• Thriller

Double Blind (2023)

Kdybych dopředu nevěděl zemi, ze které tenhle Horor přišel, tak jasně řeknu, že tohle mají na svědomí Francouzi. To jen tak bokem. Skvělý úvod, na nic se tu nečekalo a hned od prvních minut se nacházíme v izolovaném prostředí, kde testovaní pacienti, okamžitě hltají svoji první dávku, experimentálního léku. Ani na první úmrtí se nečeká dlouho. Jen škoda, že ty smrti jsou stále stejné, přitvrdil bych v atmosféře i v halucinacích. Při nalezení tajné místnosti, jsem si tak říkal, že to celé spadlo to těžkého průměru, naštěstí to ještě trochu zachránila spalovna a krvavý ubodání v závěru. Kdo by mohl přežít a jak to celé dopadne, není vůbec těžké odhadnout, hned na začátku. Každopádně, nakonec ale slušná podívaná, která i celkem rychle odsejpá. Jdu spát. (36. hodnocení)

Noční koupání (2024)

I přes to nízké hodnocení, jsem stále věřil, že to zas taková bída nebude a že tady půjdu třeba proti proudu, ale musím nakonec uznat, že to byla fakt děsná nuda. Typický Mainstream Horůrek, na který může do kina vyrazit v klidu celá family. Pro někoho, kdo se podívá na Horor jednou za rok, to bude asi oukey relax, pro ostatní zřejmě jen ztráta času. Druhá hvězda za sympatické obsazení (na strašně milou Amélii se pěkně koukalo), klidně tu mohla být klasicky zase nějaká černošská rodinka s odpudivou dceruškou. Každopádně, vidět tohle už asi nikdy nechci a věřím tomu, že se Night Swim brzy objeví na televizních obrazovkách.

The Seeding (2023)

Skvělý festivalový Horor. U mainstream diváka, se bude jednat o táhnoucí se nudu. No mě si film získal hned. Ztracený, sympatický chlápek a celkem pěkná, ale divná žena, která žije na dně kaňonu. Proč ? A jaké má s mužem úmysly ? Do toho pobíhající poloretardi, od kterých se pomoci nedostane. Nechybí sex, trocha krve, napínavá atmosféra a perfektní, zlé finále. Vzhledem k tomu, že hodnocení je tu maximálně tříhvězdičkové, tak tu jednu s klidným svědomím přidám. (54. hodnocení)

Porn Shoot Massacre (2009)

Těžce nízkorozpočtový, lehce erotický Slasher. Několik pornohereček, přijíždí natočit lechtivé scénky, k jejich smůle se ale zároveň natáčí i jejich zabití. Zabiják v masce nebyl originální, byla to taková napodobenina Voorheese, na Gore nebyl rozpočet, smrti jsou většinou mimo záběr. Kdybych to viděl před 15ti lety, tak asi oukey, ale dnes už tohle nikoho neosloví. Atmosféra úplně nejhorší nebyla. Režisér přišel před pár lety s Hororem Why?, u kterého, když to porovnám s tímhle, je vidět nějaký ten posun v kvalitě, ale i tak se jednalo o propadák. Tak možná příště. Hvězda navíc, za těch pár pěkných prdelek. (1. hodnocení, 1. komentář) poster

La Chose derrière la porte (2023)

Ženě, odejde muž do války a už se nevrátí. No, jakýmsi rituálem, ho přivede zpět, mezi živé. Ale jak už to tak bývá, né v takové podobě, v jaké by si přála. Pár postav, minimum dialogů, u některých scén, byl ten nižší rozpočet znát. Chválím jen podařenou atmosféru, celkem pěknou herečku a zajímavé finále, ve kterém dojde na květinkový porod. (89. hodnocení)

Přišla v noci (2023)

První polovina, kde se jemně našlapovalo do Hororového žánru, byla fájn. Pak jsem ale jen nevěřícně kroutil hlavou nad tím, do jaké absurdní prdele se to celé dostalo. To, že si frajer nechá srát na hlavu od své matky, tak ještě oukey, ale že si SPOILER nechá natáhnout do vlastního bytu bezďáka (později celý hlavák), který ho před jeho holkou sundavá, uráží a on s tím nic neudělá, tak to bylo hodně debilní. Celé to finále bylo divný, nedokážu si představit, že by se  někdo v téhle situaci takhle zachoval a jen tak prostě odjel ze svého bytu pryč, v domnění, že všechno dopadne samo od sebe dobře. Natočeno skvěle, ale tímhle si mě Pavlíček tentokrát nezískal. Slabší tři hvězdy,

Nech svět světem (2023)

Tísnivá a znepokojivá atmosféra, od samého začátku, se skvělou kamerou a výborným, hudebním doprovodem. Jen kdyby to nebylo občas tak zbytečně ukecaný a mohlo se klidně přitvrdit nějakým tím útokem navíc. Každopádně, dobrá podívaná. Co by asi dělali v dnešní době influenceři a modelky z Instagramu, kdyby došlo pouze k vypnutí internetu =) Btw, Julia je stále kost. (top scény - pád letadla, zuby !). Slabší čtyrka.

The Beekeeper (2024)

Akční sólo jízda, jako za starých časů. Pro Jasona, je to po delší době jednoduchá, přímočará oddechovka o pomstě, kterou jsem si naprosto, dle očekávání užil na max. Stathámek se probíjí, až na samotný vrchol úlu a nikdo a nic, ho nedokáže klasicky zastavit. Akční scény jsou fájn, souboje dobré a dojde i na několik těch mírně brutálnějších. Finální bitka s típkem bez nohy, byla parádní. Kdo čeká dalšího Rozhněvaného muže, ať se na to radši vysere. Tohle je krasojízda pouze pro fanoušky ! (Můj 39. film se Stathamem)

Den díkůvzdání (2023)

Happy Fucking Thanksgiving ! Eli Roth is back ! Na tohle jsem se v roce 2023, těšil ze všeho nejvíc.  A konečně jsem se dnes dočkal. 10 dlouhých let. Pomalu jsem začínal věřit tomu, že Roth už s žádným Hororem nepřijde. Ale chyběl mu do sbírky ještě jeden zářez - Slasher. (Cabin Fever - Epidemic splatter/ Hixploitation, Hostel - Exploitation, The Green Inferno - Kanibalismus). Dost mě nasralo, když pár dní po kino premiéře, někdo v diskuzi, bez varování nasral, kdo pod maskou se skrývá. Takže jsem to dnes sledoval bez toho očekávaného překvapení. Ale musím říct, že i když jsem to věděl, tak během filmu, jsem byl několikrát zaskočený a v hlavě mi šrotovalo, zda to opravdu vím správně. Někdy to absolutně nedávalo smysl, vrah nemohl stihnout tolik věcí najednou a být na tolika místech současně, takže v tomhle jsem celkem zklamaný, jak nereálný to vlastně bylo, čekal jsem to tady co se týče logiky na vyšší úrovni, i když  se jedná o klasický Slasher, ale oukey. To hlavní ? Gore ! Naprostá špica. To co jsem očekával, jsem do poslední kapky krve dostal. Úvodní Black Friday byl šílený ! Došlo snad na všechny možné smrti, od skalpu až po rozpůlená těla a usekané hlavy. Top scéna - cirkulárka a finální večere mňamózní ! (vychlazené "víno" aká roztleskávačka z trampolíny, byla ta nejoriginálnější bloody scéna, co jsem za poslední dobu viděl a rozmlácení hlavy doslova šokující !). Maska a kostým zabijáka alias John Carver, naprosto perfektní a originální. Škoda jen toho mdlého castingu a chyběla mi tu samozřejmě nějaká ta nahotinka. Jinak jsem ale spokojený, užil jsem si to. Závěrečné titulky suprový ! Btw, Eli už potvrdil druhý díl.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Už jsem z toho nebyl tak odvařenej, jako u předešlých dvou dílů, ale i tak se jedná stále o neskutečně vtipnou, akční, (v tomhle i přehnaně mnoho na oko smutných scén) vesmírnou jízdu. A jenom to u mě potvrdilo to, že Guardians of the Galaxy, jsou tou nejsympatičtější sérií, co kdy Marvel uvedl. Come and get your love, héééy, héééy.

Časové pásmo bylo změněno