Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Akční
  • Dokumentární

Poslední recenze (4 512)

plakát

Teorie velkého třesku (2007) (TV seriál) 

Jediné zajímavé na téhle genocidě humoru je, že mnozí lidi, který jinak píšou dost kriticky o toxické maskulinitě, milují sitcom, který je jedním z jejich největších propagátorů v kontextu nerdské subkultury a naprosto amorální chování konstantně zobrazuje jako roztomilé, možná trochu nešťastné, ale "krásně klukovské" a postavám dává nějakých 12 let, aby z něj "trochu" povyrostly". Spolu s Ready Player One krásná ukázka toho, že v nerdské subkultuře se může prakticky cokoliv a jindy ostražití strážci ochotně koukají na opačnou stranu, když tvůrci jejich popkulturu staví do středu dění Třeba kdyby to bylo aspoň trochu vtipné a ne holokaust komedie, taky bych tomu propadnul. Až se na tuhle obludnost podívají lidi za dalších deset let, budou nás soudit. Aspoň že už to skončilo.

plakát

Jakob's Wife (2021) 

Sympatická manželská alegorie, která není vyloženě překvapivá, ale potěší schopnostmi herců pohybovat se vkusně na hraně karikatury. Vyhovovala mi atmosféra filmu, který se nebere vehementně vážně, ale není ani laciná sebeparodie.

plakát

Stručné dějiny vyhlazování (2021) (TV seriál) 

Unikátní kontrast rozmáchlosti a intimity v tématu, které je tím těžší, čím méně se snažíme zakrýt jeho přímočarost. Možná jsem čekal trochu efektnější tečku, to bylo moje jediné větší zklamání - na konec to vlastně jen zopakovalo teze, které to říkalo celou dobu a rozhodně jsem nabyl pocitu, že by to celé šlo sestříhat o epizodu kratší.

Poslední hodnocení (6 375)

Jakob's Wife (2021)

07.05.2021

Stručné dějiny vyhlazování (2021) (TV seriál)

04.05.2021

Jsme epicentry zemětřesení (2020) (studentský film)

02.05.2021

Paní Šťastná (2020) (studentský film)

02.05.2021

Další (2020) (studentský film)

02.05.2021

Projekt Adam Basma (2020) (studentský film)

02.05.2021

Zůstane to mezi náma, řekl (2020)

02.05.2021

Protihráč (2020) (studentský film)

01.05.2021

Tuláci (2019) (studentský film)

01.05.2021

Reklama

Poslední deníček (2)

Marienbad 2020

Dostal jsem za úkol vybrat do cca sedmdesáti minut studentské filmy z FAMU a Zlína pro Marienbad. K vidění to bude 29. 8. na místě. Bylo překvapivě těžké se rozhoupat a vzdát se některých věcí, co se mi fakt líbily, tři hodiny bych do kupy dal minimálně. Ale teda:


I WAS TRYING TO KICK YOU OUT OF HERE (Tomáš Kotas je podle všeho, co jsem od něj viděl, nejlepší kameraman na FAMU. U osobního výběru to takhle můžu formulovat, snad se nikdo neurazí. Na štáb koukám vždycky až po zhlídnutí filmu, a i tady hned, jak jsem to sledoval, jsem věděl, že tohle chci.)


VYMĚNILA JSEM SI SMĚNU (Skvělé vedení herců a práce s postavami, díky čemuž nemizí agenda charakterů a není to jen vzdychání nad sockami, což je velký problém některých jiných srovnatelných věcí, kterých se teď docela urodilo. Na konci mi bylo líto ty lidi opouštět, což se nestává často u půlhodinovek.)


MEDZI (Věc ze Zlína. Líbily se mi hlavně ty části, kde se sledoval pohyb a některé obrazy. Myslím, že krátký film je plně legitimní, když v něm člověku utkvěje jediný výrazný pohyb nebo obraz, a tady je toho hned několik.)


TICHÝ CHOD (Zábavná anekdota, která pracuje s takovým tím babkovským humorem, kterého jsem rád, že se famáci nevzdávají.)


REKONSTRUKCE NASTASIJI FILIPOVNY (Rozhodně to není jen proto, že miluju ruský realizmus! Ne fakt, je to celkově odvážný mix různých postupů, který sám nevím, nakolik vždycky funguje, ale je to zábavné sledovat a kde jinde tohle dělat než na škole.)


(Druhý den bude mít svůj výběr Martin Šrajer, ale jeho filmy určitě nebudou tak dobré jako moje. Tímto výběrem si kvality těch filmů osobně přivlastňuju. Nevybrané filmy budou zničeny a studentům budou odebrány zápočty.)

Reklama

Reklama