Prey (2014) (seriál)

Typ seriálu, z jakého bychom byli za totky vyplesklí, ale to už dnes nestačí. Ačkoli, ruku na srdce: raději se po sté podívám na jakoukoli epizodu ze starých dobrých Profesionálů, než na další díly Prey, kde z vraždy obviněný detektiv na útěku nechává stopy a otisky na všem, co před ním neuteče na strom.

Facka (2015) (seriál)

62%? Těší mě, že jsem se nenechala odradit a znovu důvěřovala Lise Cholodenko. Ta ženská dokáže perfektně udržet rovnováhu mezi osobitým civilním výrazem s jemnou psychologií postav a produktem pro diváky, v tomto případě hlavně pro ty, co mají něco odžito a občas se ponoří do labyrintu svědomí, aby si v sobě a ve svých vztazích udělali pořádek. Facka je výloha, v níž se můžem vidět jak v zrcadle, je tu všechno máslo na hlavě. Je tu ale i pozvolná očista a uvolnění. Jedna facka, osm pohledů, bezpočet pohnutek, 5*.

Mocná síla soucitu (2010)

Sympathy for Delicious (hlavní postava má přezdívku Delicious D) stojí za pozornost bez ohledu na to, jaký kdo máme k církvi a zázračným léčitelům vztah. Tohle téma bývá tenký led, ale Mark Ruffalo citlivě rozložil míru pokušení a viny v různých nuancích a naladil k přemýšlení. Učinil tak spolu s charismatickým Christopherem Thorntonem, v němž vidím největší plus. Nevyžádaným darem stiženého vozíčkáře, který může léčit všechny jen sebe ne, hraje úchvatně, možná i proto, že sám je po úrazu na vozíku a hlavně hraje svůj scénář. Obsazení mých dvou oblíbenkyň Lewis a Linney mě k filmu přivedlo a jsem ráda, že nezůstalo jen u toho. Bez zajímavosti není ani přítomná hudba a věnování Ruffalovu bratru Scottovi, který zemřel střelnou zbraní za dosud nevyjasněných okolností.

Vinyl - Raketa (2016) (epizoda)

Po úvodních dílech, kde jsem marně hledala Scorseseho i Jaggerovo renomé, teď začíná přiostřovat. Mizí dojem snahy zalíbit se všem a začíná vrt pod povrch. Pod vinyl a za vinyl. To se mi líbí, kéž to vydrží.

Bílý Bůh (2014) odpad!

Dech vyrážející zvěrstvo, na které, prosím vás, nenechte koukat děti, i když je mi jasné, že dnes jsou otrlé a lecčemus zvyklé, ale stejně ne. Holčička a pejsek, kterého její otec nechce přes práh, tak jednoduše sociálně to začíná ... a jako Noc oživlých mrtvol, totiž psů, to končí. Nesmyslné jednání všech postav i zvířat doprovázené samoúčelným sadismem a brutalitou. Metafora? Na to prdim. Psy miluju a právě proto tenhle paskvil odsuzuju k odpadu!

Sázka na nejistotu (2015)

Sázka na nejistotu měla švih, dynamiku a velkou snahu objasnit finančnické kejkle i největšímu tupounovi, nejspíš nás je víc, kdo to ne do detailu pobral, nicméně že se neřítíme do průseru, ale už se v něm pěkně dlouho brodíme, jsem pochopila, kéž by mě tak čapl každý film, kde rozumím naprosto všemu.

Humr (2015)

Netuše, do čeho jsem to šlápla, si řikám: Trier? Haneke? A ono ne. Někdo úplně jinej, ale stejně postiženej. V jedný totce nesmíš být singl, jinak z tebe bude zvíře, v druhý se nesmíš párovat, leda by sis chtěl vykopat předem hrob. Pecka nápad, bizarní podmínky a pravidla, ALE! strojově a bezemočně jak panenky na klíček hrají všichni, takže jistě vklad režiséra, ale nechápu proč. Vadilo mi to. Jinak je humr něco, co se každý den vskutku nevidí. Jdu na Špičák :).

Muž na laně (2015)

Kdyby The Walk natočil Zemeckis jako Stone The Doors, bylo by to o nakažlivé vášni, díky níž máte chuť se zvednout a aspoň něco krásně rozbít. Zemeckisovu poklonu deklasuje nejen moderování od Sochy svobody, nejde z toho správná sexy energie a už teď se mi to scvrkává na modré oči výstavního králíka a monumentální Dvojčata, která už tu nejsou.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Fargu jednoznačně dominuje Billy Bob Thornton, jehož herecké schopnosti se tady bezvýhradně potvrzují. Jde z něj strach a současně je až trestuhodně sexy. A než vypisovat další superlativy a unavovat jejich čtením, to se radši do Farga hned zakousněte a ujišťuju vás, že se jen tak nepustíte.

Madonna: The MDNA Tour (2013) (koncert)

Řetězy, biče, kabala, andělé všehomíra, nebe, peklo, ráj, kříže, rohy, šněrovačky, krev, pot a slzy ... rekvizity, folklór, náboženství, světonázory často si protiřečící a všechno v jednom běsném kotli udolávajícího guláše, před který posadit epileptika, tak je vymalováno. Ale vsaďte boty, že Madonna bude ještě za deset let představovat nej sexy ženu v rozpuku a každým číslem vnucovat, že ona se za svou sexualitu přece nestydí a má názor. Jinak respekt.