal o hodně víc. I mistr Belmondo šlápne někdy vedle no.

Velký dar (2017)

Moc hezký a příjemný film. Chris Evans znovu ukazuje, že dokáže zahrát více než jen Captaina Americu. Oproti podobných filmům, které řeší matematické geniality je tohle jistě výjimečné. Mnohem více vás to chytne za srdce, ta holčička je opravdu výborná a párkrát se i zasmějete. Marc Webb ukazuje, že opravdu umí.

Bubák Bubby (1993)

Nesdílím obecné nadšení nad tímto filmem. Hodně věcí se mi vyloženě nelíbilo a vtipné to není ani za mák. Nicholas Hope je sice naprosto šílený, ale je to jeden z mála kladů tohoto filmu. Odporné mi to nepřijde, nepříjemné jen výjimečně, divné je to od první do poslední minuty, to ano. Ale očekával jsem něco mnohem víc! Čekal jsem zapamatovatelnou klasiku, kterou budu hltat a přitom jsem se kolikrát u těch necelých dvou hodin nudil. Hodně přehodnocený film.

Antares (2004)

Musím říct, že začínám mít opravdu velkou slabost pro rakouské festivalové filmy. Je na nich něco opravdu originálního. Koukáte na to a připadá vám to hrozně české, ale to pojetí je úplně jinde. Není tam německé strohost a není tam česká přehnanost. Hrozně zajímavé. Antares není nic, co by vás vystřelilo z trenek, ale určitě je to poutavý trojpříběh, u kterého se nebudete nudit. Přitom nejzajímavější linie je nejspíš prostřední příběh. Spielmannova tvorba mě určitě bude zajímat.

Zelená kniha (2018)

Je to rozhodně jeden z nejpříjemnějších filmů o rasismu, jaký jsem kdy viděl. Navíc se celkem i odlišuje od podobných filmů, které poslední dobou američani prosazují. Příjemná záležitost. Mahershala Ali je určitě perfektní, ale myslím, že Oscara by si za tento film zasloužil spíš Vigo. Ten je naprosto dokonalý talián a jeho mluva a gesta mě opravdu bavily. Nemyslím si, že je to vyloženě film roku, ale rozhodně bych každému doporučil, aby se na tento snímek podíval.

Pašerák (2018)

Clint Eastwood je prostě neskutečný frajer a přesto, že tento film patří podle mě k tomu trošku slabšímu, co udělal, tak stejně mi to nedá a musím dát 4*. Je to paradoxně docela příjemný film, ovšem popravdě příběhově to není nic tak extra. Kdyby hlavnímu hrdinovi nebylo tolik let, tak se jedná o dost jenoduchý příběh. Clint je v roli naprosto parádní a k němu se přidalo několik parádních herců: Cooper, Peňa, Farmiga, Fishbourne a Garcia. Pěkný film, který bych každému doporučil, ale nejspíš si ho nebudu pamatovat tak dlouho jako třeba Gran Torino.