• Pohádka

Il Boemo (2022)

Přiznávám, nevydržela jsem do konce. Těšila jsem se moc na film, kde Vojta Dyk má co hrát a na krásnou hudbu, kostýmy, příběh. No, nudilo nás to, takže jsem to po necelých dvou hodinách vypla. Ano, Vojte umí hrát, hudba krásná, výprava taky, ale prostě mě to nechytlo. To ale neznamená, že to není dobrý film, proto dávám tři hvězdičky. Jo, a nejvíc mě štvalo, že tam byly nic moc ženské. Dvě se mi docela líbily, dvě ani trochu. :-D Škoda, že tam nebylo víc takových scén jako s malým Mozartem.

Jezerní královna (1998)

Myslím, že jsem tuhle pohádku od začátku do konce viděla dnes poprvé. Jako dospělá jsem to docela dala, díkybohu za paní vodníkovou, která byla tak mile pohádková. Jinak jako dítě bych se asi bála. Hlavně scén s rybičkou. Když tam byl ten klučina, jako děcko bych asi utekla a měla z toho zlé sny. Jinak Jitka Schneiderová byla krásná, jen mdlá (no, ona ani nic jiného hrát nemohla, prostě labuť), Jan Hrušínský jako Štěpán mě bavil a Ivana Chýlková byla krásně zlá, ještě Miroslav Táborský ji pěkně doplňoval. Ostatní bez chuti a bez zápachu. Když mám KOPR a strašně se mi nechce dělat, co mám, tak se i na tohle kouknu. Jinak asi ne. :-)

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Bylo to lepší než Štědrovečerní pohádka a když té jsem dalal tři (i když půl hvězdy bylo za Lukáše Příkazského :-)), tak tomuhle nemůžu dát méně. I když mě docela zklamalo to, že jsem tam celkem marně hledala vtip. o kterém v rozhovoru v TV MAX paní režisérka nadšeně hovořila jako o něčem, co tam bude. A z toho setkání Julie, která žila před 300 lety, s Jurajem z přelomu 19. a 20. století se dalo určitě vytřískat víc.  Takže letošní dvě pohádky celkem nuda. Obzvláště ve srovnání s nestárnoucí Popelkou a za mě třeba i s vtipnou, živou a dobře fungující pohádkou Princezna a písař, na kterou jsme koukali odpoledne.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Ve srovnání s Popelkou, která následovala, úplně někde jinde. Ale šlo to, i když zrovna extra zábava to nebyla. Váhala jsem mezi dvěma a třemi hvězdičkami, za bezvadného vodníka Lukáše Příkazského a duo Remundová - Novotný přihazuju na ty tři.

Tři přání pro Popelku (2021)

Neurazí, nenadchne. Kdybych neznala a nemilovala naši Popelku, možná by se mi to i docela líbilo. Takhle mě to nebavilo, celé to postrádalo šmrnc, vtip, lehkost naší pohádky a to obrovské kouzlo mladé Libušky Šafránkové a nejprincovatějšího prince mladého Pavla Trávníčka. Dala bych 2 a půl, zaokrouhlím nahoru.

Invalida (2023)

Tak brzvadný film z našich blízkých končin jsem už dlouho neviděla. Vyborne jsem se bavila od začátku do konce,v všichni byli přesní a Zdeněk Godlá je bozi. Kéž by se i u nás natočilo něco takového.

Vánoční výsadek (2020)

Film prostě vánoční romantická záležitost od Netflixu, žádné veledílo. Ale o level výš to zvedá fakt, že  tahle operace Christmas drop fakt v reálu funguje a to už od roku 1952. A to je prostě skvělé, ne?

Nejlepší Vánoce na světě (2023)

Blbost, jako fakt. Strašná kravina. Ale kombinace Vánoce, covid, otrava doma mě činí vstřícnou, takže za dvě hvězdy. :-)

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Ležím v posteli s covidem a koukám na vánořní romanťárny. Je to zcela specifická situace, která nepochybně ovlivňuje můj úsudek, takže se mi líbí téměř cokoli a rovněž u čehokoli, co zavání láskou, dobrem a štěstím jsem naměkko. A je-li to navíc zabaleno v atmosféře Vánoc, slzím, dojímám se a u toho se zdatně dusím, protože se vždycky rozkašlu. :-D Ale tohle bylo opravdu fajn, Tomáše Maštalíra zbožňuju a celé to bylo příjemné pokoukání.

Vánoční příběh (2022)

Ležím v posteli s covidem a koukám na vánořní romanťárny. Je to zcela specifická situace, která nepochybně  ovlivňuje můj úsudek, takže se mi líbí téměř cokoli a rovněž u čehokoli, co zavání láskou, dobrem a štěstím jsem naměkko. A je-li to navíc zabaleno v atmosféře Vánoc, slzím, dojímám se a u toho se zdatně dusím, protože se vždycky rozkašlu. :-D Takže má hodnocení jakéhokoli podobného filmu v současné době asi vůbec není relevantní. :-D Ale to neva, za mě dobrý. I když teda ta sladkobolná tečka, kterak se kněz přizná k lásce a začne líbat svou lásku na půlnoční...to je fakt hóóódně mimo.