Dablér (2006)

Milá francouzská komedie. Od Vebera ale očekávám více scén po kterých by následoval výbuch smíchu. Bohužel, se v tomto snímku více řeší odmítnutí k sňatku nebo jestli má vztah s ženatým mužem budoucnost. Ano, není to špatná zápletka, ale podle mě není schopna navodit tu správnou komediální atmosféru, která se ve Veberových filmech často objevuje. 60%

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Pro mě lepší než konkurenční show. ČST začalo dobře a zajímavě. Nova jim hodně pomohla, začali totiž svou prezentaci. Talent už od začátku jel podle celosvětového scénáře a lidé se radši podívali na ukázky nějakých nových talentů než na ohňovou show s ukázkami toho co je teprve čeká. ČST měl snadnější pravidla než Talentmánia, moderátoři byli celkem neznámí a divácky atraktivnější, porota byla lidem sympatická. Ale Bílá mě strašně iritovala zdálo se mi, že mění názory podle svých kolegů. Tehdy jsem uvažoval o 4 hvězdičkách. Potom se, ale producenti nebo nějací šéfové z Primy zbláznili.Začali to rvát do emoci,to mě na všech talentových show pekelně štve. Začali využívat menší psychické odolnosti Mariána Zázrívého. Neustále se ho ptali jak se cítí. Potom se začal řešit malý František z dětského domova. Ano, uměl hodně dobře tančit, ale neubráním se dojmu, že byl využít a vrácen jen díky tomu, aby zvýšil sledovanost. Ale i přesto děkují. Hlavně za to, že se objevil Richard Nedvěd. Geniální kouzelník-trapnomág. 65%

Prázdniny pana Beana (2007)

Bohužel hodně nepovedené. Jsou tu malé vtípky, ale z nějakého důvodu mi přišli ohrané a předvidatelné. Jediné co mi přišlo vtipné bylo pojídání krevet. Je zajímavé, že námět mi přišel lepší než u prvního filmu. Takže promeškána příležitost? Hvězdička z úcty k Beanovi a kvůli účasti Karla Rodena. 25%

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Britské půlhodinové filmy vypravovali minimálně dva příběhy nešikovného a okolím neoblíbeného človíčka jménem Bean. No možná přeháním když ho nazývám neoblíbeným, ale pro jeho lakotu nebo škodolibost asi nebudu zván na klasické britské čaje o páté. Publikum je ale škodolibé a má tohoto trochu asociálního hrdinu rádo. Toho si všimli i za oceánem a rozhodli se ho přenést na plátna kin jako celovečerní film. Ten, ale nedosahuje kvalit seriálu. I přesto že se Rowan snaží co může nefunguje to asi tak jak si představovali tvůrci. Hlavní problém je právě v tom, že seriál byl sestaven z různých časově malých gagů, což na na půlhodinový seriál stačí, ale film musí mít i zajímavý příběh. Ty vtipné situace tam jsou. Opravdu se povedli. Třeba příjezd do Ameriky nebo oprava obrazu, to jsou scény na které se nezapomene. Ale jedná postava celý film neutáhne i když je vtipná. A bohužel ostatní postavy nejsou tak dobré. Jsou tam vlastně do počtu. Líbilo by se mi kdyby rodinka dostala více prostoru. Bohužel jsou tam jenom na to, aby zdůraznili nespolečenskost "britského odborníka přes umění". Takže nevytváří vtipné situace, což by klidně mohli. Jediná postava, která Beanovi trochu sekunduje je otec rodiny. A to je trochu málo. 55%

Haló, haló! (1982) (seriál)

Teď hluboce smeknu svůj klobouk. Britové natočili další vtipný seriál. Na tom by nebylo nic zvláštního. Umí to přece nejlíp na světě. Ale důležité je námět tohoto britcomu. Věřte nebo ne je to 2. světová válka. Hodně, hodně těžko se vytváří komediální seriál o válce. Přece jenom není to veselé téma. Ale garantují vám, že se budete smát. Teda pokud nejste fanatičtí francouzští patrioti. 90%

Můj přítel Monk (2002) (seriál)

Netradiční krimi seriál. Adrian Monk je opravdu originální postava. Navíc je opravdu dobře zahrány. V komentářích jedni píšou o svém nekritickém obdivu k tomuto charakteru a druhým leze neskutečně na nervy. Právě to svědčí o tom, že postava nenechá nikoho chladným. I když jsou všechny postavy skvělé, největším přínosem seriálu je jeho netradiční scénář. V době kdy kriminálky obsahují vědeckou kriminální práci (tím nechci naznačit, že by byly špatné) se Monk vydává starou dobrou Sherlockovskou cestou okořeněnou jemným humorem. 100% - Nejoblíbenější postavy: Adrian Monk, Natalie Tiger, Randy Disher

Přátelé (1994) (seriál)

Jeden ze seriálů u kterého mi nevadí to věčné opakování. Dobré dílo, které se snaží dělat humor se dle mého pozná tím, že se u něho zasmějeme nebo nám vyloudí úsměv na tváří i po tom co ho vidíme třeba po osmé. Pokud bych si měl vybrat nejlepší americký sitcom zvolím tento. To co si na něm opravdu cením je to, že nepotřebuje žádné absurdní situace nebo vyloženě podivné hrdiny. Opravdu geniálně pracuje s všedním lidským životem. 100%

Vysoká hra (2011) (pořad)

Čekal jsem víc. Myslel jsem si, že to bude nový Milionář. Bohužel Petr Šiška nemá takové charisma, aby to nějak kvalitativně vedl. Viděl jsem většinu epizod a Šiška to uvádí pořád stejně. U soutěžícího se chytne nějaké malé zajímavosti, kterou na sebe neznámý prozradí a pořád ji řeší. Stále dokola opakuje seznam témat, které si musí soutěžící zapamatovat už po prvním kole. A nakonec když soutěžící odpoví na otázku vůbec nedrží napětí a vyhazuje možnosti jednu za druhou bez toho, aby nám vysvětlil proč byla ta možnost správně. Ale stejně mě nejvíc štve, když po správné odpovědí čte z té své nápovědy. To si rovnou mohu zajít na Wikipedii. 3 hvězdičky dávám jen protože mám rád soutěže a chci ať jich je víc a za to, že některé otázky jsou opravdu zajímavé. 45%

Taxík (2008) (pořad)

V současné době moje nejoblíbenější televizní soutěž. Aleš Háma je zábavný a do role moderátora se opravdu hodí. Otázky jsou taky dobře zvolené (ani stupidně lehké, ale ani nějaké chytáky). Když sledují Vysokou hru říkám si, že jako svou hlavní soutěž mohli využít spíš Taxík. EDIT (8.4.2012): Jsem rád, že si nové vedení ČT všimlo potenciálů této soutěže a od ledna letošního roku ji přesunuli skoro do prime-timu, navíc na každý všední den. Radost mi kazí jenom poněkud prkenné moderování Tomáše Matonohy. Pokud se ale zlepší tak nemám problém jít na pět hvězdiček, jelikož jsem pravidelným divákem tohoto pořadu. Od dob Milionáře mě žádná česká vědomostní soutěž tak nebavila. 80%

Rozmarná léta českého filmu (2010) (pořad)

Pokud hledáte nějaký dokument o českém filmu, zkuste tento, myslím si, že je obsahově nejbohatší. Mapuje známe i méně známé snímky od revolučního roku 1989 až do roku 2009. Pro fanouška české kinematografie určitě dobrá pomůcka pro výběr filmových děl, které třeba neviděl. 75%