Konec šňůry (2015)

Pokud máte rádi Segela jako komika, budete si na jeho zdejší komplikovanou postavu a podobu chvíli zvykat. Na Eisenberga si musím zvykat vždycky. Z ranku filmů "Dva ukecaní muži" bych doporučila spíše Jak ukrást Bizona s Hoffmanem nebo Chinese Coffee s Pacinem. Mělké i hluboké myšlenky v obou jsou kultivovaněji napsané, herecké persony a jejich výkony nevyvratitelně úctyhodnější.

UnREAL (2015) (seriál)

Hm, tak to byl teda superhnůj, natočen ovšem parádně a bez polehčujících okolností, které by žumpu kolem podobných reality šou alespoň trochu omilostnily. Přesně naopak, tušení se ještě připotvrdilo. Špičkový scénář, člověk žasne nad dovedností rozpracovat psychologii celého toho obludária a roztřídit monstra od škodících jen sobě po ubližující dalším z přísavků a manipulantů. Průšvih ale je, že se na to, jako na všechno odporný, nehorázně dobře kouká.

Už teď mi chybíš (2015)

Už teď mi chybíš je film, který by se mě měl osobně dotýkat a nejen proto, že mám kamarádku od mateřské školky, která by mi možná dala i ledvinu. Catherine Hardwicke mě kdysi na sebe upozornila Legendami z Dogtownu o báječných mužích na létajících prknech a to dá rozum, že jsem tak nějak automaticky očekávala něco podobně očistného. Filmy s takhle náročným tématem natočit odlehčeně přitom vkusně každý neumí, byť by sebevíc chtěl. A tak jsem protrpěla slepenec dramatu ("průběh" nemoci a nepřirozeně rychlá adaptace s potřebou toho ještě co nejvíc stihnout i přes spáleniště) a komedie nacpané otravnými klišé nesčíslněkrát viděnými někde jinde. Dlouho jsem taky neviděla tak dokonale nefungující chemii mezi všemi čtyřmi hlavními aktéry. Chcete-li jít mermomocí do tématu rakovina, tak doporučím spíše (a opět) Cenu za něžnost, klukovské 50/50 nebo rovnou geniální seriál Big C.

Prey (2014) (seriál)

Typ seriálu, z jakého bychom byli za totky vyplesklí, ale to už dnes nestačí. Ačkoli, ruku na srdce: raději se po sté podívám na jakoukoli epizodu ze starých dobrých Profesionálů, než na další díly Prey, kde z vraždy obviněný detektiv na útěku nechává stopy a otisky na všem, co před ním neuteče na strom.

Facka (2015) (seriál)

62%? Těší mě, že jsem se nenechala odradit a znovu důvěřovala Lise Cholodenko. Ta ženská dokáže perfektně udržet rovnováhu mezi osobitým civilním výrazem s jemnou psychologií postav a produktem pro diváky, v tomto případě hlavně pro ty, co mají něco odžito a občas se ponoří do labyrintu svědomí, aby si v sobě a ve svých vztazích udělali pořádek. Facka je výloha, v níž se můžem vidět jak v zrcadle, je tu všechno máslo na hlavě. Je tu ale i pozvolná očista a uvolnění. Jedna facka, osm pohledů, bezpočet pohnutek, 5*.

Mocná síla soucitu (2010)

Sympathy for Delicious (hlavní postava má přezdívku Delicious D) stojí za pozornost bez ohledu na to, jaký kdo máme k církvi a zázračným léčitelům vztah. Tohle téma bývá tenký led, ale Mark Ruffalo citlivě rozložil míru pokušení a viny v různých nuancích a naladil k přemýšlení. Učinil tak spolu s charismatickým Christopherem Thorntonem, v němž vidím největší plus. Nevyžádaným darem stiženého vozíčkáře, který může léčit všechny jen sebe ne, hraje úchvatně, možná i proto, že sám je po úrazu na vozíku a hlavně hraje svůj scénář. Obsazení mých dvou oblíbenkyň Lewis a Linney mě k filmu přivedlo a jsem ráda, že nezůstalo jen u toho. Bez zajímavosti není ani přítomná hudba a věnování Ruffalovu bratru Scottovi, který zemřel střelnou zbraní za dosud nevyjasněných okolností.

Vinyl - Raketa (2016) (epizoda)

Po úvodních dílech, kde jsem marně hledala Scorseseho i Jaggerovo renomé, teď začíná přiostřovat. Mizí dojem snahy zalíbit se všem a začíná vrt pod povrch. Pod vinyl a za vinyl. To se mi líbí, kéž to vydrží.

Bílý Bůh (2014) odpad!

Dech vyrážející zvěrstvo, na které, prosím vás, nenechte koukat děti, i když je mi jasné, že dnes jsou otrlé a lecčemus zvyklé, ale stejně ne. Holčička a pejsek, kterého její otec nechce přes práh, tak jednoduše sociálně to začíná ... a jako Noc oživlých mrtvol, totiž psů, to končí. Nesmyslné jednání všech postav i zvířat doprovázené samoúčelným sadismem a brutalitou. Metafora? Na to prdim. Psy miluju a právě proto tenhle paskvil odsuzuju k odpadu!

Sázka na nejistotu (2015)

Sázka na nejistotu měla švih, dynamiku a velkou snahu objasnit finančnické kejkle i největšímu tupounovi, nejspíš nás je víc, kdo to ne do detailu pobral, nicméně že se neřítíme do průseru, ale už se v něm pěkně dlouho brodíme, jsem pochopila, kéž by mě tak čapl každý film, kde rozumím naprosto všemu.

Humr (2015)

Netuše, do čeho jsem to šlápla, si řikám: Trier? Haneke? A ono ne. Někdo úplně jinej, ale stejně postiženej. V jedný totce nesmíš být singl, jinak z tebe bude zvíře, v druhý se nesmíš párovat, leda by sis chtěl vykopat předem hrob. Pecka nápad, bizarní podmínky a pravidla, ALE! strojově a bezemočně jak panenky na klíček hrají všichni, takže jistě vklad režiséra, ale nechápu proč. Vadilo mi to. Jinak je humr něco, co se každý den vskutku nevidí. Jdu na Špičák :).