• Thriller

The Girl in the Photographs (2015)

Nakonec příjemný překvápko. Sice jsem se místy nudil, těch zbytečných keců, bylo sem tam, docela dost, ale finále bylo perfektní a dost brutální. Příjemně obsazený, na hlavní postavu se dobře kouká, Kal Penn si svou roli užíval, to bylo vidět a slizká záporácká dvojice byla taky povedená. Sice nic originálního, bez všemožných klišé, ale na jedno zhlédnutí, proč ne. Top scéna - zabití páru v posteli + jediný kozy. (318. hodnocení)

Letní tábor hrůzy (1983)

Klasický 80tkový Slasher, který se do povědomí lidem moc nedostal a ani se nedivím, vždyť v těch letech byl na vrcholu Horor Friday the 13th, kterému Sleepaway Camp nesahá ani po kotníky. Hlavní postava Angely mi lezla spíš svým hraním na nervy, vraždy jsou mimo záběr, nahota chybí. Za zmínku stojí skvělá, dobová atmosféra, scéna s úchylným kuchařem a "šokující" finále. Slabší trojka.

Breeder (2020)

Nesympatická bába, která dělá ve výzkumu (lidé mohou vypadat na 40 i v 80 letech), unáší a dělá pokusy na ženách. Nesympatičtí mi tady přišli ale úplně všichni, až na hlavní ženskou postavu, která celkem ušla (ukáže kozy i bobra), ale všechno a všichni jsou zde tak strašně naivní, až to bolelo. Potěší docela slušné finále, kde dojde i na několik krvavějsích a znepokojivých scén. Čekal jsem drsnější podívanou, ale oukey. (11. hodnocení, 3. komentář)

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Komety, asteroidy - nejrealističtější pohled na konec světa. Dobře natočené, ale klišoidní, až to bolí, klasicky. Atmosféra dobrá.

Os Exterminadores do Além Contra a Loira do Banheiro (2018)

Celkem povedená, vtipná, brutální podívaná. Kdyby to bylo ale o 20 minut kratší, byl bych spokojenější. Top scény - masturbující embryo, oživlé hovno a pojídání mrtvoly. Při sledování jsem se ale trochu nudil, jelikož postavy jsou nezajímavé/nesympatické. Na jedno zhlénutí, ale fajn. (50. hodnocení, 11. komentář)

Sky Sharks (2020)

Takovouhle bizarní věc, můžou natočit fakt jenom Němci. Neskutečný céčko, ale ultra zábavný, alespoň do první poloviny. Scény v letadle, jak úvodní tak finální, jsou fakt šílený. Je to brutální, je to zábavný, je to hovadina jako kráva. Kdyby to nebylo místy tak ukecaný, možná bych tu jednu hvězdu přidal a čekal jsem i více nahoty. (65. hodnocení)

Hory zalité krví (2009)

Hory zalité krví, méně známý, za to ale slušný a poctivě natočený Slasher. Poprvé jsem ho viděl hodně let nazpátek (Hodnocení z té doby 5*) a už jsem si ho vůbec nepamatoval, takže jsem rád, že jsem si to mohl připomenout, určitě v lepší kvalitě než tenkrát. Líbilo se mi to i dnes, vůbec nic tomu nechybělo, příběh klasický, herci v pohodě, hlavně blonďatá číča Sophie Monk, která je tu kurevsky sexy a je tu více nahatá než oblečená, Gore taky povedený (hlavně prostřihy z filmu). Za mě, je to stále fajn i na dnešní dobu a divím se, že ještě nebylo natočený pokračování, protože závěr si o to vyloženě říká (potitulková scéna). Na 5* to asi určitě není, ale slabší čtyrku dám a klidně si to za pár let zopakuji znovu.

Stín v oblacích (2020)

Tři čtvrtě hodiny, absolutní nudy, kdy jsem myslel, že vybouchnu z těch keců. Zaujme snad jenom ta příšera, dobrá hudba a trochu to finále. Dobrej guláš jinak. Za mě nuda. (132. hodnocení)

Finty Dicka a Jane (2005)

Jak se dá lehce, ze dne na den, dostat na mizinu. V šestnácti letech, bych se asi smál, dnes už to na mě vůbec neplatilo, ale pustil jsem si to k obědu a dokoukat se to dalo. Průměrná komedie s Jimem.

The Barge People (2018)

Ten úvod, kdy začala hrát ta skvělá retro hudba a do toho ty retro titulky, to bylo asi nakonec to nejlepší na celém filmu. Hudba je tu fakt výborná, později hraje vyloženě techno a fakt se to do těch scén hodilo, ale vše ostatní je takové mdlé. Ještě ten amatérský masakr, když přijdou mutanti na loď, ale pak už jsem pomalu přetáčel. Za tu super 80-tkovou atmosféru a výbornou retro hudbu, lepší dvojka, ale celkově nic, co by stálo za vidění. (32. hodnocení)