meave

Milena Veresová

okres Šaľa

• 12.2.2009  09:32
    Aljona (TV film) (2009)

Napriek všetkému čo sa tu spomína sa mi to páčilo. Neuškodí nám stredoeurópanom pripomenúť si, že konzum ešte stále nevládne všade a každému. Ľudia, ktorých problémy sú ozajstné žijú aj medzi nami. Sledovanie z kresla im možno vtíska punc banality, ale to im na skutočnosti nič neuberá. Nemyslím, že nastal čas, keď obyčajné veci nestoja za náš čas.

• 27.1.2009  11:59
    Proč bychom se netopili (TV seriál) (2009)

Zatiaľ dva. Je to poslabšie a to mám ja na české seriály slabosť a zvyčajne nadhodnocujem. Hercom sa ma ale, žiaľ, nepodarilo presvedčiť takmer o ničom. Snáď baby vystihli čosi o sebe - aj keď obzvlášť balička je trapná, ale možno to tak má byť. Predlohu som nečitala, ale ak nájdem, tak skúsim. Uvidíme nabudúce. .................................................................................................. Tak uz to prišlo - keďže som to nevzdala pridávam hviezdičku a teším sa na ďalší diel. Nie je to síce intelektuálna bašta, ale keď si zaslúžia body kdeaké CSI s maximom balastu, tak táto komédia si isto zaslúži tri hviezdičky bez výčitiek!

• 10.1.2009  22:58

Mám len jednu otázku. Čo iné ako mágia vznášajúca sa medzi človečenstvom by mohlo spôsobovať, že napriek všetkému čo sa mám stalo predtým i po tomto procese stále veríme, že zlo bude napokon potrestané, že niekde melú akési Božie mlyny alebo v to, že dobrým životom si zaslúžime lepšiu smrť? Ako je možné, že po celé storočia vždy uveríme, že niekde ostávajú zvyšky spravodlivosti, či sa môžu dokonca prihodiť aj nám? Čo iné ako diabol by nás mohlo napriek všetkému udržovať v takomto presvedčení aj keď Boh priviera oči? Myslím že nič a pravdepodobne si preto napriek svojmu pretrvávajúcemu pesimizmu zaslúžim očistenie ohňom... nech sa stane! A žiadam za to iba jedno - smrť všetkým sudcom bez rozdielu.... samozvaným, voleným i menovaným!

• 4.1.2009  22:56

Nebolo to vôbec zlé. Mám rada reflexiu minulosti napriek tomu že sa ma žiadne represálie nikdy nedotkli. Ale práve preto je dôležité neustále pripomínať tých ostatných. Čo mi vadilo bolo to, čo nazvali v obsahu jazzom a natriasajúce sa celulitické zadnice...keby ich vynechali a hudba by sa viac podobala starým dobrým časom, alebo jazzu, tak by som snáď zvládla aj tie latexové podvazky.

• 15.12.2008  15:49

Je to ako sedieť na brehu rieky, počúvať kvitnúce dialógy, popíjať vínko a zajedať ho utopencami, zamilovane hľadieť do diaľav, cítiť vôňu slnka aj prichádzajúceho dažďa, v vnímať jeho kvapky na pleciach, vdychovať vôňu cigary a keď je toho dosť, tak je ešte vždy možnosť ponoriť sa pod vodu. Aj keď náhodu znovu prší a "tenhle spusob léta zdá se mi ponekud nešťastným"... je treba myslieť na zdravie.

• 8.12.2008  11:02
    Lovec vodního ticha (TV film) (2008)

Po skončení som sa pýtala o čom to vlastne bolo...o tom, že hajzli sú zlí a dobrí sú chudáci? No neviem.... ani hlava, ani päta..škoda.

• 7.12.2008  16:46

Lepšie ako druhá séria.

• 7.12.2008  16:35

Tak títo páni s touto zostavou dokážu omnoho viac.

• 7.12.2008  16:24

Nebudem kritizovať. Je tu toho mnoho a oprávnene. Je vidno, že kniha nebola písaná pre deti 21-storočia ako Potter. Má iné tempo, detskejšieho čitateľa a pomalší spád. Má ale tiež svoje poučenie i čaro. Žiaľ, filmové spracovanie nie je to pravé orechové.

• 19.11.2008  11:17

Celkový dojem bol dobrý, ale spočiatku ma dámy rozčuľovali. Ani prostredie ma nepresvedčilo o tom, že páni skutočne zmenili motiváciu a za pár dní čierna zružovela. Ale možno keby som mala inú náladu tak uverím. Takto je to za tri celkom pohodové hviezdičky ktoré zabezpečila okrem iného aj stopáž.

• 12.11.2008  22:33
    Mamma Mia! (2008)

Sedela som v kine a chcela som tancovať, byť mladá, veselá a šťastná alebo stará, veselá a šťastná. Smiala som sa nahlas a sála bola plná tej radosti. Dá sa od filmu čakať viac? Že dobrý strih, obraz, zmyslupné a intelektuálne potešenie, skvelú kameru? Ano... ale to všetko sú len prostriedky pre uspokonie diváka. A mne nič také nechýbalo...bola som plne uspokojená. PS: pozrela som si to aj doma na DVD a musim povedať, že to nie je to čo kino..hneď je o hviezdičku menej...

• 16.10.2008  08:59
    Bathory (2008)

Jakubisko je umelec zobrazujúci vlastný svet. Tak ako Kľúčikov, je aj jeho pohľad na skutočnosť nezameniteľný. Miestami mi jeho originálne vklady zosobnené napr. Polívkom a Mádlom, narúšali inak celkom slušnú dramatičnosť snímky. Vynimočne naplneným provinčným kinom sa však ozýval smiech, či naopak, rezonovalo ticho - to všetko naznačuje prítomnosť emócií a to predsa ide. Čo sa týka obsahu - mám rada iný pohľad - a páčil sa mi reverz krvavej grófky. Bola príťažlivá, krásna a hodná lásky - hoci aj samotného palatína. Viem si predstaviť, že by to bolo hoci presne takto - veď sme vo fabrike na sny. PS: keby som bola producent, zmenila by som obsadenie niektorých úloh - niečo však mohol spôsobiť aj dabing. Scenáru chýba tiež hĺbka a ostáva tak iba ďalšou Jakubiskovou rozprávkou pre dospelých.

• 14.10.2008  10:48

Naozaj môže niekto veriť, že všetko je vôľa Božia? Sme ochotní akceptovať tak neuveriteľnú krutosť a ospravedľovať ju vyššou mocou? Môžeme inkvizíciu nazvať neľudskou, keď bola dielom človeka? Je normálne že vedľa seba takto koexistuje krása a hnus? Mnoho otázok mi prebehlo hlavou, keď sa mi ježili chlpy z odporu, že napriek všetkému k tomuto druhu patrím. A môžeme svoju históriu tisíckrát nazvať krutým vekom či hrubosťou doby - stále sa opakuje. Sme jednoducho .... chcela som napísať hovädá, ale to je urážka omnoho úctyhodnejšieho druhu ... sme ľudia - a je to najhoršia zo všetkých nadávok.

• 14.10.2008  10:26
    Lemra líná (2006)

V porovnaní so striptérom bežiacim súbežne na susednom kanále bola toto výborná komédia. Nie, že by som sa váľala smiechom, ale aspoň som neplakala od zúfalstva.

• 14.10.2008  09:54

Boli momenty keď som musela vstať a odísť. A tak som umyla najprv riady, potom sporák a nakoniec ešte aj prach na pár poličkách. Nemehlá a trapáci cítia občas potrebu vidieť aspoň na plátne že sú aj horší? Ak nie, tak vôbec nerozumiem, načo niečo takého stupídne vzniká.

• 23.9.2008  11:59
    Žbluňk! (1984)

Ako dieťaťu sa mi to veľmi páčilo. Dnes to neviem objektívne zhodnotiť.

• 23.9.2008  09:57
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Dobrovoľne by som pri takom nudnom humore nikdy nemárnila čas. Takto si k tomu vezmem knihu a občas sa aj zasmejem.

• 23.9.2008  09:18
    Let Fénixe (2004)

Jediné čo ma donútilo dvihnúť zrak od knihy bol Giovanni Ribisi, inak ma pri čitaní rušila len hudba.

• 22.9.2008  15:51

odkazujem na kiddo - výstižné

• 16.7.2008  14:24

Postrádala som emócie. Také nejaké skutnočné, nie len lásku k Bohu, ktorá mi vraví, že mám milovať aj svojho nepriateľa a keď ma bude milovať rovnako, tak mi pomôže. Takže keď sa budeme poznať všetci osobne, tak sa nebudeme strieľať a na svete bude všetko krásne. Iba ak by ste náhodou narazili na tých cudzích, tak smola. Patetická bola aj posledná cigareta, hraný cynizmus - všetko ako z dosiek mi kazilo celkový dojem. Takže tak za tri - ešte pozerateľné.

• 2.7.2008  12:27
    Pokání (2007)

Najviac ma zaujal komentár Toma Hardyho, ktorý vystihol môj občasný pocit zmätenosti. Rýchlosť, smer a mnoho náznakov zneprehladnili základnú dejovú líniu, čo bolo, podľa mňa, na škodu veci. Takže čo dodať - príbeh bol skvelý a ja sa veľmi teším na knihu. Čaká na polici.

• 5.5.2008  10:21

Miestami to bola vážne nuda. Príroda bola krásna, vzťah výborne zahraný, ale predsa - niečo chýbalo.

• 2.5.2008  14:44
    Mesto tieňov (TV seriál) (2008)

Snažím sa vyladiť si čas tak, aby som to stihla. Už to je veľa. Na slovenské pomery. Po všetkých tých hrozných vecí, ktoré točia je toto závan príjemného a čerstvého vzduchu.

• 2.5.2008  10:19

Aj keď film patrí skôr k ľahkej zábave nemôžem odolať vysokému hodnoteniu. Je to preto, že keď ho dávajú, tak nikdy neodolám a dokážem sa naň dívať s rovnakou chuťou a úsmevom na tvári. Bavím sa a obávam s postavami i keď presne viem, čo bude nasledovať. Ale oni nevedia a to sa mi páči :)

• 30.4.2008  13:43
    Václav (2007)

Štyri možno len preto, že rozumiem matke v jej obhajobe, Vaškovi v jeho rozhorčení, ktoré neobmedzuje intelekt a Líde, ktorá stále čaká a verí chlapíkovi, čo si myslí, že traumu žiarlivosti z detstva si môže kompenzovať navždy. Inak je snímka iba príbeh bez pointy. Nie zlý, ale ani ničím výnimočný.

• 7.4.2008  09:31

Šialené ako samotná existencia. Avšak takto nakumulovaná realita je únavná. Pol hodinu mi trvalo, kým som sa zorientovala a ani potom to nebolo jednoduchsie. Na nedeľu pred pondelkom je to ťažké a nedostavil sa ani pocit, že by som život nemala brať tak vážne a ono sa to zlepší. Nezlepší.

• 2.1.2008  08:33

Nebolo to také strašné. Bolo to lepšie ako kopec iných komédií, ktoré na Vianoce pozeráme. Ibaže si spomíname na tie predtým, na naše detstvo a zábavu na dedinách. Na časy keď sme nesedeli celé dni pred počítačmi a televízormi a dedov čo otužujú deti pod studňami. Každopádne to ani zďaleka nedosahuje úroveň predošlých komedií. Asi sa to jednoducho nemalo stať a už vôbec sa to nemalo snažiť až tak kopírovať geniálne originály.

• 2.1.2008  08:24

Výborný oddychový film. Skysli sme pri ňom všetci od 13 až po 35. Nikto nešiel ani na wecko. Nebudem sa rozpisovať prečo, začo a načo, ale kľudne by som sa stala na pol roka ktoroukoľvek postavou z francúzskeho mestečka.

• 30.12.2007  16:51

Koľko vlahy dokáže vstrebať púšť srdca rokmi vyprahlého..."tak moc chceme uveriť, že sme našli svoj proťajšok". Strach z osamotenia, opustenosti dokáže zahnať len láska, hoci vynútená. Len tá môže byť spásou duše stratenej a blúdiacej v toľkej temnote, že ostane sama čiernou ako tieň. Tmavý a pokrývajúci duše ako biely šifón zrkadlá...ten smäd pretrvávajúci a vytrvalý a urputný ako túžba po delení a živote u každej bunky tohto sveta...

• 4.12.2007  10:49

Film plný príjemnej hudby spojenej s harmonickým pohybom. Dej je bez konfliktov, bez napätia, plný lásky, pohody. Nie je to žiadna intektuálne lahôdka, ani výpoveď - je to jednoduché a priamočiare. Ale kto z nás ešte nemal deň, keď nechcel nič, iba sa dívať s prázdou hlavou na niečo pekné... A keď navyše máte radi hudbu a tanec, isto vám príde ľúto, že vo vašom meste taká škola tanca nie je.