• Krátkometrážní

Nepohodlný (2005)

Tomuto filmu jsem se dlouho výhýbal, protože politicko sociální dramata nemám moc v lásce. Ale možnost vidět mojí nejoblíbenější herečku Rachel Weisz v jejím oscarovém výkonu nakonec zvítězila. Byla skvělá, ale v Agoře mi přišla přece jenom o něco lepší. Škoda jen, že zde nedostala více prostoru. Jinak příběh byl zajímavý a z části velice smutný, že to takhle chodí i v reálném životě. Meirelles je jistě velice talentovaný a ukázal, že mu tato tématika není cizí a vůbec není špatné do ní občas nahlédnout. Škoda jen, že se moc nedá proti tomu dělat.

Království nebeské (2005)

Kdo neviděl Directors cut nikdy nepochopí. Tento film má obrovský přesah a je absolutně nedoceněn.

Vinou lásky (2011)

Hodně smíšené pocity. Hned na začátek mě zaujal vizuál a celkové zpracování filmu. Příběh také nebyl první hodinu vůbec špatný, ale po tom se to zvrtlo ve velmi zbytečné kontroverzní scény, které se mi sem prostě nehodily, plus celkem dlouhá stopáž tomu moc nepomohla. Celkové význění je malinko lepší průměr.

Sairen (2006)

Sairen mě zajímal hlavně kvůli jeho mysterioznímu obsahu. Začáteční seznamování s ostrovem a pochyby byly skvěle atmosfericky natočené. Potom nastoupil dost nelogický děj a dlouhé čekání na konečné vysvětlení, která nebylo nějak zvlášť originální. Mírné zklamání. Jméno Hideo už nechci více slyšet.

Chata v horách (2012)

První hodina je klasický žánrový průměr, ale to se děje potom je naprosto nevídaná věc, která tento film vynáší hodně nahoru. Trailer jsem před filmem neviděl takže jsem byl mile překvapen ze závěrečné šíleno-ujeté pointy a přehlídky všeho možného i nemožného. Herci sem byli vybráni celkem kvalitně, jen Sigourney Weaver se divím že to vzala.

Sám proti všem (1998)

V první řadě jsem se bál, že nám Noé naservíruje po tom všem dojemný konec, ale nebyl by to on aby další scénou vše navrátil do zajetých kolejí. Jinak je to film o frustraci z celého života jedné postavy, do které se parádně vžil Philippe Nahon a hlavně scény kdy je nazlobený opravdu stojí za to. Velmi zajímavý i dokonce občas vtipně filosofující je vnitřní hlas hlavní postavy. K tomu všemu pár Gasparových vychytávek z toho dělají parádní film.

The Big Lebowski 2 (2011)

Nejde sparodovat něco co je ve reálu neskutečně vtipné. Jednu aspoň za povedené kostýmy. Tohle se Bunny bohužel nepovedlo.

Retreat (2011)

Možnost dobrého námětu, prostředí a herců první ligy kazí velmi nudný a nezajímavý scénář.

Madonna: What It Feels Like For a Girl (2001) (hudební videoklip)

Klip režírovaný oblíbencem Guyem Ritchie o jednom menším výletu. Výborná píseň a Madonně to zde neskutečně sluší.