Mrtví a neklidní (2013)

Vyše hodiny trvalo kým mi docvaklo, že sa postavy volajú Julie a R. a teda asi nejde o náhodu. Ale inak príjemná a hlavne VTIPNÁ zombie podívaná. “This is my best friend. By “Best Friend” I mean we occasionally groan and stare awkwardly at each other.”

Mládeži nepřístupno (2013)

Nezmyselné mrhanie času a talentu hercov veľkého kalibru. Občas mi ušiel úškrn priznávam ale inak pointa a záverečná scéna s mačkou 0 bodov.

Kuků (2012) (seriál)

Skvelá britská jednohubka. A Andy zase raz dokazuje aký je cvok! :) Asi preto to v druhej sérii bez neho proste nie je vončo. Čo už, nie je Dale ako Dale. Ale Lautner milo prekvapil a musím povedať, že aj pobavil.

Nešika (2011) (seriál)

Jenna so svojimi životnými potiažami a trápeniami mi tento týždeň povinne robila spoločnosť pri raňajkách, pri obede, pri večeri aj pri učení. Nemohla som sa nabažiť. A stále nemám dosť! Ani neverím, že som Awkward. stihla prelúskať tak rýchlo. GOOD JOB, really.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nepochopila som to a popravde je mi to jedno! Odysea mi zobrala 140minút môjho života a nehodlám pátraním po jej pointe márniť ani sekundu. Známa hudbička a pár podarených záberov na vesmír v poslednej časti sú súčasťou môjho mizerného hodnotenia.

Bídníci (2012)

Očakávania boli. Bodaj by aj nie pri tom obsadení. A ešte pri muzikále. Prvá hodinka dosť bieda. Najväčším svetlým bodom bolo prevedenie "I dreamed a dream" Anne Hathaway. Ostatné piesne boli na jedno kopyto. Ale Hugh na začiatku pecka, úplne ho zbedáčili (v dobrom slova zmysle). Russell Crowe mi prišiel strašne vtipný keď sa tam hral na drsniaka, čo spieva. Po tej prvej celkom rýchlo odbitej hodinke začal príbeh naberať grády. Francúzsko o niekoľko rokov. Malé chlapča Gavroche to celé osviežilo, črtá sa nádejný talent. A samozrejme nesmiem zabudnúť na Eponine! "I don't feel any pain A little fall of rain Can hardly hurt me now." Pridávam na môj imaginárny zoznam obľúbených hrdiniek. Úžasná žena (keď porovnáme, čo mala za rodičov, človek by čakal od nej iné chovanie). "Revolučné" piesne mali šťavu a až do konca si celý film udržal špičku u mňa.. zato neudržal slzy.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Film v istých veciach perfektne dopĺňa knihu. Ale nijako ju nepredčí. Predsa len určité scény som tam čakala a nedočkala som sa. Aspoň v mojej hlave si ich viem pekne podopĺňať :) Herecké výkony skvelé. Najviac som to žrala asi Ezrovi. Charlie v knihe zvykol plakávať často. Čakala som teda, že väčšiu rieku vyplače ale dočkala som sa len "kaluže" v záverečnej scéne. Emma sa dobre predviedla, vidno, že sa nenechá len tak škatuľkovať ako Hermiona. Skvelá atmosféra doplnená štipkou krutej reality za doprovodu perfektného soundtracku a k tomu všetkému Rocky Horror ako čerešnička na torte :)

Zahulíme, uvidíme 3 (2011)

Vidno, že to bolo robené na 3D pozeranie. Škoda teda toho 2D.. Na Vianoce niečo "nové" v podobe Kumara a Harolda dobre padlo a pobavilo. Neil a Machete ako bonus! :D

Bitevní loď (2012)

Myslím, že tento film bude vždy obecne známy ako "ten film s Rihannou". Taký pohodový priemer to bol - mierne sci-fi, troška humoru, štipka Alexandra (škoda, škoda), trošku viac akčnej Rihanny, veľa lodí, efektov a dramatickej hudby (plus Funeral na konci potešil).

500 dní se Summer (2009)

".. but you should know upfront, this is not a love story." Konečne romatická komédia, ktorá nie je len o happy-ende, ale ukazuje skutočný pohľad na vzťah. Reálny vzťah. Ktorý niekedy končí nepekne. Zaujímavo prepletené striedanie dní – začiatky, keď sa postavy na svet pozerali cez ružové okuliare striedajú scény pred koncom vzťahu, keď si jeden z dvojice uvedomí, že už nemá sily ďalej pokračovať. V takom duchu sa nesie celý film (Day 15 -> Day 222 -> Day 58 -> Day 303, etc.). Obsadenie filmu prekonáva očakávania, Joseph Gordon-Levitt a Zooey Deschanel tvoria perfektný „pár“. Soundtrack je jedna veľká pecka, ktorá sa dá počúvať over and over again. 500 Days of Summer len tak niečo neprekoná!

Časové pásmo bylo změněno