Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Skvelý komediálny western podľa skutočných udalostí. Britký scenár, bohovské zohraté ústredné duo a rozkošná Katharine Ross navyše. A lúpež po španielsky je pekelne vtipná!

Podraz (1973)

Pomalé a natiahnuté tempo mi nevadilo. Je radosť pozerať sa hoci len tak na hercov ako Paul Newman či Robert Redford, ktorých každá veta je čistá radosť z hrania a vynikajúco dotvárajú pohodovú atmosféru. Čo mi vadilo, bol akurát strašne chaotický scenár, s množstvom rovnako vyzerajúcich rovnako oblečených postáv, ktoré sa objavujú na pár štekov a ani pozorný divák niekedy poriadne nevie, kto koho kým a prečo.

Mys hrůzy (1991)

Ťažko súdiť, čo je horšie, či Scorseseho samoúčelná noirovsky fetišistická réžia, klasický iks krát videný DeNiro (začínam mať pocit, že je to najpreceňovanejší herec minimálne súčasnosti) alebo ten otrasný schematický scenár. Ak by som si mal vybrať jedno, s odretými ušami by vyhral scenár. Ten je kolosálne predvídateľný a hlúpy. Nolte pre DeNira nikdy nemohol byť dobrým protivníkom, od prvých minút je totiž jasné, že je jeho postava debilko a chabý súper. Všetko plynie podľa vopred nadizajnovanej línie, s tým že mu DeNiro musí urobiť to najhoršie peklo zo života, aby bol po priblblom twiste na konci zneškodnený. Toto je kult? TOTO?

The Halloween Tree (1993) (TV film)

Škoda toho potenciálu, najmä výtvarná stránka je bravúrna. Halloweenska atmosféra preteká celým filmom, spielbergovský príbeh detí z predmestia, ktoré musia riešiť záhadu strateného kamaráta je zaujímavý, no rozuzlenie je nanajvýš nudné. Po pár minútach je dej fuč a príliš sa tlačí na akciu, ktorá lieta tak v čase ako v priestore. Skôr sa to potom podobá videohre ako filmu.

Záhrobní komando (1987)

Taká béčková variácia na klasické spielbergovské detské dobrodružstvá (Goonies, E.T., v novom prevedení Super 8). Scenár ďaleko zaostáva, hlášok je málo, detské postavy sú veľmi matne napísané (najmä je ich strašne veľa), chémia medzi nimi nefunguje. Všetko ale vynahrádzajú skvelé universalovské monštrá, ktoré po prvý krát môžeme vidieť pokope (akurát Dracula je trochu mdlý)!

Hokus pokus (1993)

Príjemná rodinná halloweenska komédia.

Kletba Halloweenu (1995)

Tie herecké "výkony" sú k neuvereniu. Každý jeden herec predvádza dno svojich schopností, no jednoznačným vrcholom je matka hlavného hrdinu s gigantickými vygúľanými očami a prihlúplym úsmevom. Pumpkinhead je sympaťák, no rozpočet mu nedovolí sa veľmi rozhupnúť. Vtipná je sublínia s manželským párom radikálnych konzervatívcov, inak je scenár jedna velikánska katastrofa. Tie vety, čo tí už aj tak mizerní herci musia zo seba dávať, nad nimi až rozum začína stáť... Suma sumárum film je nechcene vtipná strata času a len pre die-hard-halloween-horror-fans.

Drákula roku 72´ (1972)

...otrasný je už gotický úvod s trápnym zabitím Draculu kolesom z voza. Film nad vodou drží jedine Peter Cushing, ktorý je opäť bravúrny Van Helsing. Zvyšok filmu je jedna smutná prehliadka trápneho prispôsobovania sa dobe. Vrcholom je odporná disco hudba, dokonca aj vo vypätých situáciách, kde bojujú Van Helsing a Dracula.

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000) odpad!

Číra demencia a strata akýchkoľvek zábran, ktorá Eddieho doteraz neopustila. Jediným pozitívom je, že bez toho to tu by nebola postava Jacka Blacka v Tropic Thunder taká dokonalá, aká je.