Přízraky v Benátkách (2023)

Kenneth Poirot se z hrůzné dovolené v Egyptě vrátil na starý kontinent ve velkém stylu. Přízraky v Benátkách pro mě stojí na skvělé kombinaci duchařské historky a poirotovské detektivky a díky tísnivému oku H. Zambarloukose působí ještě o atmosféru silněji.

Zaklínač (2019) (seriál)

Po především expoziční první sérii nechápu ten ohromný humbuk, který kolem tohoto nedomrlého seriálu panoval a stále panuje. Jediné, co kvituji a co drží seriál jakžtakž nad vodou je Geratl a hlavně H. Cavill a potom pár monster, kterých je ale želbohu opravdu po skrovnu.

Zabiják (2023)

Cesta do hlubin zabíjakovy duše. Pozvolně, vypočítavě a bez emocí, naprosto stejně jako ústřední postava skvěle ztvárněná M. Fassbenderem. Zabiják se nemůže vyrovnat Fincherově zlaté době ale rozhodně stojí za zhlédnutí.

Silo (2023) (seriál)

Starší sourozenec Města Ember, který se bohužel strašně táhne a nepřidá mu ani vesměs nedovařený scénář. Plno natahovaných záběrů a natahovaných dialogů, zvláštní herectví jinde skvělé R. Ferguson. Silo se snažil zachránit alespoň docela pěkný twist na závěr.

The Quiet Earth (1985)

Nový Zéland kromě tvorby Petra Jacksona nikdy moc do filmového světa nepřispěl, proto je The Quiet Earth vcelku zjevení. Ale zjevení dost průměrné (někdy až amatérské) s dost podpruměrným obsazením. Tedy vyjímaje B. Lawrence, který to naštěstí všechno zachraňoval a díky jeho one-man show v první polovině byl film mnohem alespoň chvíli mnohem zábavnější a stravitelnější. Moje myšlenka na jakousi postapokalyptickou alegorii Rajské zahrady vzala za své při podivném finále a tím pádem a nejen díky tomu vzalo za své i mé hodnocení.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Jestli jsem u Zániku říše tvrdil, že je to naprosto zbytečný díl, tak beru zpět. Nadvláda je naprosto zbytečný díl a prosím, další už mi nedělejte. A nezachránila ho ani původní čtveřice, ani okopírované scény z prvních Jurských parků (nostalgie prostě nevyřeší vše) a ani vcelku zajímavá myšlenka rozšíření dinosaurů po celé planetě. Ta byla mimochodem naprosto upozaděná a nevyužitá, přitom by z ní mohla být množem lepší zápletka. Snad už to bylo z Jurských světoparků na dlouhou dobu vše.