• Krátkometrážní

Pravidla násilí (2007)

Bohužel jsem byl opět oklamán slibným obsahem, který sliboval napínavou a hlavně krvavou podívanou. Nečekaně se nic z toho nekonalo. Byla to jedna velká tragédie, hlavně v charakterech postav a děsných dialozích, které byly neskutečně otravné. Jedna za Gillian Anderson.

Michael Clayton (2007)

Hodně těžký film, který je ještě složitěji servírován a já poprvé vůbec nevěděl o co jde. Napodruhé už jsem lehce pochopil jak to do sebe výborně zapadá a ještě víc si vychutnal oscarovou Swinton, která mohla dostat trochu více prostoru a charizmatického Wilkinsona. Clooneyho výkon nedokážu posoudit ale v závěrečné scéně v taxíku byl výborný. Za zmíňku stojí i mrazivý Wilkinsonův proslov, který zaujme hned na začátku. Všem těm nominacím se nedivím, protože je to skvěle odvedená práce na citlivé téma.

Resident Evil: Odveta (2012)

Nejprve musím říct, že jsem kvůli hře velikým fanouškem celé RE série, ale bohužel poprvé to nebude plný počet a jen z nostalgie a návratu Jill Valentine dám i tu čtvrtou. Začáteční scéna hodně potěšila ale zbytek příběhu neskutečně zklamal. Právě z děje a hlavně z prostředí, kde se film odehrává je to zklamání. Pochvalu ještě zaslouží opět povedený soundtrack.

Lola běží o život (1998)

Určitě originální počin s vynikající hudbou a střihem. I stopáž je přiměřená a většinou nenudí. Co mi ale vadilo byl celkem nesmyslný děj a poměrně špatní herci. Prostě se forma až moc snažila předčít obsah a zde mi vadilo dvojnásob. Mírné zklamání.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Pohodový snímek z exluzivního prostředí módy, o které jsem do této doby skoro nic nevěděl. Herci vybráni famózně až na Bakera. Humor je zde velice příjemný, navíc soundtrack je plný hitovek, nejvíce potěšily dva songy od Madonny, hlavně skvěle se hodící Vogue. Filmu bohužel lehce ubírá konec a romantická linka Hathaway. Ale už jen pro skvělou Streep to stojí za to vidět. P.S. Jak že se píše Gabanna ? :-)

Peklo (2003)

Zatím nejlepší Van Dammův film co jsem viděl. Scénář není sice moc originální, ale nějakou tu hloubku (postava černocha) a zajímavou myšlenku obsahuje. Kdykoliv se na něj rád podívám znovu.

Cargo (2009)

Konečně po dlouhé době sci-fi z vesmírné lodi, které mělo ale rozhodně navíc. Dojem kazí slabí herci a docela nevygradované vyprávění příběhu. Nadruhou stranu ne to, že se jedná o evropský film tak atmosféru a hlavně vizuál je na dobré úrovni. Trošku lepší průměr.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Po Ďáblové lsti další koukatelná kriminálka z dílny Jiřího Stracha. Hodnocení je zatím prozatimní a jestli mě nezklame konec (nezklamal) jako v předešlé trilogii tak u něj i zůstanu. Narážky na Pardubice, pomsta Jiří Dvořáka na drzého Matěje Hádka a výborné Aniny hlody náramně pobavily. Na něco takového bych mohl koukat každý týden.

Muž na hraně (2012)

Velmi napínavý thriller, který ubíjí jeho překombinovanost a velké díry ve scénáři. Musím ale říct, že mě překvapilo jeho slušné tempo a v průběhu jsem přemýšlel, že s hodnocením půjdu i výš. Ale zbytečné scény na konci dostavají film do průměru.

Oddělen (2011)

Jeden z největších filmových zážitků za poslední dobu. Jak příběhově, herecky tak i způsobem natočení. Ale tu kočku si mohli odpustit.