• Krátkometrážní

Bulvárek (2012) (pořad)

Nemám rád tento typ pořadů ale musím říct, že Kristelová moderuje dobře a i výběr otázek na hosty docela ujde. Ostatní reportáže jsou na odpad.

Zjevení (2012)

Úplně zbytečný horor s příliš rychlým začátkem a odfláklým dějem. Zrovna tady je to škoda, protože to atmosféru místami mělo slušnou a herci byli sympatičtí. Na začátku poslední scény jsem byl neuvěřitelně zvědav co se bude dít dál a doufal jsem, že uvidím něco originálního ale ono nic.

Dvojí život Veroniky (1991)

Od tohoto jsem si sliboval trochu víc. Námět je výborný a za začátku jsem byl spokojen ale poté se pro mě tento film stával čím dál tím víc těžko uchopitelným. Kritizovat ale budu snad jen hudbu ze které jsem opravdu nadšený nebyl jinak nic, protože to je určitě kvalitně natočený snímek do kterého jsem se jen těžko vžíval a to není až taková chyba filmu ale moje. Nakonec poděkování kvůli zřejmé inspiraci jak už tu někteří píšete pro Amélii z Montmartru, která je pro mě mnohem snadněji uchopitelnější a celkově hodně oblíbený film.

Evita (1996)

Evitu jsem dlouho odkládal a to byla obrovská chyba. Madonna zde předvedla fenomenální výkon a už po několikáté ukázala svojí všestrannost. Zlatý Glóbus je tomu důkazem. Celkem slušný příběh je okořeněný pěknými písněmi. Především You Must Love Me a Don't Cry for Me Argentina v Madonnině podání jsou úžasné. Zapomenout nesmím ani na skvělého Banderase a Pryce. S Moulin Rouge můj oblíbený muzikál. Hodnocení je s kapkou zaujatosti vůči Madonně.

Méďa (2012)

Je to veliká škoda ale toto mělo podle mě rozhodně navíc. Ted je udělaný velice dobře a už jenom ten nápad zaslouží pochvalu. Co se týče vtipných scén tak jsem se párkrát docela zasmál ale ne tolikrát jak jsem čekal před filmem. Na závěr bych to shrnul tak, že by si Ted zasloužil určitě lepší příběh a i trošku rozmanitější humor.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Hraný Asterix u mě skončil misí Kleopatra. Největší problém je, že je vidět obrovský rozdíl mezi prvníma dvěma díly a tím co následuje potom. Další problém u tohoto dílu vidím ve výběru herců, který je špatný a hlavně dost nesympatický ( Asterix) až na pár vyjímek jako je Catherine Deneuve v roli britské královny, má oblíbenkyně z Návštěvníků Valérie Lamercier a tradičně dobrý Depardieu. Narážky na ostatní filmy a známé hudební motivy nevadily až na Kill Bill. Celkově takový slabší průměr.

Paranormal Activity 4 (2012)

Za nejlepší díl série považuji trojku potom je jednička a dvojka s tímto dílem jsou na stejně špatné úrovni. Detailně to tu rozebírat nehodlám (ale když jsem se nejvíce leknul kočky tak je asi něco špatně...) a řeknu jen dva malé plusy a to jsou poslední tři nebo spíše dvě minuty a v hlavní roli sympatická Kathryn Newton, která mi nejednou připoměla AnnuSophii Robb.

Ztracena v pustině (2010)

Jednu hvězdu dám jen za to, že mě to umělo alespoň zezačátku vtáhnout do děje. Jinak co se tam děje potom snad nikdo nemůže vůbec myslet vážně.

Archanděl (2005) (TV film)

Daniel Craig v roli, která mu vždycky parádně sedne. Sice ještě nemám takové vypěstované charisma jako Bondech nebo Mužích, kteří nenávidí ženy ale pořád je hlavní trhák filmu on. O to víc mě mrzí, že po konci jsou pocity hodně smíšené. První hodina je na výbornou ale po odjezdu z Moskvy na venkov to už ztrácí na síle a působí to rozvlekle a docela divně. Konec se podle mého taky nepovedl a vzhledem k délce snímku je uspěchaný. Mrzí mě TV produkce, protože takový zajímavý příběh i s příjemným obsazením by si zasloužil lepší zpracování. Trošku lepší průměr.

Funny Games USA (2007)

Řeknu jenom to, že Naomi mám hodně rád a tenhle teror jsem protrpěl opravdu s ní. Hodně nepříjemný film na psychiku ale výborně natočený.