Hard Boiled (1992)

To máte tak ak v prvej scéne je viac vystrieľaného olova ako v iných akčných filmoch a každá akčná scéna v tomto filme by v inom bola vrcholom filmu tak sa nie je čo čudovať ,že je to zo všetkých ,ktoré som videl ten najakčnejší.

Karneval duší (1962)

Na hororové pomery inteligentný film so zaujímavou myšlienkou a skvelým záverom , čiernobiely obraz tomu dodáva riadny vizuálny zážitok . Neviem či Shyalman nehľadal inšpiráciu pre svoj šiesty zmysel práve tu ale pravdou je ,že záver má prekvapil na rozdiel od jeho filmu .

Okno do dvora (1954)

Krásne a vtipné dialógy , večne pekná Grace Kelly , večne sympatický James Stewart a znova neomylný Hitch !

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Konečne staršia Disneyovka ,ktorá ma zaujala aj keď tých pesničiek a spevu mohlo byť pomenej ale pekná animácia, škriatkovia a pár podarených gagov to pekne prebije.

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Po 80 minútach som si povedal " Ježiš to je ch....a " a doteraz nepochopil kde sa vo mne vzal ten masochizmus seba samého tak týrať.

Šestý smysl (1999)

Neviem či Shyamalan chce aby som si postupne skladal skladačku alebo všetko stavia na to ,že záver má šokovať ale ja som ho prekukol hneď v momente keď skončila prvá Willisova scéna s manželkou ...a tak som jednoducho o šokujúci záver bol ukrátení ale filmarina to je pekná o tom žiadna.

Krvavý sport (1988)

Krvavý šport nie je až tak krvavý ale otočka a následne výkop sme názorne predvádzali v detstve s kamarátmi na ulici bez toho aby sme vedeli kto je týmto preslávený a navyše film mal aj celkom pekne spracované bojové sekvencie a o tom tento film predovšetkým je ,kašlať na to ,že ako mnoho iných aj tento počin má trocha s Rockyho.

Komando (1985)

Arnie si žije pekný rodinný život, chodí s dcérou na zmrzlinu ,ukazuje jej taje prírody, má rád zvieratká (srnky) ale jedného slnečného dňa zavítajú zlý ujovia a Arnieho to naštve a začína krásne 80 - kové akčné peklo plné hlášok ,krvy a akčných scén ,ktoré sa dali natáčať len v tej dobe. Arnieho neherectvo do toho filmu pasuje neuveriteľne. V 80 -rokoch som nežil ale určite to po filmovej stránke muselo byť krásne obdobie .

Občan Kane (1941)

Truffaut má fakt pravdu... Občan Kane je nadčasový a najlepší film a určite ho musí vidieť každý človek ,ktorý film nepozerá len s nudy a má ho vážne rád .