Gigantický (2008)

Film, ktorý ma oslovil skvelým obsadením a chutným plagátom, ma nakoniec dosť sklamal. Nevedela som čo mám pri jeho pozeraní skorej. Či sa mám smiať alebo byť dojatá alebo zhrozená. Fakt, trochu to celé nedomysleli. Zooey vyzerala najskôr ako sympatická dievčina a Paul ako taký podivín. Ich prvá spoločná scéna s matracom bola jedna z tých milších a vtipnejších. Zvyšok filmu potom nejako nedával zmysel. Ani romantické mi to 2x neprišlo. Pusa na líce!? Po tom, čo spolu mali tí dvaja, by som čakala trochu vrúcnejší prejav lásky. Vlastne som si ani nevšimla, že by boli zaľúbení. Chvalabohu, na začiatku to celé zachránil John Goodman so svojimi historkami.

Devět písní (2004)

Hmmm... Nič moc. Niekde som ešte videla tento film s Lie with me. Ževraj toto má byť lepšie, tak že si to kuknem. Mňa osobne viacej dostalo to Lie With Me. 9 Songs možno opisuje zamilované začiatky vzťahu, celé to poznávanie sa až po rozchod. Ale v celom filme som zaznamenala asi len jeden jediný okamih, keď som pocítila, že sa to o chvíľu medzi nimi zmení. A potom to už bola nuda s mykajúcou sa kamerou. Režisér mohol z toho vkľude spraviť krátkometrážný, keby tam neboli tie scény z koncertov. Nehodí sa mi to tam proste. Ako fajná hudba, len to tam nesedí, vyzerá to tam tak odveci podľa mňa. Síce bez toho by sa film asi ťažko volal 9 songs.

Robot Chicken: Star Wars Episode III (2010) (TV film)

... posledný Robot Chicken špeciál. Tak ako filmové epizódy Star Wars (Episode III. / Episode VI.) boli vo vyvrcholení najlepšie, tak to dopadlo aj u Robot Chicken. Predošlé epizódy majú taktiež u mňa 5*, ale táto keby môžem má o * viac! 110% - PECKA! 45 minút neopakovateľných scénok, čo viac si človek môže priať? :) My lord... Stormtrooper... My lord... Jou... My lord... Eh... My lord... Go f**k yourself.... http://www.youtube.com/watch?v=jb0AK6Jng4E

Noční můra v Elm Street (2010)

Toto je jediný film s Freddym Kruegerom, ktorý som videla, tak budem ťažko porovnávať, či sa vydaril viac alebo menej ako tie predošlé. Skúsim to brať ako ďalší horor, ktorý som si pustila jedno nudné dopoludnie. Približne prvá polovica filmu stála pekne za hovno. Hneď prvá scéna v reštaurácii, kde si týpek z Twilightu najskôr pchá do krvavej rany PAPIEROVÚ vreckovku (veľmi inteligentné od neho, vôbec mu to tam neprischne a vôbec to nie je pre tú ranu nehygienické a nezapáli sa mu to - ešte že to zaňho Freddy vyriešil skorej) a následne sa vykecáva s na blond prefarbenou krásavicou ma nezaujala. Keď teda konečne naša aj v spánku namaľovaná a vždy dokonalá Kris konečne "zaspala" a Freddyr ma zbavil toho jej paranoidného, vystrašeného a hysterického postoja, hneď sa mi zdal film prívetivejší. Po smrti jej milovaného, sa to konečne začalo pre mňa uberať svetlejším smerom. Quentin a Nancy pôsobili ako jediní, ktorí vedia, čo robia. V kľude by som teda vystačila, keby vo filme boli len oni dvaja. Totálne to celé u mňa vygradovalo a nemohla som spustiť oči až do konca, keď konečne našli TO, čo mali, o čom sa im neustále snívalo. Rorschach v úlohe Freddyho bol veľkým plus. Celkovo teda môžem povedať, že sa mi tento horor aj páčil (teda aspoň tá druhá polovica). Insomnia u mňa nehrozí a nočné mory z toho nebudem mať, takže fajn.

Pátý element (1997)

K tomuto filmu mám silný vzťah. Pamätám si keď som ho videla 1krát. Bola som druháčka na základke a mala som mať po škole výtvarný krúžok. Ja som však zdrhla na chvíľu do družiny, kde sa každú stredu pozerala nejaká videokazeta. Prišla som akurát vtedy, keď nejaké divné tvory podobné buldogom strieľali po inej lodi. Bola som z toho PAF, a to som bola len malé decko. Keď potom z kúsku Mondošivana vytvorili tú oranžovovlasú divnou rečou hovoriacu a sporo obviazanú stvoru, ktorá padla Brucovi Willisovi priamo z neba do jeho lietajúceho taxíka a začala mu tam vysvetľovať veľké badabum, tak už som proste vedela, že tento film budem milovať aj o 10, 20,30 či dokonca 50 rokov. A je to tak. Už prešlo nejakých tých pár rôčkov, ale Piaty Element od famózneho Luca Bessona má v mojom srdci stále nenahraditeľné miesto. Nemôžem ani povedať čo ma oslovilo skorej, či to bola hudba, kostýmy, efekty, postavy, námet, predstava budúcnosti, celá tá vec okolo piateho elementu,... Všetko dokopy mi totiž vyrazilo dych.

Kouř (1990)

Arnoštek je prostě boží! Tak tento film SAKRA nemá chybu! Jedinečne neopakovateľný...a tie songy - je to faaajn!

Vánoční únos (2007) (TV film)

Videla som asi len polku filmu, ale hneď ako som to zapla a zhliadla cca 5 min, tak som bola v obraze, čo sa stalo a aj ako to skončí... čiže zase raz jeden z klasických amerických happyendových predvídateľných filmov.. ale to, že som sa naň pozerala zase nepokladám za stratu času ;)

Twilight sága: Zatmění (2010)

Tak tretie pokračovanie v duchu "Bella ja ťa ochránim za každú cenu... Bella vezmi si ma... Edward premeň ma...Bella vyber si mňa...bla bla bla" mám za sebou. Pravdupovediac nič extra to nebolo. Miestami sa to jednoducho nedalo brať seriózne a vybuchla som do záchvatu smiechu (ja viem, som zlá ale čo to je za hláška, že "vlčí kolínska už jde"? :D) ale viac-menej prevládala nudná atmosféra (za ktorú môže aj tá nekonečne dlhá dvojhodina, ktorú to celé trvalo). Ani soundtrack ma nepotešil (a ten zatiaľ vždy stál za to, keď už film nie). PLUS - celú dobu som rozmýšľala, či tá paruka, čo má Kristen na hlave, je tá istá čo mal v predošlých dieloch Jacob alebo zháňali novú.

Odložené případy (2003) (seriál)

Najlepšie spojenie krimi a drámy v seriáli. Skvelý nápad so zobrazovaním minulosti - prostredie, kostýmy, hudba - všetko dokonale ladí, či už je rok 1930 alebo 2000.