Uleeovo zlato (1997)

Taková jemnější cesta samuraje, kterýžto v tomto případě není holubář ale včelař, v minimalistickém podání báječného Petera Fondy v roli introvertního válečného veterána Uleeho. Mělo to takový nenápadný fajn drápek, zub času se podepsal jen na kabátku.

Dva nestačí (2017)

Kdo ve vztahu něco podobného nezažil nebo to neviděl aspoň u sousedů, ať hodí cokoli kam chce, tohle je ale život. Lidi, zvlášť ti spokojení a usazení, to začnou škrábat, protože klid a pohoda hrozně svědí, a dělají to tak dlouho, dokud všechno není nadranc. Ačkoli se předem vykolíkuje prostor a stanoví jízdní řád, utrženej vagón si pak jede, jak chce. Fajn herci a fajn druhá - homosexuální - dvojka a jejich dospělejší dilema, fajn film.

Ad Astra (2019)

Někdy je potřeba se hodně, ale fakt hodně vzdálit od toho, co nehne tepem, aby seismograf duše rozpohyboval k cestě k prozření a hned pak domů. Krásný film, zvlášť jeho poslední třetina.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Pestrobarevný výlet do minulosti s dvěma úžasnými frajery, kde si Tarantino krom jiného pohraje s trpělivostí mnohého fandy rychlé akce a kolem dějin - pokud bych já byla režisérem té, co má děťátko, vnímala bych závěr jako dárek. Za tu drzost, fantazii a hold v jediném paklíku, kde co by bylo-nebylo a navíc za zvuku super hudby, mockrát děkuji.

Miliardy - Série 4 (2019) (série)

Možná je na škodu expresní pozření, ale i v patřičném rozestupu by splynutí dvou stran do jednoho septiku bilo do smyslů a mně tenhle způsob - čim déle, tím houšť a větší kapky - už nebaví a co mě ještě krajně nebaví, jsou ty otravné pohotové příměry, chudáci Kid Rock, Ježíš Kristus, Václav Havel a … a špinaví prohnilí lumpové jsou vždy v obraze a chápou! Ok, miláček Taylor, jedna z mála postav se specifickou psychologií, morálkou a výrazem, kvůli čemuž se ještě budu obtěžovat, jinak jsou už teď všichni jak přes kopírák.

Dobrý boj - Série 3 (2019) (série)

Dobrý boj se ve třetí sérii trochu rozpletl na více ocasů, za kterými se, pravda, nijak infarktově honí. Diane si zadala pro lásku k Trumpovi s jakousi podzemní frakcí šílených žen, Lucca pohubla a to i na prostoru ve scénáři, Maia nebyla nikdy můj šálek a Michael Sheen tu měl být jistě za resuscitační třesk, ale spíš přihazoval lopaty hlíny na hrobeček, stejně jako kreslené hudební vsuvky, použité už v BrainDead, kde sedly jak prdel na hrnec. Tady to nefungovalo, naopak. U čeho se ale vyloženě tetelím, jsou Kingovic antipatie k Trumpovi a to, jak si ho ve všem, co napíšou, nemilosrdně podávají.

John Wick 3 (2019)

Dvakrát prý nelze vstoupit do téže řeky, tak jak to, že jsem se po třetí propadla do stejnýho sajratu plnýho násilí a tupých blábolů. Do prdele, Keanu, jsi herec, ne furt umaštěná mlátička na klíček!

Jackie (2016)

Muž, kterému Jackie držela v autě právě ustřelenou lebku, byl prezident. A taky to byl její manžel. Tenhle film nechává nakouknout do její mysli a srdce krátce po vraždě a pak i prostřednictvím rozhovoru s pisálkem a je to pohled, jaký není v žádném dokumentu o Jackie. Jede pod povrch ikony s perlami a typickým účesem, která zažívá naprostou beznaděj a současně se snaží udržet dekorum. Film zajímavě natočený a smutný a nejspíš si ho už nikdy nedám.

Můžete mi kdy odpustit? (2018)

Vynikající film z inteligentního a bystrého pera Nicole Holofcener, kde Melissa McCarthy přes kontejnerový look i kočičince pod postelí září jako kometa. Je dobře, že si Can you ever forgive me? našlo cestičku alespoň k úpatí Olympu a někdo si ho tak všimne. Z papíru u soudu Lee čte, o čem to je. A o tom to je!

Na mušce (2018) (seriál)

Končím třetím dílem, ani kvůli sympatické šikmoočce už se nehodlám dál sebepoškozovat koukáním na "tááák úžasnou" vraždící fajnšmekérku a jakože humor.

Časové pásmo bylo změněno