• Krátkometrážní

Špinavý trik (2013)

Asi půjdu proti proudu, ale pro mě je American Hustle zatím nejlepší snímek Davida O. Russela. S těmi oscarovými nominacemi bych byl sice opatrnější (ačkoliv trojice Cooper - Bale - Adams by si sošku zasloužila), ale celkově mě po nepříliš nadšených prvotních ohlasech film velmi příjemně překvapil. Škoda jen ukvapeného konce, který se po dvouhodinovém skládání poměrně složité mozaiky jeví jako poněkud odbytý. 80%.

Osudový dotek (2004)

I po druhém zhlédnutí (s odstupem několika let) stále úchvatná záležitost a jeden z mých TOP 8 filmů, ačkoliv nyní již na hranici guilty pleasure - těch logických lapsů a nejasností je tam přece jen poměrně dost. V tomhle případě jsem ale ochoten odpouštět.

Lásky čas (2013)

90%, celá recenze zde. Edit: Po druhém zhlédnutí vzniká srdcovka - těžko si vybavit film se sympatičtějšími postavami a víc 'relatable' příběhem. Curtisův nenápadný masterpiece.

Newsroom (2012) (seriál)

1. série - 100%. Druhá série v začátku trochu ztrácí dech - dokonalé finále ale za to chvilkové nepohodlí naprosto stojí. 2. série - 90%.

Slaměný štít (2013)

Dostupné také pod anglickým názvem "Shield of Straw".

Perníkový táta (2008) (seriál)

1. série - 80%, 2. série - 85%, 3. série - 85%, 4. série - 90%, 5. série - 100%. You gonna be missed, Walt...

Útěk ze Sibiře (2010)

Zajímavý námět, to jo. Ten příběh je dechberoucí. A krásně se na to kouká, co si budeme povídat - ačkoliv nutno uznat, že i ze "zeměpisného" hlediska z toho šlo vytřískat víc. Jádro problému ale tkví v jiných dvou věcech - jednak nezajímavosti postav (všichni jsou sice náležitě představeni a jejich pohnutky jsou vysvětleny, ale přesto je vám celkem jedno, kdo případně zemře a kdo ne) a jednak v absenci gradace, kdy nejvíc napětí zažíváme na samém začátku útěku a od té doby už jen sledujeme trochu delší procházku s několika rádoby emotivními a napínavými momenty, které ale tak nějak nefungují. Nejsem vyloženě zklamán, ale rozhodně nejsem ani nadšen.

Dredd (2012)

Perfektní žánrovka, která splňuje snad vše, co se od podobného filmu očekává. Sympatické hlavní postavy, na kterých nám záleží alespoň natolik, aby nám vadila jejich případná smrt? Yep. Záporák s uvěřitelnými pohnutkami, jehož motivace jsou vysvětleny bez zbytečné vaty okolo? Yep. Kvalitní akce, při které skutečně teče krev a která se nebojí hrát si s neobvyklými úhly záběru (dopad jedné z postav z výšky přímo na kameru, a tak podobně)? Yep. Solidní tempo, absence hluchých míst a závěr bez zbytečného patosu? Yep, yep, yep. Veliká paráda, které chybí jen trochu "osudovější" rozuzlení, ale na které krom toho nenajdete takřka nic k vytknutí. V rámci žánru, samozřejmě.