Ďáblova dílna (2007)

Je přínosné, že tuzemské dvd vydaní obsahuje i dokumentární film německé televize Adolf Burger - Ďáblova dílna, který nám ozřejmuje, kde se tvůrci filmu nejvíce odchýlili od reality. Několik historických nepřesností je také shrnuto v tomto komentáři na IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0813547/usercomments-21

Okres na severu (1981) (seriál)

Jeden z nejhumornějších seriálů osmdesátych normalizačních let. Pokud však někdo sleduje osudy soudruha Pláteníka s nostalgií, je to na odbornou diagnózu ;-)

Semena nenávisti (1979)

Zcela stejné výtky, jaké jsem měl i vůči mladšímu Opusu pro Smrtihlava...záměrné překrucování či vynechávání určitých událostí a zdůrazňování jiných, podávané opět za pomoci té hrůzné komunistické terminologie.

Zrozen k boji (2004)

Ve chvíli, kdy dozní thajská hymna a vesničané se v zápalu plamenného patriotismu vrhnou na ozbrojence, se z filmu stává opravdu slušná haluz. Likvidace protivníků pomocí fotbalových a gymnastických prvků je ještě celkem v normě, ale když se do boje pustily i děti, důchodci a jednonohý invalida, to už jsem málem spadnul ze židle :D

Křížová palba (2008)

Film dobře vystihuje rasově a etnicky "pestrou" realitu periférií francouzkých velkoměst, periférií zamořených zločinností ("Zmáčknete jedinýho a za půl hodiny shoří deset auťáků"), kde místo bonjour uslyšíte spíše salam alaikum. Je neskutečné, jaká časovaná bomba nám zde v Evropě vyrůstá přímo před očima. Byl jsem odhodlán dát 4 hvězdy, až do přestřeleného akčního finále, které jako by bylo z jiného filmu.

Seržant Klems (1971)

Italská výprava opět "nezklamala", vrcholem byla výzbroj Španělů l. P. 1924 - kulomety MG-34 a polopásové obrněné transportéry M3 Halftrack :-)

Antikrist (2009)

Vycizelované snové sekvence mi reflexivně připomněly tvorbu Gregoryho Crewdsona...ano Larsi, tohle se ti opravdu povedlo!

Ve jménu krále (2007)

Zdá se, že si řada lidí vypěstovala pavlovův reflex na jmeno Uwe Boll a ke každému jeho počinu přistupují apriori s předsudky a na hodnocení je to znát. Pro mě bylo Ve jménu krále prvním filmem, který jsem od něj viděl a nestydím se říci, že jsem se překvapivě dobře bavil po celé 2 hodiny, tak nač se nechat v hodnocení strhnout davem ;-)