• Thriller

Rozhněvaný muž (2021)

Film o pomstě, ale v takovým kabátku, že už z toho úvodu jsem vyloženě sral. Výborná hudba, krutopřísná atmosféra, drsný, zlý, stylový, krvavý, nechybí humor, výborný casting a hlavně STATHAM. Neskutečný herec. Po té, co si ukradl film sám pro sebe (Fast 8) už jsem od něho další tak skvělé role nečekal, ale vše je naopak.  Má čím dál tím lepší filmy a já jsem šťastný člověk.

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Smažák a maxi porce hranolek, zalitá tatarkou a pořádnou dávkou kečupu, nebyla úplně ta nejideálnější volba, před úvodní scénou v metru (můj jazyk nechtěl spolupracovat) - husina po celém těle - slyšet opět tu výbornou znělku. Jigsaw, mě v roce 2017 hodně zklamal a bylo to "zakončení" jinak mé nejoblíbenější, Hororové série fakt na hovno.  Po letošním, né úplně podle mých představ natočeném Rebootu Wrong Turn, jsem se začínal bát i tady, zda tvůrci neodbočí o něco víc. Pasti asi nejsou tolik promakaný, jako v předešlých dílech, ale i tak jsem se občas díval skrz prsty (scéna s prsty), smrti jsou celkem fajn, jsou krvavé, jsou nechutné, herecké obsazení mi zas tolik nevadilo, hodně kritiky jde na Chrise, ale já jsem s ním tady neměl zas až takový problém. Co mi možná vadilo, byl hlas z nahrávek, který byl docela hodně teploušský. Ale jinak jsem celkem spokojený, za mě podařený Reboot, mohlo to dopadnout i klidně hůř. Lepší tři hvězdy. No a jak jsem vždy psal u jednotlivých dílů - TĚŠÍM SE NA DALŠÍ POKRAČOVÁNÍ !

Saltová (2010)

Podařený, napínavý, špionážní akční film, bez větších hlušších míst. Nechybí ani několik povedených zvratů. K dokonalosti už mi tu jen chyběla Jolie ve spodním prádle. (KnV, Nova)

True Fiction (2019)

Nesympatické obsazení, nudné prostředí, staromódní hudba, komplikovaný děj. Jediné, co se dá za mě kladně ohodnotit, je několik pěkných krvavých/brutálních scén, ale jinak jsem se nesmírně nudil a modlil jsem se, ať už to skončí. Tohle mi opravdu nesedlo. (35. hodnocení, 7. komentář)

Pętla (2020)

Tentokrát to vzal Patryk Vega přímočaře a jasně. Sledujeme cestu policisty od samého začátku jako "šlapku" až po těžkého mafiána. Zamrzí, že to nejsou opět taková jatka, tak jak jsem u Patryka zvyklej, ale za to nám tu naservíroval tolik sexu, že v žádným jiným filmu, kromě porna tohle neuvidíte. Spousta sexuálních scén, krásných žen, vtipných situací a nechybí sem tam nějaká ta nechutnost a zvrácenost. Typický Vega, opět a zase natočil parádní film.

Slaxx (2020)

Vraždící džíny, tak to tu ještě nebylo. Na můj vkus se to bralo až moc vážně, neřekl bych, že to byla komedie - nezasmál jsem se ani jednou bohužel. Gore scény téměř všechny mimo záběr, nebo nejsou vůbec zajímavé (uškrcení), top scénou je smrt "Lorda" ve skladu, kde mu džíny ukousají obě ruce. Postavy celkem nesympatické, až na milou "Libby", prostředí obchodu docela fajn a potěší i krátká stopáž, jinak ale nehorázná blbůstka, slabší tři. A díky za připomenutí v komentářích na Bundu 3, hned jsem si to pustil. (67. hodnocení, mé 2000. hodnocení)

Běženky a kapři (2016) (TV film)

Kdyby se mě někdo zeptal, zda jsem viděl Horor "BĚŽENKY A KAPŘI" tak ho pochválím za podařený vtípek a odpovím mu, že parodii na Sněženky a machři, jsem opravdu neviděl. No musel jsem tohle epický dílo zhlédnout už kvůli názvu, který se Primě fakt povedl. Celkově, je celý film dost vtipný, stejně jako název a podobně jsou na tom i efekty, děj, dabing a jediný za co dávám hvězdu, je za ty některé pohledný herečky, alias casting do porna. Čekal jsem tedy alespoň nějaké kozy či pořádnou lesbickou scénu, když už teda režisér natáčí porna, ale bohužel. Na zasmání dobrý.

Skull: A Máscara de Anhangá (2020)

Čekal jsem původně krvavou zábavu, kde mělo být Gore na prvním místě, ale ani ta brutalita mě tedy skoro vůbec neuspokojila. Zlatý hřeb, měla být scéna rozpárání ceckatý ženy a oběšení jejího frajera na střevech. Střevo, co vyloženě vypadalo jako nasáknutý provaz v červený barvě a rozpárané břicho, kde v jednom záběru je vidět pouze díra na 3 stehy a o pár sekund později je hrudník, jak po nájezdu hordy zombíků, bylo spíš strašně vtipný a amatérský, než že bych musel tuhle Gore scénu několik minut rozdýchávat. No každopádně, celkově Skull: A Máscara de Anhangá až tak tragický není, ale kromě pár brutalit a špinavý atmosféry Sao Paula, mě tohle ničím jiným nezaujalo. (55. hodnocení, 10. komentář, Full HD)

Nikdo (2021)

V mnoha ohledech, podobné k prvnímu Johnu Wickovi, neříkám, že i lepší. Ale pokud chcete více humornější a odlehčenou verzi, tohle vřele doporučuji. Možná to bylo i o malinko více akčnější a brutálnější (Top scéna - fight v autobuse), potěší i výborná hudba (L.A. - What A Wonderful World, jsem si hezky užil). Za mě dost slušná zábava a rozhodně se těším na další filmy, tohoto talentovaného, ruského režiséra, který si tímto filmem asi poštve proti sobě nejednoho Rusáka, hehe.

Mortal Kombat (2021)

Původní Mortal Kombat, je mé dětství (díky dědo) a vždy jsem si přál, ať vznikne pokračování či Reboot. Trvalo to sice více jak 20 let, ale jsem s novým Mortalem naprosto spokojený, vlastně až na jednu věc, kvůli které nedám tu 5*. Celou dobu jsem čekal na ten legendární soundtrack !! Čekal jsem, že začně hrát, když Cole najde svoji Arkánu, nebo když se objevil na scéně Scorpion. Bohužel, je ten soundtrack až v závěrečných titulkách. Každopádně, jedná se o brutální (díky bohu za R Rating) akční pecku (Gore a Fatality bez debat 5*- top scéna - klobouk alá cirkulárka), kterou jsem si maximálně užil a já doufám, že další pokračování uvidím už v kině.